Na ile stopni ustawia się początek wtrysku w MAN-ie 2000 z 1998 roku i czy jest jakaś blokada w pompie. Jest to pompa EDC.
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tamserwis_gh napisał:Ustaw na 3 stopnie za GMP. Do blokady użyj naciętego bolca (może być obcięta śruba) o średnicy 11mm wprowadzanego nacięciem poziomo. Boschowski przyrząd do blokady ma dodatkowo prowadzenie aby się nie obracał. W pompach starszej konstrukcji blokady znajdowały się pod zaślepką. Obecnie jest tylko zaślepka na regulatorze (imbus 8 mm). Pompy seri H mają regulację ustawienia zapłonu w zakresie od tych 3-4 stopni za GMP do 27-30 stopni przed GMP. Nawet gdybyś ustawił na 0 stopni nie było by większych zmian.
Artur2910 napisał:kąt wyprzedzenia to 13+1 stopni