Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop 15,4'' do 3500zł, który lepszy?

BudynPrezes 12 Lut 2007 14:22 7641 52
  • #1 12 Lut 2007 14:22
    BudynPrezes
    Poziom 9  

Witam.

Od dłuższego czasu rozglądam się po necie za laptopem, tzn zbieram informacje.
    Jestem zainteresowany kupnem laptopa. Na chwile obecną wypatrzyłem kilka modeli i firma Aristo posiada laptopy zbliżone do mojego ideału. Jednak jestem ograniczony cenowo. Nie chciałbym wydać więcej niż 3500zł, a każda złotówka się dla mnie liczy. Z tego powodu ASUS i HP odpadają, bo wołają więcej za laptopy. A firma ACER, podobno ma tragiczny serwis.

Laptop będzie używany nie tylko da prac biurowych i oglądania filmów, ale także chętnie popykam na nim w jakieś gierki.

Moje wymagania:
    - przede wszystkim wyjście TV
    - 15,4" matrycy
    - IRD lub Bluetooth
    - zaciekawiła mnie matryca GLARE
    - dysk twardy od 60GB

mój typ to:

http://www.inttel.com.pl/aristo-prestige-1600-t5500-512mb-80gb-wlan-p-1656.html

Jednak jak pisałem licze się ze złotówkami, więc znalazłem takie coś:

http://www.inttel.com.pl/aristo-prestige-1600-wxga-glare-dvdrw-80gb-512mb-wlan-p-841.html

Chciałbym zapytać, czy dużo strace jeśli kupie laptopa z procesorem Intel Celeron M430?
    Pozatym jaka jest róznica między procesorem
    M430 a Intel Core™ 2 Duo T5500

oraz między grafiką
    - "ATI Mobility Radeon X1600 z 256MB własnej pamięci + 256MB dynamicznej (GDDR2)" a
    - "Intel Graphics Media Accelerator 950"

ponieważ ten laptop posiada procka Intel Core 2 Duo, lecz grafike Intel....
    http://www.inttel.com.pl/aristo-smart-t5500-512mb-60gb-wlan-p-1658.html

Potrzebuje porady który wybrać, pozatym w którym z serwisów internetowych najlepiej kupić?

• #2 12 Lut 2007 14:40
    pol121
    Poziom 11  

Jezeli masz zamiar grac na lapie to musi byc on z dobra grafa kolega kupil nie dawno z ta grafika intela jest niezła lecz ma swojej pamieci 128 mb poza tym gra typu NFS carbon mu nie chce działac wiec w tym wypadku sadze ze była by lepsza ta x1600 a jak wiadomo nawet ciut słabszy procek z lepsza grafika beda smigac duzo lepiej w grach niz nieziemski wypas CPU i dno graficzne . sory moze nie do konca ci pomogłem ale choc troche doradziłem

• #3 12 Lut 2007 14:51
    BudynPrezes
    Poziom 9  

Nawet nie masz pojęcia jak bardzo mi pomogłeś.
    Nie ukrywam, że lubie Carbona i była by to dla mnie wielka strata nie móc sobie w niego pograć.

• #4 12 Lut 2007 16:17
    michal_aniol
    Poziom 32  

Przede wszystkim odradzam Acera. Niedawno byłem na kupnie laptopa i wszyscy mi to odradzali. Najbardziej awaryjne laptopy, chyba niezależnie od modelu. Ja mam model HP nx7400 508ES i jestem baaardzo zadowolony :) Nie wiem jak spisuje sie w grach bo nie gram, ale pewnie jakieś gierki łyknie ;)

• #5 12 Lut 2007 18:44
    Platon
    Spec od komputerów

michal_aniol - "Przede wszystkim odradzam Acera." - nie kupiles acera, to nagle sie specjalista zrobiles od tych laptopow? Sorry, ale pleciesz 3 po 3.

BudynPrezes - na zintegrowanej karcie gry beda dzialac slabo. Co do Acera to serwis ostatnio ulegl znaczacej poprawie, wiec tym sie nie przejmuj. Acery to dobre laptopy klasy sredniej. Aristo raczej sobie daruj, bo to najnizsza półka.

