Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

domofon proel pc255 - jak to podłączyć?

Rodney 15 Feb 2007 13:14 19725 5
    Rodney
    Level 2  
    W nowym mieszkaniu zastałam sytuację - kabel ze ściany z 6 przewodami: trzy białe oraz po jednym niebieskim, zielonym i pomarańczowym, a do tego domofon proel pc255. Podłączenie: kable kolorowe do minusa, a kable białe do plusa, daje mierne efekty, tzn. słuchać dzwonienie domofonu, ale nie ma komunikacji dzwoniący-odbierający, ani nie da się otworzyć drzwi za pomocą przycisku na domofonie. Inne wypróbowane kombinacje dają jeszcze gorsze rezultaty.
    Jeżeli ktoś zechciałby się podzielić wiedzą, jak się podłącza takie cudo, będę niezmiernie wdzięczna.
    Rodney
    Level 2  
    Domofon jest cyfrowy i ma tylko dwa zaciski.
    Stronę proelu już widziałam i jako żywo nie pomogło mi to w niczym :)

Co jak już uda mi się ustalić napięcie w kabelkach?
    I dzięki za chęć pomocy :)
    marik_te
    Level 22  
    To będziesz wiedział który jest + a który - i je podłączysz do domofonu. Ale jak działało prawie wszystko, to możliwe że nie masz ustawionego ID mieszkania na domofonie. Bo jak byś źle podłączył kable to nic by nie było słychać.
    Nofy_
    Level 11  
    Też zakupiłem taki domofon tyle że do instalacji dwużyłowej. Dopiero po wyjęciu wszystkich zworek jestem w stanie otworzyć drzwi natomiast w dalszym ciągu nie słyszę osoby będącej po drugiej stronie ani ona nie słyszy mnie. Co może być przyczyna ?? Jak ustawie zworki tak jak numer mieszkania to tylko dzwoni u mnie domofon ale nie jestem w stanie otworzyc.
    wojtekpa
    Level 11  
    Witam.
    Studiowałem ostatnio problem domofonów. Przysłany przez administracje instalator za zainstalowanie cyfrowego bo był analogowy zarządał 100 zł pogoniłem go. Zamontowałem samodzielnie aparat abonencki cyfrowy dwu przewodowy PROEL PC-255 ale ten cfaniak zablokował możliwosc wybierania mumeru mojego mieszkania, ale i to obszedłem bo nie zablokował mozliwości wybrania innych numerów ponad mumery znajdujące sie w budynku nie czytał chyba instrukcji producenta .
    Wszelki badanie domofinu nalezy zacząc do pozznania typu kasety-centralki, nazwy producenta znajdujacej sie na klatce przy dzwiach wejsciowych, Na tej podstawie łatwo mozna ustalić czy jest to instalacja cyfrowa czy analogowa, w moim przypadku instalator wykorzystał pozostałe po instalacji 6 przewodowe tylko dwa przewody do cyfrowej inst. domofonu.
    Co do trzch kolorowych i trzech białych przewodów sa one parowane /skręcine biały i kolorowy/wystarczy obrać kawałek wspólnej izolacji pomiar tu + a tu jest - nic nie daje. Proponuje zapoznac sie z instrukcjami schematami producentów domofonów, mozna zadzwonic do ich serwisów na stronach sa informacje o uszkodzeniach sposobie ich naprawy itp.
    Domofon to nie problem tylko wystarczy poszukać.:|:cry: