Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips AZ5130-nie działa CD

Indyczes 05 Feb 2007 09:54 1538 2
 • #1
  Indyczes
  Level 33  
  Witam kolegów.
  Na wstepie zaznaczam,że nie specjalizuje sie w naprawie sprzętu audio,moja specjalnośc to wszelkiego rodzaju TV.W w/w radiomagnetofonie nie działa odtwarzacz CD,czyszczenie lasera nie pomaga,nie kręci się płyta,jak również nie przesuwa się soczewka lasera(przesunąłem zespół soczewki ręcznie na sam koniec i po załadowaniu płyty nie wraca do położenia wyjściowego)Czy wchodzi tutaju w gre uszkodzenie lasera,tasiemki polączeniowej,czy tez uszkodzenie lezy poza mechanizmem lasera w elektronice?Może ktoś mnie naprowadzi na właściwy trop,za co z góry serdeczne dzięki.
  Pozdrawiam.
 • #2
  jersey69
  Level 34  
  Witam !

  Sprawdź mikroswitch zamknięcia pokrywy napędu oraz pozycji startowej pickup`u (przy silniku spindle) . Nastepnie driver , sled motor i jego zasilanie.

  pozdrawiam
 • #3
  Telo
  Service technician RTV
  Sprawdz zasilania, oporobezpieczniki wygląda ze nie ma zasilania bo jeżeli switch od zamknięcia jest sprawny i zwiera to po cofnięciu czytnika i zamknięciu klapki powinien wrócic do pozycji spoczynkowej soczewka powinna wykonać ruchy góra dół i czytnik powinien zaświecić to po krótce mała teoria działania sprzętu cd moze być jeszcze uszkodzony przełącznim rodzaju pracy-radio-cd-magnetofon-częsty przypadek w AZetach.