Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CB radio Grant jak ustawić częstotliwość?

FORMAT_C 18 Sep 2003 17:15 6229 10
    FORMAT_C
    Level 12  
    Witam!
    Mam problem z radiem CB President Grant. W modulacji AM "0" radio ma jeszcze dalej niż sprawne "5" (poza dołkiem potencjometra). Czym mogę zmienić (przesunąć w dół) częstotliwość radia?
    Grzesiek.
    mixam
    Level 2  
    Witam !!
    Tak.
    Trzeba użyć cyfrowego miernika częstotliwości i zestroić odpowiednie obwody.
    pozdrawiam powodzenia
    Romek
    cnicers
    Level 12  
    moment bo nie kapuje -jak potencjometr jest w tym"dolku" to radio ma pracowac w "5" do "0" trzeba sie dostroic na sluch - ty chcesz zrobic zeby potencjometr w dolku mial "0"?
    FORMAT_C
    Level 12  
    cnicers wrote:
    moment bo nie kapuje -jak potencjometr jest w tym"dolku" to radio ma pracowac w "5" do "0" trzeba sie dostroic na sluch - ty chcesz zrobic zeby potencjometr w dolku mial "0"?

Radio ma "przesuniętą" częstotliwość pracy o ok. 6000 Hz do góry. Czyli "0" jest prawie w "dołku" a chcę ustawić tak jak być powinno - w lewym (prawie) skrajnym położeniu regulatora.
    Mam dostęp do dobrego miernika częstotliwości.
    cnicers
    Level 12  
    dobrze ze masz miernik - wazne zeby mial conajmiej 4 cyfry po przecinku np. 27.xxxx. ale w sumie o ile sie orientuje w grandzie jest tzw. corsare i fine czy jakos tam - czyli masz przesuniety nadajnik i odbiornik, gdyby sam nadajnik bylo by latwiej, poszukam gdzies mialem adres strony lub solucje jak zestroic to radio, dopisze cos jutro bo dzisiaj ide spac.
    mkos1
    Level 29  
    ...nie powinienem raczej tak pisać ale ...może mnie nie opiep...ą ;)

Mam pytanko:
    Jak w miare prosty sposób dorobić "dziury kanałowe" nie poprzez kręcenie pokrętłem "Clarifiel" ale na przełączniku ?
    Chciałbym zaadoptować do tego celu np. przełącznik DIM/BRITE

Pozdrawiam !
    Marek
    sq6ade
    Level 40  
    +10k nie jest TU takie proste do zrobienia jak w Jacksonie i innych radyjach z pll z nastawami binarnymi i sumatorami. Niestety trza przeciągać kwarce. Tam jest syntezer z ROM wewnątrz.
    olijacek
    Level 18  
    U mnie jest taka przeróbka ten czerwony kabelek jest przylutowany do pierwszej nóżki scalaczka jak na zdjęciu. A co to to nie wiem ale częstotliwość się zmienia po wciścięciu Brite/DIM[/img]
    mkos1
    Level 29  
    :arrow: olijacek - czy u Ciebie przy tych 6 filtrach widocznych na foto też oryginalnie były zamontowane diody wraz z szeregowymi dławikami ??

Poza tym ten dodatkowy kabelek na na każdym kanale da Ci +10 kHz :)