Acera z karta GeForce FX Go7300 i 512MB RAM dostaniesz od 3300zł.

Core2 duo bedzie lepsze od Celerona, bo to procesor dwurdzeniowy, szybsza magistrala, pewnie wiecej cache i leszpsze oszczedzanie energii.

• #6 13 Lut 2007 00:20
    michal_aniol
    Poziom 32  

Platon napisał:
    michal_aniol - "Przede wszystkim odradzam Acera." - nie kupiles acera, to nagle sie specjalista zrobiles od tych laptopow? Sorry, ale pleciesz 3 po 3.

Nie kupiłem, bo wszyscy odradzali oraz wczesniej przetestowałem sobie jednego Acera w praktyce (zepsuta klawiatura oraz fatalny i słabo działający touchpad) :) Przyznam, że jeśli chodzi o konkurencyjność cenową to Acery mają świetne parametry w porównaniu do konkurecnji w tej samej cenie. Zazwyczaj jak mam wydać poważną kwotę na sprzęt komputerowy przeznaczam ze 2 godziny na spacerek po serwisach i pytam czego NIE kupować. Sam byłem zdziwiony jak wszyscy jak jeden mąż odradzali Acery.

@Platon: przecież nie zakazuje mu kupować Acera, zrobi co zechce ;) Tylko odradzam.
    Pozdrawiam

• #7 14 Lut 2007 14:46
    BudynPrezes
    Poziom 9  

Notebooki Aristo Prestige zostały wycofane z produkcji. Załamałem się. Napisałem do sklepu, w którym zamierzałem zakupić notebooka. Poinformowano mnie bym wstrzymał się z zakupem, ponieważ Aristo wypuści na rynke Presige 1600V. Wiecie coś o tej nowej serii? Acer w dalszym ciągu mnie nie przekonuje. W zasadzie mój kolega ma Acera i przyznać musze, że "lata" mu każda gra, nawet przy ponad 35 uruchomionych procesów. Jednak opinie ogólne w necie nie są zbyt pochwalne dla tej firmy. W zasadzie Acer nie produkuje laptopów.

• #8 14 Lut 2007 23:34
    pigonio
    Poziom 11  

BudynPrezes napisał:
    Notebooki Aristo Prestige zostały wycofane z produkcji. Załamałem się.

Zalamales ?? :D Raczej powienienes sie cieszyc, jak masz kupic aristo lub acera to lepiej ta kase przeznacz na dom dziecka, bedzie lepszy pozytek z tego :)
    Co do acera to w pelni zgadzam sie z michal_aniol, nie dlatego ze od kogos slyszalem ze sa slabe :D Panowie, dlaczego ibm czy compaq o takich samych parametrach jak acer kosztuje 2 razy wiecej ? Acer zarabia na Was 5pln a ibm 3000PLN ?? NIE ! Za jakosc sie placi, acer aristo gericom medion itp badziew ma dotrwac do konca gwarancji (a i to nie latwo im przychodzi) a potem kupta se nowy bo naprawiac sie nie oplaca :) Autoryzowany serwis nawet go nei rozkreci tylko potrzyma u siebie 2 tygodnie i zaproponuje wymiane plyty. Oczywiscie fanow acerow itp laptopow nie przekonam ale zajmuje sie laptopami na codzien i wiem co mowie
    Pozdro

• #9 15 Lut 2007 00:14
    m_wojcik
    Poziom 25  

Mając do dyspozycji 3500 PLN czemu nie pomyslisz o jakiejś Toshibie? To powinno być zdecydoewanie lepsze niż Acer, czy inny taki wynalazek?

• #10 15 Lut 2007 02:23
    krysiu1986
    Poziom 14  

ja tez uwazam ze za ta kwote to moglbys pomyslec o jakiejs toshibie. zeby nie zakladac nowego watku to spytam sie czy laptop ktory chce kupic jest cos wart lub czy macie jakies inne propozycje. mam jakies 2500zl i w tej chwili wg mnie najciekawszą propozycją bylby ASUS F2HF-5A008. co sadzicie?

