Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie mp3 do radia. Jak to zrobić?

czyznaszmnie 06 Feb 2007 20:11 3759 7
    czyznaszmnie
    Level 11  
    witam,
    w moim radiu niestety mam tylko zwykle cd (bez mp3) (pionier deh 1700)
    chcialem wiec podlaczyc jakos odtwarzacz mp3 do niego, pierwszym pomyslem byl transmiter fm na allegro (oczywiscie zlym bo to nie dziala za dobrze i ledwo w ogole cos slychac jedyny pozytek jaki z niego mam to to ze laduje mi baterie :)) kolejnym bylo stworzenie modulatora fm i podlaczenie go z jacka na antene (pomysl drogi i/lub cholernie trudny w realizacji; koszt modulatora to ponad 200zł a budowa czegos takiego do zbyt prostych nie nalezy) no wiec zaczalem szukac na tym forum czegos o podlaczeniu takiego ustrojstwa do radia, no i w jednym z postow wyczytalem ze mozna zaniesc radyjko do zakladu rtv i oni dorabiaja wejscie na jack'a chyba przez wejscie liniowe zmieniarki chociaz pewny nie jestem, w moim radiu chyba nie ma wyjscia na zmieniarke w instrukcji przynajmniej tego nie napisali a w googlach znalazlem jakas informacje ze podlaczaja to przed regulacje glosnosci w radiu czy przed sam wzmacniacz w radiu

i gdyby ktos mial wiecej informacji na ten temat to bylbym wdzieczny bo narazie nie mam za wiele pieniedzy na kupno nowego radyjka a ilosc muzyki jaka jestem w stanie przeniesc na cd mnie nie satysfakcjonuje, z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi
    Schizma
    Level 20  
    masz wyjście chinch na wzmacniacz?
    czyznaszmnie
    Level 11  
    mam ale tylko jedno i jest podlaczone do wzmacniacza
    maxxmaxx
    Level 20  
    Witam.
    Z tego co piszesz wynika, że kupiłeś jakąś tandetę (Ten nadajniczek)
    Ja kupiłem jakąś "chińszczyznę" na giełdzie i jestem z niej zadowolony.
    Wiem , że są nadajniki lepsze ale też dużo droższe.
    Pamiętaj ,że poziom wyjściowy sygnału z otwarzacza jest niski i dlatego radio "gra ciszej".
    Pozdrawiam.
    tplewa
    Level 39  
    maxxmaxx - nadajnik to juz calkowita pomylka :) no chyba ze ktos lubi.

Sam format mp3 to juz znaczna strata jakosci, takie nadajniki maja najczesciej bardzo mala dynamike, pozatym kodery stereo obcinaja dosc mocno pasmo przenoszenia (taka specyfika radia). Nawet w profesjonalnych rozglosniach istnieje ten problem, dlatego stosuje sie jeszcze kompresory dla poprawy dynamiki... no ale jak komus cos takiego pasuje to czemu nie...
    maxxmaxx
    Level 20  
    Tplewa przesadzasz.
    Jak ktoś jest audiofilem nie bedzie chciał słuchać muzyki z jakiegoś playerka. Do tego jest trochę poważniejszy sprzęt.
    Jak na skromne możliwości finansowe to jest to jakieś rozwiązanie.
    Pozdrawiam maxxmaxx
    ronetto
    Level 11  
    elo ja swego casu posiadalem takiego typu nadajniczek juz niepamietam nazwy i rabotał calkiem poprawnie tyle tylko ze mialem podlaczonego laptopa w moim "kinie" samochodowy w ciezarowce zamiast mp3.... i pewnie bym dalej mial ale dokonalem zakupu radia z wejsciem in na zewnetrznym panelu i jakosc jest faktycznie nieco lepsza... w koncu kabelek to kabelek.... a co do jego kosztow zakupu to 60 dyszek i mial pelen zakres czestotliwosci z cyfrowym wyswietlaczem....

wlasnie spojrzalem na smieciogielde i sa juz za 15-25 zl...
    pozdro
    czyznaszmnie
    Level 11  
    pytalem o stworzenie takiego wejscia w radiu, pan elektronik zwatpił.. w takim razie pozostaja mi transmitery i pytanie jest takie czy ktos moglby mi polecic ktorys z tych dostepnych na allegro bo pewnie sa lepsze i gorsze takze z gory bylbym wdzieczny, jesli ktos sam taki kupil niech oceni nie chce zby sie wypowiadali ludzie ktorzy nie mieli kontaktu z takim ustrojstwem