Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL VECTRA C 2005 disel - jaki alarm najlepiej

Spartan31 12 Lut 2007 11:40 5969 12
  • #1 12 Lut 2007 11:40
    Spartan31
    Poziom 10  

Witam fachowców !
    Pytanie:
    - zakładałem już kilkanaście alarów w swoim życiu (wiem - mało) ale kupiłem w/w samochód a tam jest CAN-BUS !!!
    Jaki polecacie alarm pod ten model, ewentualnie czy są jakieś schematy podłączenia pod CAN-a (trochę się go obawiam - ewentualne kody błędów z komputera pokładowego)
    Poradźcie coś - najlepiej konkretnym modelem ze schematem podłączenia
    (gdzie się wpinać)
    Oprócz alarmu i jego funkcji chcę jeszcze dodatkowy "pstryczek" odłączający np. pompę lub zapłon. Wiecie gdzie go można "wpiąć" i czy nie będzie powodował również błędów komputera.

Pozdrawiam wszystkich
    Mirosław W.

• Pomocny post
    #2 12 Lut 2007 12:11
    antena
    Poziom 20  

Witam
    Pusciłem wiadomośc na meila na temat bezpilotówki

• #4 12 Lut 2007 13:40
    solecki.m
    Poziom 26  

Moim skromnym zdaniem tylko Seo Perfect z modułem Can. Inne też można założyć, ale szkoda czasu, kierunki dzielone i takie inne niespodzianki.....

• #5 12 Lut 2007 14:05
    Spartan31
    Poziom 10  

solecki.m napisał:
    Moim skromnym zdaniem tylko Seo Perfect z modułem Can. Inne też można założyć, ale szkoda czasu, kierunki dzielone i takie inne niespodzianki.....

Dzięki, ale dalej nie wiem jak i gdzie można się "wpiąć", żeby nie było problemu. Najlepiej schemat .... wiem, że nawet zdjęcia sa właśnie do tego modelu.
    Pozdrawiam
    Mirosław W.

• #6 12 Lut 2007 14:35
    MARKY266
    Poziom 16  

O proszę bardzo kolega zakładał kilkanaście alarmów,a teraz się bieże za Vectrę C na canie.

Przecież to nic prostszego co tam sam założę (Mc Gyver)a po co dawać zarabiać innym jak można łapać dosia.

Bez obrazy ale gdyby Pan był instalatorem to bym chętnie Panu pomógł,a tu osoba z ulicy chce rozpiski bo będzie sama zakładać alarm ,odbierając nam instalatorom chleb.

Poza tym przy odrobinie pojęcia w tej materia to wiedziałby Pan ,że można ten samochód zrobić również analogowo.

Co się dzieje-ludzie kupują autka za kilkadziesiąt patoli a na dobre zabezpieczenie sknerują trochę kasy.

WSTYD

• #7 12 Lut 2007 21:14
    bartek_p
    Poziom 31  

Kurde przecież dają przy zakupie dokładną rozpiske!!! i to ze zdjęciami.
    Spytaj osobe od której kupiłeś ten alarm.
    Podzielam zdanie moich przedmówców.
    Albo potrafie założyć alarm, albo tego nie potrafie i muszę dać komuś zarobić.
    A jak komuś robie dobrą przysługę to najpierw orientuje się czy dam rade to zrobić.

• #8 12 Lut 2007 23:37
    xwit
    Poziom 33  

Jak dasz radę to załóż to SEO Perfect'a z modułem CAN.Koledzy mają trochę racji.No ale jak wiesz co gdzie i jak to próbuj.Tylko by cie potem ewentualne poprawki więcej nie kosztowały niż sam montaż alarmu.No ale jak chcesz.Znajdziesz to na www.conda.pl A co do odcinki to plus po zapłonie jest bezpieczny.Co do innych odcinek to jest to pytanie do norberta.s.On chyba ma wszystkie samochody w jednym palcu.Ja do kompa się nigdy nie dobieram.Jakoś tak inne kabelki tnę niż zasilanie kompa.

• #9 13 Lut 2007 01:35
    Spartan31
    Poziom 10  

MARKY266 napisał:
    O proszę bardzo kolega zakładał kilkanaście alarmów,a teraz się bieże za Vectrę C na canie.

Przecież to nic prostszego co tam sam założę (Mc Gyver)a po co dawać zarabiać innym jak można łapać dosia.

Bez obrazy ale gdyby Pan był instalatorem to bym chętnie Panu pomógł,a tu osoba z ulicy chce rozpiski bo będzie sama zakładać alarm ,odbierając nam instalatorom chleb.

Poza tym przy odrobinie pojęcia w tej materia to wiedziałby Pan ,że można ten samochód zrobić również analogowo.