Dodano po 2 [minuty]:

aha. a co do acera to nei polecam tej firmy poniewaz koledze po tygodniu wylamaly sie zawiasy...:/

• #11 15 Lut 2007 04:26
    wiemir
    Poziom 9  

W pełni multimedialny laptop to faktycznnie spory wydatek na akcelerator graficzny musisz tu wyboru typu coś za coś moze lepiej stacjonarny ?

• #12 15 Lut 2007 10:45
    qrczakx
    Poziom 2  

A co sądzicie o laptopach firmy Dell. I ewentualnie jaki polecacie w cenie do 3000-3500zl. Raczej prace biurowe, ogladanie filmow. Grac nie planuje.
    Pozdro.

• #13 16 Lut 2007 01:38
    ruff22
    Poziom 20  

Z Dellem bym się wstrzymał póki maja problemy finansowe i nie wiadomo czy nie padnie ta firma lada moment .Gericom , Aristo,Medion,Maxdata ,Fujitsu-siemens,Actina.Medion,Notebook to te same laptopy , super na początku , ale kłopoty w przyszłości..Pozostaje tylko drogi IBM , niezły HP , Toshiba seria Pro , przyzwoite Asusy .Jak kupisz coś z serii Actina upewnij się jak jest z gwarancją i testuj go ostro na początku .

• #14 16 Lut 2007 16:51
    netserfer
    Poziom 18  

a ja polecam toshibe. moja mimo ze ma już 1,5 roku trzyma się nieźle (a napis harman/kardon umila prace ;p)

Jeśli chodzi o asusy to mają chyba najlepszy stosunek cena/jakość(wydajność) jednak bywają problemy (bateria nie trzyma/wypada klawisz) i maja chyba 9 pinowe złącze tv out do którego ciężko coś podłączyć jeśli się akurat nie ma kabla

• #15 21 Lut 2007 23:12
    m_wojcik
    Poziom 25  

ruff22 napisał:
    Z Dellem bym się wstrzymał póki maja problemy finansowe i nie wiadomo czy nie padnie ta firma lada moment .Gericom , Aristo,Medion,Maxdata ,Fujitsu-siemens,Actina.Medion,Notebook to te same laptopy , super na początku , ale kłopoty w przyszłości..Pozostaje tylko drogi IBM , niezły HP , Toshiba seria Pro , przyzwoite Asusy .Jak kupisz coś z serii Actina upewnij się jak jest z gwarancją i testuj go ostro na początku .

Gdzie ty takie rzeczy o Dellu wyczytałeś? Pierwsze słyszę, żeby Dell był bliski upadku.
    Używam od dwóch lat laptopy tej firmy i mogę z czystym sumieniem polecić, są naprawdę super. Oczywiście, nie gram na nich bo to służbowe :D
    Solidna firma z porządnym serwisem. Jakoś mi się nie chce uwierzyć, że mogliby zbankrutować... :|

• #16 02 Kwi 2007 22:25
    damiangliwice
    Poziom 11  

Polecam fujitsu i asus mamy firmie dzialaja bez awaryjnie toshiba to porazka wykonanie obudowy i matryce dno

• #17 02 Kwi 2007 22:39
    jarewa
    Poziom 31  

A ja mam ecs i bardzo mi ladnie śmiga...

• #18 03 Kwi 2007 00:21
    tzok
    Moderator Samochody

Z tanich marek tylko i wyłącznie Acer ma sens, współpracował z IBM i sporo się nauczył - obudowy ma fatalnej jakości ale liczy się co jest w środku a "środkiem" Acer nie odbiega od droższych marek.
    Wynalazki Aristo, Medion, California Access i t.p. - omijać szerokim łukiem.

Na marginesie - gdybym miał do wyboru Toshibę i Acera o porównywalnych parametrach i za porównywalną cenę na pewno wybrał bym... Acera.

