Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam 2 silniki krokowe co moge z nimi zrobić??

07 Lut 2007 23:30 1507 6
  • Poziom 9  
    Mam takie dwa pomysły
    1 kiedy zamykam obudowę wjeżdżały mi katody
    2 żeby czytnik kart wjeżdżał zamiast zaślepki ale wtedy to chyba muszę zastosować tryby
    mam 2 silniczki z drukarki lexmark z12
    oba firmy mitsumi
    m42sp-6tb 8ohm
    m42sp-5ta 7.7 step 7.5 ohm
    ale gdyż szukałem teraz na elektrodzie i znalazłem 1 stronke
    i jest wiele problemów z silniczkami.
    proszę o doradzenie(bo widziałem że posiadacie już z nimi doświadczenie)
    chodzi tu o sterowanie nimi jest tego wiele i nie wiele sie tym interesuję.
    nie chodzi tu oto żebyście mi nie dali wszystko jak na tacy(bo są to ludzie "dajcie jak na tacy") lecz troszkę wprowadzili w te silniczki krokowe bo się tym zainteresowałem gdyż można z nimi robić większość ciekawych żeczy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wystarczy przeczytać przyklejone tematy i wykazać minimum inicjatywy korzystając z wyszukiwarki
  • Poziom 9  
    drogi panie jak ja mam ich szukać w końcu bo mają takie oznaczenie a jestem w tym "lewy"

Dodano po 33 [minuty]:

dobra może źle zacząłem czy moge przerobić elektronike drukarki lexmark z12 żeby sterować silnikami??
  • Poziom 39  
    Cytat:
    dobra może źle zacząłem czy moge przerobić elektronike drukarki lexmark z12 żeby sterować silnikami??

teoretycznie tak , praktycznie nie ma sensu prościej zbudować nowe sterowniki
    Cytat:
    drogi panie jak ja mam ich szukać w końcu bo mają takie oznaczenie a jestem w tym "lewy"

jeżeli wychodzisz z takiego założenia to jak można Ci pomóc ......
    to na czy się znasz .....
    co do silników ile maja wyprowadzeń ? , na tej podstawie określisz jaki to typ silnika i dobierzesz odpowiedni sterownik
  • Poziom 9  
    silniki mają 4 wyjścia są biopolarne tylko czy sterownik do każdego jest inny?? czy sterownik do ohm dobrać??
  • Poziom 39  
    przeczytaj dokładnie przyklejony temat o silnikach krokowych , sterownik dobiera się do prądu silnika , jeżeli silniki są identyczne lub mają zbliżone prądy pracy sterowniki mogą być identyczne