Co się dzieje-ludzie kupują autka za kilkadziesiąt patoli a na dobre zabezpieczenie sknerują trochę kasy.

WSTYD

Witam !
    WSTYD to w taki sposób udzielać się na forum Panie INSTALATORZE !
    Nie wiedziałem, że to wspaniałe forum jest tylko dla Panów INSTALATORÓW alarmów !!!!!
    Śmieszne ...
    Jak zaczynałem na forum w 2004 roku o takich tekstach nie było "mowy"
    No to jak mi się teraz np. radio zepsuje to co - przecież nie jestem serwisantem i nikt mi nie udzieli porady :evil: :evil:

Na alarm to może i jeszcze mnie stać, ale NIGDY nie dam założyć żadnego zabezpieczenia mojego samochodu osobie obcej !
    Do tej pory we wszystkich moich samochodach sam zakładałem alarmy, nawet jak już był jakiś to zmieniałem na mój.
    Pierwszą lutownicę dostałem od ojca na 9 urodziny (25 lat temu) - trzymać ją umiem.
    Stare motto dało znać o sobie Panie INSTALATORZE:
    "... lepiej milczeć i wyglądać na idiotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości ..."

Dziękuję pozostałym kolegom za rady.
    Kupiłem STER AS 20 dedykowany do mojej Vectry. (po szynie CAN)
    Wszystko działa lecz chciałem dodatkowo jeszcze jakiś obwód odciąć i trochę się obawiam o błędy na kompie.
    Bo chcę odebrać chleb agentom ubezpieczeniowym i nie płacić AC :D

Pozdrawiam
    Mirosław W.

• #10 13 Lut 2007 02:12
    solecki.m
    Poziom 26  

MARKY266 napisał:
    ......że można ten samochód zrobić również analogowo.

Tak.
    Ok. 1,5 roku temu zakładałem Exusa V5 do tego auta, wszystko na piechotę. Na montaż tego systemu zeszło mi ok. 8 godzin. Drugi raz takiej roboty nie podejmę się. Zwłaszcza że Leon z bratem zrobili kawał dobrej roboty, (i tu chylę teraz przed nimi czoło, a wtajemniczeni wiedzą o co chodzi). Innymi słowami - po co wyważać już otwarte drzwi?

• #11 13 Lut 2007 05:53
    zepol
    Poziom 21  

Spartan31 napisał:
    Witam !
    WSTYD to w taki sposób udzielać się na forum Panie INSTALATORZE !
    Nie wiedziałem, że to wspaniałe forum jest tylko dla Panów INSTALATORÓW alarmów !!!!!
    Śmieszne ...
    No to jak mi się teraz np. radio zepsuje to co - przecież nie jestem serwisantem i nikt mi nie udzieli porady :evil: :evil:

Na alarm to może i jeszcze mnie stać, ale NIGDY nie dam założyć żadnego zabezpieczenia mojego samochodu osobie obcej !
    Do tej pory we wszystkich moich samochodach sam zakładałem alarmy, nawet jak już był jakiś to zmieniałem na mój.
    Pierwszą lutownicę dostałem od ojca na 9 urodziny (25 lat temu) - trzymać ją umiem.
    Stare motto dało znać o sobie Panie INSTALATORZE:
    "... lepiej milczeć i wyglądać na idiotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości ..."

Dziękuję pozostałym kolegom za rady.
    Kupiłem STER AS 20 dedykowany do mojej Vectry. (po szynie CAN)
    Wszystko działa lecz chciałem dodatkowo jeszcze jakiś obwód odciąć i trochę się obawiam o błędy na kompie.
    Bo chcę odebrać chleb agentom ubezpieczeniowym i nie płacić AC :D

Pozdrawiam
    Mirosław W.