• #20 03 Kwi 2007 20:42
    netserfer
    Poziom 18  

hmm @tzok dlaczego wybrabyś acera majac do wyboru toshibe skoro jak sam napisałeś wykonanie obudowy jest fatalne?

co do tego benq'a tak na piewszy rzut oka nawet nieźle ale niezdecydowałbym się bez przetestowania sprzętu

• #21 03 Kwi 2007 21:15
    ul1002

Poziom 33  

Benq odradzam , nawet bluetooth nie ma , pozatym jest brzydki , przyciski myszy to tragedia trzeba wciskać na pół centymetra , bateria słaba tak ok 1,5h ale czy film da się zobaczyć to nie wiem , głośniki to jakas atrapa - to na tyle .

• #22 03 Kwi 2007 22:16
    netserfer
    Poziom 18  

-bt na usb 70zł pozatym jaki % laptopów do 3k ma bt?
    -touchpad to moim zdaniem porażka wiec i tak trzeba mieć myszkę 40-100zł
    -hmm głośniki w laptopie mają góra 1,5cm średnicy więc tyczy się to większości laptopów

• #23 03 Kwi 2007 23:32
    jarewa
    Poziom 31  

A czy wy aż tak używacie przycisków touchpada?? boja zauwarzyłem u siebie ze prawie wogóle nie uzywam przycisków..A kto używa bluetooh?? hyba tylko zeby do telefonu coś przesłac teraz WLAN sie liczy...

• #24 03 Kwi 2007 23:47
    lucano25
    Poziom 10  

Dlatego wlasnie polecilem tego Benq za swoja konfiguracje. Wedlug mnie bluetooth to fanaberia a jezeli chodzi o slaba jakosc glosnikow to zawsze mozna podlaczyc zewnetrzne. Ja nie katuje sie glosnikami wbudowanymi gdy chce posluchac muzyki w domu lub ogladac film. Korzystam z nich tylko wtedy gdy jestem poza domem.

• #25 04 Kwi 2007 00:08
    Xyrovaqs
    Poziom 23  

Jak widze co niektorzy pisza o Acerach to mi slabo... Moja matka ma acera. Jak pierwszy raz to wzialem do rak to sie balem czy sie nie rozpadnie. Serwis jest tragiczny i chyba jedyne co potrafia powiedziec to ze "ten typ tak ma". O swoich przygodach z Acerem juz pisalem na tym forum...

• #26 04 Kwi 2007 00:20
    ul1002

Poziom 33  

Ja uzywam touchpada ,bluetooth , irda ,i głośników które potrafią zagrać normalny dźwięk i głośno a nie jak głośniczek systemowy zamknięty w puszce , laptop jest po to aby używac go w drodze i go przenosic wygodnie a nie z plecakiem myszek , bluetooth-ów , wifi itp , proponuje nosić jeszcze klawiature zewnętrzną bo ta w laptopie jest nie teges .
    Laptop bez komunikacji to jak człowiek bez kończyn - inwalida .

• #27 04 Kwi 2007 10:41
    tzok
    Moderator Samochody

netserfer napisał:
    hmm @tzok dlaczego wybrabyś acera majac do wyboru toshibe skoro jak sam napisałeś wykonanie obudowy jest fatalne
    W Toshibach padają baterie (często o tym pisałem, nawet w najnowszych modelach bateria jest doładowywana jak tylko spadnie poniżej 100%, czyli praktycznie co kilka godzin), mają niewygodny układ klawiatury, ostatnio nękają je problemy z hardware (jakość wykonania).
    Acera miałem dość wiekowego ale działał... obudowę można skleić/podleić matą szklaną i żywicą przy zawiasach, fakt, że wszelkie kratki wentylacyjnei i zaślepki odpadają, ale bez nich laptop działa a w końcu to się liczy, chyba że ktoś kupuje laptopa na pokaz. Fakt, że z tego co słyszę to w Acerach "na dzieńdobry" trzeba wymienić napęd optyczny.

