logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Lodówka Polar TS284 - agregat wyłącza się zanim schłodzi

Juzefwt 18 Lut 2007 20:23 2687 4
REKLAMA
  • #1 3587687
    Juzefwt
    Poziom 11  
    Posty: 23
    Ocena: 6
    Zdrastwujte
    Mam tu taki problem z zabytkowym okazem w/w lodówki Polar TS 284. Może moglibyście cos doradzić, o ile da sie tu coś zdziałać. Niegdyś sprzęt działał bez przeszkód, a teraz bez szczególnej przyczyny odmówił posłuszeństwa. Chodzi o to, że (nie znam fachowej terminologii ale przedstawię objawowo): włączam lodówkę do prądu, uruchamia się agregat niby zwyczajnie, ale rzęzi ciężko i po paru sekundach - pyk - stoi. Czy da się z tego coś wywnioskować?:D
    Dobrze by było, gdyby coś siez tym dało zrobić, bo sprzęt porządny i moze by jeszcze pochodził, o ile to nic poważnego...
  • REKLAMA
  • #2 3587799
    Kristo
    Poziom 17  
    Posty: 135
    Pomógł: 18
    Ocena: 131
    Parę wniosków można wyciągnąć.
    Przewód sieciowy - sprawny
    Termostat - sprawny
    Sprężarka - prawdopodobnie niesprawna ( może być uszkodzony przekaźnik rozruchowy ale to minimalne prawdopodobieństwo)
    Koszt naprawy w granicach 300 do 400zł.
  • REKLAMA
  • #3 3587891
    Juzefwt
    Poziom 11  
    Posty: 23
    Ocena: 6
    Hmm.. no nie wiem. Mnie się zdaje że sprężarka działa jako tako. Ktoś, kto lepiej ode mnie umie sie posługiwać młotkiem, mówi że termik (chyba jest tam jakaś część co się tak zwie) rozłącza po paru sekundach sprężarkę. Nie wiem co tu dokładniej powiedziec... słyszę ze wymieniony był ten cały przekaźnik rozruchowy na okaz z innej lodówki i problem nadal jest więc to racej nie to.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 3588107
    krzysiekl
    Poziom 22  
    Posty: 347
    Pomógł: 57
    Ocena: 141
    Do wymiany sprężarka (prawdo podobnie przebicie w uzwojeniu )dlatego wybija termik
  • #5 3591882
    Juzefwt
    Poziom 11  
    Posty: 23
    Ocena: 6
    Hmm.... czyli nie da się tego załatwić chałupniczo?
REKLAMA