Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można przeprogramować radio z USA?

10 Lut 2007 14:25 2451 3
 • Poziom 10  
  czy w USA mają inny odstep miedzykanałowy?? czy takie radio (np w amplitunerze czy samochodzie z USA) daje się przeprogramować??
 • Poziom 18  
  W USA mają porządek w częstotliwościach nadajników radiowych UKF stąd produkuje się radia o rastrze większym niż 100kHz (nie wszystkie) te radia u nas nie zdają egzaminu jeżeli masz takie to raczej nic z tym nie zrobisz.
  TK
 • Moderator Radia Samochodowe
  Dokładniej to tam raster jest 0,2MHz czyli radio łapie same nieparzyste np. 95,7 a następna częstotliwość 95,9 , 96,1MHz :arrow: niektóre mają przełaczanie w menu , niektóre automatycznie , inne na opcjach , część da się zrobić przez wymianę procesora /inna rzecz że jest to nieopłacalne/ , niektórych nie zrobisz w ogóle.

  Druga poważna wada te radia nie mają RDS :!: jeśli trafisz w USA radio z RDS to zazwyczaj jest już od razu w dobrym europejskim standarcie.
 • Poziom 37  
  Choc juz zaczynaja sie pokazywac z RDSem a niektore stacje radiowe nadaja juz sygnal RDSu (trzy na trzydziesci w Chicago). Czyli wszystko idzie w kierunku ze i RDS sie pojawi.
  Natomiast jezeli chodzi o raster to radia przewidziane typowo na USA raczej nie ma ja opcji zmiany. Pozostaje kombinacja i tak np. w Pioneerach niektorych rezystorkami sie miesza , w innych tylko tak jak kolega pisal wymiana procka. Coz samo radio zeby CD/MP3 sluchac to sie oplaca brac natomiast sprawa staje sie nieoplacalna jak juz wchodzi odbior radiowy w gre. A radioodtwarzacze z DVD to juz wogole...

  Jezeli chodzi o fabryczne (w jakims krajslerze albo dzipie) to mysle ze trzebaby do dilera z VIN number samochodu i zapytac. Napewno maja jakies solucje co do zmiany rasteru. Natomiast firma Acura (Honda) wypuszcza juz modele (np. RDX , MDX , TL , RS) z wbudowanym radiem z RDSem i mozliwoscia zmiany rastera.
  Pozdrawiam