Aha - zanim kupisz laptopa z ekranem typu "glare" 10x się zastanów., bo nie wiem jak Tobie, mnie nie odpowiada wpatrywanie się po 10h na dobę w swoje odbicie w ekranie.

• #28 04 Kwi 2007 15:23
    netserfer
    Poziom 18  

Jeśli chodzi o baterie to z tego co widziałem to wlasnie w acerach częściej pada.
    W wygodzie klawiatury nie widzę różnicy.
    W przypadku laptopa na pokaz to liczyć się bedzie wygląd a tu chodzi o jakość wykonania i dopasowania elementów.

co do ekranów błyszczących to problem pojawia się dopiero jak ma się bezpośrednio za plecami lampę a jako że standardowo źródło światła jest a nad a nie za głową to nie przesadzałbym z tym oglądaniem własnego odbicia.

ul1002 napisał:

Ja uzywam touchpada ,bluetooth , irda ,i głośników które potrafią zagrać normalny dźwięk i głośno a nie jak głośniczek systemowy zamknięty w puszce , laptop jest po to aby używac go w drodze i go przenosic wygodnie a nie z plecakiem myszek , bluetooth-ów , wifi itp , proponuje nosić jeszcze klawiature zewnętrzną bo ta w laptopie jest nie teges .

Ty akurat używasz bt ale 80% ludzi nie. Moim zdaniem myszka jest 10x wygodzniejsza i sądzę że większość osób które spędzają kilka godzin dziennie na laptopie przyzna mi rację (pozatym nie potrzeba plecaka zeby przeniesc małą myszkę i klucz usb bo spokojnie zmiescza się w torbie razem z laptopem )

można wiedzieć co za głośniki ten laptop ma że grają "normalny dzwięk" ?

• #29 04 Kwi 2007 15:58
    tzok
    Moderator Samochody

Odkąd mam komórkę z BT i przyzwoitej jakości aparatem, używam BT...

Acer, HP, Dell i większość innych, poza Toshiba ma układ klawiatury zbliżony do PeCetowej, natomiast Toshiby nie mają wydzielonego bloku kursorów a klawisze Ins, Del, Home, End, PgUp, PgDn są rozsiane po całej prawej strony i ciężko je znaleźć.

Ekran typu glare - wystarczy siedzieć przy oknie żeby widzieć siebie... to jest dobre do oglądania filmów czy grania w zaciemnionym pomieszczeniu ale nie do pracy z programami biurowymi, często w różnych warunkach oświetleniowych - na dworze, w pociągu czy w samochodzie.

Dla mnie np. dobry touchpad to podstawa, trackpoint też może być - to kwestia gustu, ale zewnętrznej myszki nigdy nie używam z prostej przyczyny - trzymając laptopa na kolanach... nie ma gdzie położyć myszki, poza tym myszka potrzebuje podkładki i plątający się kabel... z kolei mysz RF skraca czas pracy na baterii i dodatkowo trzeba pamiętać o ładowaniu akumulatorków w myszcze.

• #30 04 Kwi 2007 16:02
    qutrit
    Poziom 19  

Witam.
    Tak prawie wszyscy najezdzaja na acery że, są ogolnie kiepskiego wykonaia.
    Mam acera blisko rok, mieszkam w akademiku a tam wiadomo jakie warunki, laptop nie raz lezal na okruchach z jedzenia i prawie caly dzien chodzi od rana do wieczora, i jakos nic mu nie jest. Koledze majacemu Acera spadla kolumna od wiezy na Laptopa, powgniatala obudowe ale sprzetowo laptop dziala bez problemow. Jezli ktos pisze ze np. asus jest lepszy (oczywiscie te same parametry co acer) to nie wiem czy plakac czy sie smiac. Czym rozni sie procek np. Pentium M735 montowany w acerach od procka Pentium M735 montowanych w asusach ???????, itd.
    Acery uwazam za bardzo dobre laptopy, i nie warto dozucac np. 1000PLN zeby zamiast Acer pisalo HP, ASUS, czy Sony. Problemy z laptopami maja Ci ktorzy nie umieją sią z nimi obchodzić.
    Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME