Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-29PS12P - "cykająca" przetwornica.

BV 12 Lut 2007 20:44 2219 9
 • #1 12 Lut 2007 20:44
  BV
  Poziom 2  

  Witam,

  prawie rok temu kupiłem telewizor Panasonic TX-29PS12P. Praktycznie od samego początku zauważyłem usterkę w postaci cykającej przetwornicy. Wada stawała się szczególnie wredna w godzinach wieczornych, kiedy nie dało się spokojnie poczytać książki przy wyłączonym (stand by) telewizorze, nie mówiąc już o spaniu w tym samym pomieszczeniu. Zawsze kończyło się to wyłączeniem telewizora "na ostro" głównym wyłącznikiem.

  Postanowiłem w końcu oddać telewizor do serwisu (cierpliwość kiedyś się kończy). Zabawa z serwisem zaczęła się na dobre chyba w październiku 2006 r.

  Najpierw próbowano zastosować rozwiązanie producenta - zestaw naprawczy w postaci opornika (plus kondensatory). Okazało się, że producent wprowadził już modyfikacjęna płycie głównej :cry:

  Kolejnym krokiem była wymiana całej płyty głównej. Ostatecznie do wymiany płyty nie doszło, bo okazało się, że "nowa" płyta zamówiona dokłądnie po kineskop przez serwis, całkowicie "pogryzła" się z moim kineskopem - totalnie pojechana geometria (w trybie serwisowym nie dało się ani o milimetr rozciągnąć obrazu - NIC).

  Szczęśliwie mamy już luty 2007 r. a ja dalej bez sprawnego telewizora. Stanęło na tym, że telewizor powędrował do serwisu na warsztat. Przy okazji należy wspomnieć, że "nowa" płyta główna również wydawała z siebie wredne cykanie przetwornicy.

  Mam pytanie - czy to jest uroda tego modelu (Panasonic TX-29PS12P)? Jest jakieś rozwiązanie? Czy raczej starać się o zwrot kasy (w karcie gwarancyjnej mam wpisane dwie naprawy)? Ewentualnie wnioskować o obniżenie wartości tv?

  Z góry dziękuję za rady.

  Pozdrawiam

  0 9
 • #2 12 Lut 2007 22:47
  wjmp3
  Poziom 17  

  Nic tam nie powinno "cykać"..........zachowaj się jak wzorowy konsument.:D

  0
 • #3 12 Lut 2007 23:38
  slawek1111
  Poziom 26  

  Witam
  Jeszcze jaena naprawa i powinieneś dostać nowy telewizor.
  Po mojemu ukryta wada fabryczna tego telewizora.
  Na żaden zwrot częściowej kasy się nie zgadzaj albo cała gotówka albo nowy telewizor.
  Pozdrawiam

  0
 • #4 12 Lut 2007 23:46
  h jaworski
  Specjalista AGD

  teraz klient ma 2 możliwości albo korzystać z gwarancji albo w niezgodności towaru z umową radzę się powołać na 2 możliwość . zanieś tv do sklepu sklep ma 2 tygodnie na rozpatrzenie zażalenia i powinien tv wymienić na nowy jeżeli nie ma takiego tv i nic podobnego to możemy żądać zwrotu gotówki i tak mamy 2 tygodnie i albo nowy tv albo gotówka .a tak męczysz się już 3 miesiące i nic z tego nie wychodzi

  0
 • #5 13 Lut 2007 02:37
  kris-644
  Poziom 21  

  Witam.
  Podepne sie pod ten temat.Posiadam taki sam telewizor i poszukuje schematu do niego ( tak profilaktycznie ) .Padł mi w nim trafopowielacz.Straszna rzecz ale niestety zdarza sie .czy jest to jakas wada fabryczna tych TV czy po prostu trafił mi sie taki lobuz ??
  Pozdrawiam.Krzysiek

  0
 • #6 13 Lut 2007 10:26
  h jaworski
  Specjalista AGD

  trafopowielacze ostatnio psują jak nigdy wcześniej w co 2 tv to trafopowielacz widać to efekt oszczędności

  0
 • #7 15 Lut 2007 21:08
  BV
  Poziom 2  

  Witam,

  dziękuję za opinię oraz rady.

  Telewizor właśnie przeszedł drugą wizytę serwisanta. Została wymieniona płyta główna oraz wprowadzone "pewne modyfikacje" w trafie (tak twierdzi specjalista). Została założona plomba :|

  Faktycznie, po wprowadzonych modyfikacjach "cykanie" znacznie zmalało :D Zobaczymy jak będzie wyglądała ta sprawa po kilkugodzinnej pracy tv. Sie wygrzeje - sie zobaczy.

  Jednak pojawił się kolejny problem (tak dla odmiany) :cry:. Tym razem z chwilą wyłączenia telewizora (za pomocą wyłącznika) ze stanu STB na OFF - telewizor nie potrafi "wejść" całkowicie w stan OFF:!::!::!:
  :?: Przy wyłączniku znajdującym się w pozycji OFF miga dioda STB i telewizor wchodzi na ułamek sekundy w stan STB. Występuje kilkanaście takich cykli, poczym z wnętrza telewizora dochodzi już sporadycznie, co jakiś czas, odgłos "cykania" (standardowy odgłos podczas wejścia w stan STB). Według mnie nie ma 100% pewności, że TV jest w stanie OFF!!

  Dobre co?! Faktyczny stan OFF uzyskuję dopiero po wyjęciu wtyczki z kontaktu (też mi filozofia).

  Na zakończenie wspomnę tylko, że z serwisu TV przyjechał z małym uszkodzeniem mechanicznym obudowy - 2,5 cm nadłamanie w dolnym lewym rogu z przodu.

  Jeszcze jutro rano sprawdzę, jak się rzecz ma i następnie (raczje) kolejny telefon do serwisu. Ahoj - przygodo!

  Pzdr.

  0
 • #8 16 Lut 2007 09:31
  slawek1111
  Poziom 26  

  Na twoim miejscu znowu bym go zawiózł do serwisu,ponieważ telewizor jest wadliwy-w reklamacji jest wyraźnie napisane że po którejś wizycie w serwisie a telewizor nadal jestnie naprawiony to należy ci się nowy sprzęt albo zwrot kaski.
  Pozdrawiam

  0
 • #9 16 Lut 2007 11:06
  h jaworski
  Specjalista AGD

  Zawieś tv do sklepu tam gdzie był kupiony i powołąj się na niezgodność umowy kupna z towarem sklep ma 2 tygodnie na rozpatrzenie twojej wady i masz pieniądze na nowy , a serwis 1 zrobi a 2 zepsuje potem gwarancja się skończy a ty zostaniesz ze złomem (więcej się dowiesz w federacji konsumenta )

  0
 • #10 16 Lut 2007 18:32
  wjmp3
  Poziom 17  

  Idź do rzecznika, i zrób z tym porządek! Nie chcę tu na forum być niegrzeczny.............mnie już gule rosną jak firma P...... podchodzi do klienta!

  0