Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ustawienie subwoofer'a w pokoju 20m^2

McKansy 13 Feb 2007 13:33 3106 5
    McKansy
    Level 14  
    Otoz posiadam kino domowe Samsung'a i mam problem z prawidlowym ustawieniem subwoofer'a [moc 150W], prezentuje sie to tak - zalaczam plik.
    Jest taki problem: ze w obszarze zaznaczonym na czerwono dzwiek o niskiej czestotliwosci tzn bas slychac w miare dobrze, ale co najlepsze dopiero wtedy, jak sie stanie, czyli nie siedzi, a z tego co mi wiadomo niskie fale rozchodza sie w dol? :| Po prostu nie slychac tego tak jak powinno, probowalem ustawic subwoofer juz prostopadle do sciany i nic, jeszcze wiecej tylko dudnilo w kacie pokoju, na fotelu przy meblosciance przy aktualnym ustawieniu nie slychac poprostu nic - 0. Czy moglbym prosic o rade jak go ustawic? Zaznaczam, ze mam niewiele do wyboru miejsca, tzn tylko w okolicy telewizora [tam gdzie jest centralny] :cry: Prosze o pomoc! Dzieki!

Jeszcze mala informacja: "wylot" tzn glosnik w subwooferze jest sierowany na "widza" tak jak widac, a z tylu tzn od strony centralnego jest bass-reflex.
    krzychu1706
    Level 11  
    najlepiej gdyby on stał pod czymś(np.stołem) Ja tak mam i basik w całym pokoju idealny
    McKansy
    Level 14  
    Niestety ale to nie mozliwe, ze wzgledu na kable, a poza tym nie moze stac pod stolem u mnie :(
    simp
    Level 12  
    sprobuj go postawic w rogu tam gdzie jest satelitka PP lub PT
    McKansy
    Level 14  
    Pomoglo, dzieki simp :wink:
    simp
    Level 12  
    prosze bardzo... a gdzie go umiesciles? tam w rogu gdzie jest satelitka PP??