Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaprojektować schemat dekodera prostego zamieniającego kod..

reiko 12 Lut 2007 19:20 716 3
  • #1 12 Lut 2007 19:20
    reiko
    Poziom 9  

...BCD na kod 1 z 8 i to przy użyciu:
    + Bramek AND
    + Bramek NAND
    + Bramek NOT

Bez kitu jest to mi bardzo, bardzo potrzebne. Jeśli kroś by mógł to niech mi jakoś pomoże choć z 1 przykładem bo mam to na jutro a w książkach i w internecie DOSŁOWNIE NIC! Mam o koderach i transkoderach, ale żadnych schematów o dekoderach... :(

0 3
  • #2 12 Lut 2007 19:42
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…

0
  • #3 12 Lut 2007 20:18
    Quarz
    Poziom 43  

Witam,
    napisz sobie (bez kitu) Tablicę Prawdy i obierz stan wyróżniony (zero, lub jeden) dla każdego wyjścia, a wtedy reszta będzie konsekwencją zapisu z owej Tablicy.
    Ośmiowyjściowy automat kombinacyjny, to jak by na to nie patrzeć, to automat bardzo skończony, więc nie rozumiem dlaczego szukasz pomocy u innych, zamiast zabrać się za to samodzielnie.
    Kanoniczna postać dysjunkcyjna (lub konjunkcyjna) trójwejściowej (na tylu bitach w NBC da się jednoznacznie rozróżnić osiem różnych stanów) funkcji kombinacyjnej, to nie jest coś, czego nie mógłbyś "strawić"... :D

Tylko nie kłam mi w oczy, iż w książkach i w internecie na temat nic nie ma, ponieważ jest to Twoje i na dodatek bezczelne kłamstwo, którego źródło jest w Twoim totalnym lenistwie.
    A My tu leni (wszelkiej maści) nie tolerujemy...

Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo