logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Schemat podłączenia kabli w gitarze Yamaha RGX 112 - potencjometry

orion48 08 Lut 2007 14:43 1059 5
REKLAMA
  • #1 3543900
    orion48
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    szukam schematu gitarowego,chodzi mi o podłączenie kabli między potencjometrami w gitarce yamaha rgx 112, mianowicie dwa kable mi się odlutowały i nie chce ich w ciemno lutować
  • REKLAMA
  • #2 3543956
    jomek78
    Poziom 24  
    Posty: 766
    Pomógł: 40
    Ocena: 51
    Jakie kabelki,sygnałowe,ekran?rozrysuj sobie te potencjometry i samo Ci wyjdzie który gdzie ma iść.Poza tym jak przylutujesz źle [masz tylko dwie opcje] to nic się nie stanie.Najwyżej będą inaczej niż do tej pory funkcjonować i wtedy przelutujesz je.Gorzej gdyby ich było więcej.Wtedy miałbyś n! możliwości. pozdrawiam.jomek
  • REKLAMA
  • #3 3543969
    hefid
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 15878
    Pomógł: 546
    Ocena: 6165
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…
  • REKLAMA
  • #4 3543971
    orion48
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    jest tylko taka sprawa, że tych kabli jest około 10, można się między nimi zgubić, wiem że powinny być przylutowane do potencjometra głośności, ale jak wcześniej wspomniałem obawiam się, że mogę jakieś zwarcie zrobić. jeden kabelek jest od przełącznika przetworników, a drugi od potencjometra tonów, oba mają być przytwierdzone do potencjometra głośności
  • REKLAMA
  • #5 3544200
    jomek78
    Poziom 24  
    Posty: 766
    Pomógł: 40
    Ocena: 51
    Ten od przełącznika na ślizgacz.Nawet gdybyś się pomylił to NIC się nie stanie złego.To są tylko kable sygnałowe. pozdrawiam.jomek
  • #6 3544838
    orion48
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    ok wielkie dzięki za zainteresowanie,udało mi się polutować i jest gites wielkie dzięki
REKLAMA