Szanowny Kolego Spartan31
    Nieprawdę Waść piszesz !!! Zadałem sobie trochę trudu i przeczytałem Twoje wszystkie posty na tym chwalebnym forum. Jasno z nich wynika, że od 2004 roku kolega tylko korzysta z uprzejmości innych nic w zamian nie dając!!! Same tylko pytania, prośby o pomoc, schematy, rozpiski, a jak przychodzi co do czego to nagle dziwne i pokrętne tłumaczenia, że w 2004 roku było tutaj (czytaj na forum) inaczej. Toż to jawna kpina z szanownego grona forumowiczów.
    Jak zauważyłem kolega doucza się jak robić pieniądze (a właściwie ich nie wydawać) od instalatorów zabezpieczeń (aby tych samych następnie pozbawić zysku - jak dla mnie to żenada), a następnie ciągnie ten wątek przez lata i jeszcze pokrętnie tłumaczy, że nie da obcym osobom zabezpieczać.... Toż to jawna kpina!
    Mam tylko nadzieję, że honorowo kolega zarabiając od 2004 roku na wiedzy innych odwzajemni im tym samym i sprzeda nam tutaj uroczyście swój sposób na zarobkowanie i dokładnie wytłumaczy (najlepiej ze zdjęciami...) co i jak zrobić, aby nie dać się naciągnąć i oszukać innym abyśmy wszyscy mogli też z jego cennej wiedzy i doświadczenia czerpać - zgoda? Jak tak to rozumiem sens istnienia tego forum, partnerstwo działań i te wszystkie inne ideologiczne brednie na które próbuje nas naciągać Spartan31.
    Jeśli jednak Kolega nie jest skłonny do takich poświęceń to czego wymaga od innych? A umiejętność lutowania (trzymania lutownicy - przepraszam, ale nie doczytałem wcześniej) to gwoli ścisłości podstawowa umiejętność, jednak do niczego nie predysponująca, jeżeli Kolega uważa inaczej to proszę śmiało grzać tą kolbą tą Vectrę i nie obrażać innych użytkowników tego forum tylko dlatego, że nie zamierzają do tego grzania dopłacać (choćby własnym czasem, wiedzą i posiadanymi doświadczeniami).
    A swoją drogą to ta nieszczęsna Vectra jest tak prostym samochodem, że nie wypada wręcz pytać o takie duperele jak się ma kilkanaście aut na koncie, gdy się ma jednak wątpliwości zamawia się system dedykowany i można naśladować Adama Słodowego i jest trochę drożej. Jednak Kolega postanowił na wszystkim oszczędzić (łącznie ze wspomnianym AC) a teraz szuka naiwnych którzy go wyręczą z wydatków kosztem własnych strat (wiedzy, materiałów, czasu, ...). To bardzo nie ładnie, nie po koleżeńsku i jak wyżej zauważył Kolega to po prostu WSTYD !
    Przez takie kombinatorstwo zaniża się poziom tego forum, a także daje brzydki przykład braku poszanowania innych.
    Pozdrawiam i życzę dużej satysfakcji z "profesjonalnego" zabezpieczenia własnego pojazdu.

P.S.
    To forum jest nie koniecznie dla instalatorów, ale na pewno dla osób dla których CAN nie znaczy Hokus Pokus i znane im są podstawowe zasady w elektryce/elektronice pojazdowej.
    P.S.2
    Proszę więcej nie pisać do mnie na e-mail z takimi daremnymi prośbami - nie pomagam ludziom których jedynym celem jest oszwabienie kogoś innego. Jeśli to się powtórzy będę zmuszony przedsięwziąć odpowiednie kroki.

• #12 13 Lut 2007 08:45
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

Cytat:
    - od 2004 roku 10 postów i każdy faktycznie jak zauważył zepol to post "potrzebowski"
    Cytat:
    Na alarm to może i jeszcze mnie stać, ale NIGDY nie dam założyć żadnego zabezpieczenia mojego samochodu osobie obcej
    - to proszę nie wymagać również konsekwentnie pomocy od obcych osób, tylko dochodzić do wszystkiego na własnych błędach.
    Cytat:
    - w pełni się zgadzam z tym twierdzeniem.

• #13 13 Lut 2007 11:33
    Spartan31
    Poziom 10  

Witam !
    Widać niektórzy pewnie chcieliby, żeby za ich porady przelewać im na konta ....
    ... żenada.
    Jak człowiek coś się nauczył to już innych "oszwabia" (bardzo nieładne porównanie).
    W regulaminie nie ma nic o obowiązkowej wymianie porad - takie zasady - widać nie wszyscy są w stanie to zrozumieć.
    Na innego typu forum (SAT) to ja udzielam takim amatorom (jak ja w tym forum) BEZPŁATNIE I BEZINTERESOWNIE porad i ani razu nie wspomniałem nikomu, że mnie okrada czy wręcz "oszwabia".
    WSTYD panowie (na szczęście tylko niektórzy).
    Kilku prawdziwych forumowiczów jednak się znalazło i otrzymałem potrzebne informacje BEZINTERESOWNIE !!!
    A PANOWIE INSTALATORZY jak to uwłacza Waszej drogiej wiedzy to proszę do pisanych przeze mnie tematów nie "wchodzić" a już na pewno nie pisać.
    No bo po co - żeby zaistnieć ?? Bo ja chciałem tylko POMOCY a nie Waszych drogich uwag !!!

Pozdrawiam wszystkich (NOWOBOGACKICH TEŻ)

Mirosław W.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME