logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Peugeot 206 2000 rok HDI- szaleje deska rozdzielcza

fazio1978 19 Lut 2007 21:03 15261 12
REKLAMA
  • #1 3592252
    fazio1978
    Poziom 14  
    Posty: 155
    Pomógł: 4
    Ocena: 68
    Witam,
    Mój problem jest następujący:
    Szaleje mi strasznie deska rozdzielcza, tzn. :
    - potrafią zapalić się kontrolki oraz migające kreski w miejscu licznika elektronicznego przy wyłączonym kluczyku;
    - czasami gdy załączę stacyjkę nic się nie wyświetla;
    - w miejscu wskazania kilometrów pojawiają się poziome kreski.

    Zaznaczę, gdy załączą się wskaźniki przy wyłączonym kluczyku, po jego włożeniu do stacyjki i przekręceniu, nie ma możliwości zapalenia auta.
    Odczekam kilka minut i wszystko wraca do normy. Samochód normalnie zapala i zestaw wskaźników działa prawidłowo.

    Podłączałem go do X431 i wykrył mi 2 błędy, których Launch niestety nie tłumaczy. Może ktoś z was spotkał się z takim problemem.
    Z góry dzięki za pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 3592943
    hybryda 2000
    Poziom 15  
    Posty: 92
    Pomógł: 6
    Ocena: 35
    Akurat to przelom w elektryce 206.Mogl bys okreslic czy pojazd jest wy-
    posazony w jeden przelacznik zespolony czy od kierunkow i wycieraczek
    sa osobne .moze radio bylo ostatnio montowane,bo jesli tak to pin radia
    ma wysoki potencjal i zakloca prace sieci cyfrowej auta-napisz jak najwiecej o aucie
    nara
  • #3 3762287
    Luckskywalker
    Poziom 21  
    Posty: 642
    Pomógł: 17
    Ocena: 124
    Na 99% jest to wina radia,ktore ktos wpioł pod siec..odepnij radio(jezeli jest nie orginalne) i zobacz co sie bedzie działo
  • REKLAMA
  • #4 3762565
    nsz
    Poziom 14  
    Posty: 103
    Pomógł: 1
    Ocena: 18
    Na 99% to jest uklad bsi do wymiany ewentualnie sama
    ta deska rozdzielcza, tak niestety jest w peugeotach.
    To co mozesz zrobic manualnie to tylko sprawdzic styki
    do tej deski jak rowniez do bsi.
    Proponuje ci wymiane tego co jest tansze na poczatek.
    Nie sadze aby znalezli blad na diagu.
  • #5 3762579
    Luckskywalker
    Poziom 21  
    Posty: 642
    Pomógł: 17
    Ocena: 124
    w 206 raczej zadko sie takie cos zdarza...w 307 było to czeste poprzez zalewanie sie BSI woda przez otwór w podszybiu,najczestrza przyczyna takiego czegos jest zakłucenie pracy sieci..Jak juz bylo wspominane ludzie czesto tak podpinaja radia..
  • #6 3762597
    nsz
    Poziom 14  
    Posty: 103
    Pomógł: 1
    Ocena: 18
    Najczestsza przyczyna w peugeotach to awaria sterownikow.
    Wiem cos o tym bo sam ostatnio wymienilem, problem
    polega na tym ze nigdy na diagach nie moga wykryc usterki,
    jako ze jest zawsze okresowa.
    Rada moja jest taka, jesli wykryja blad ogolny w peugeocie
    i nie wiadomo do czego to przypiac, wymiana sterownika
    natychmiast, albo stracicie kupe kasy na ich "badania"
    i na koncu wymienicie sterownik.
  • REKLAMA
  • #7 3762601
    Luckskywalker
    Poziom 21  
    Posty: 642
    Pomógł: 17
    Ocena: 124
    o jakie sterowniki Ci chodzi??No to co ze jest okresowe??Skoro BSI zapamietuje to jako bład przejsciowy??Pozatym jest jeszcze takie cos jak historia BSI ,od dawna nie stosuje sie juz diaga tylko PP2000
  • #8 3762635
    nsz
    Poziom 14  
    Posty: 103
    Pomógł: 1
    Ocena: 18
    Chodzi mi o to ze ostatnio wymienilem komputer
    w moim 307 ktory wskazywal blad okresowy p 0300
    i potrafil stanac na trasie aby po chwili jechac znowu.
    Trwalo tak pol roku zanim sam wykrylem usterke, okazalo
    sie ze komputer nie podawal sygnalu do wtryskiwaczy, ja odkrylem
    do 2 wtryskow. Peugeot byl bezradny, usterka chwilowa.
    Wymienilem cewke,czujniki pozycji, deske z bezpiecznikami
    a na koncu komputer.
    To tyle.
  • #9 3762647
    Luckskywalker
    Poziom 21  
    Posty: 642
    Pomógł: 17
    Ocena: 124
    Ale mowisz o kalkulatorze silnika czy o BSI??bo kalkulator silnika nie ma raczej wiele wspolnego z tym tematem..
  • #10 3762651
    nsz
    Poziom 14  
    Posty: 103
    Pomógł: 1
    Ocena: 18
    Madrej glowie dosc dwie slowie.
  • REKLAMA
  • #11 3762683
    zbyniuś
    Poziom 26  
    Posty: 790
    Pomógł: 56
    Ocena: 418
    Najpierw sprawdz masy za popielniczką.
  • #12 5750004
    ewac6
    Poziom 1  
    Posty: 1
    wie ktos moze ile kosztuje w serwisie BSI do pegeota 206?
  • #13 5757695
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  

Podsumowanie tematu

✨ W Peugeot 206 z 2000 roku z silnikiem HDI występują problemy z deską rozdzielczą objawiające się zapalaniem kontrolek i migającymi kreskami przy wyłączonym kluczyku, brakiem wyświetlania po załączeniu stacyjki oraz pojawianiem się poziomych kresek w liczniku kilometrów. Po kilku minutach problem ustępuje i samochód działa prawidłowo. Diagnostyka za pomocą Launch X431 wykryła dwa błędy, jednak nie zostały one zinterpretowane. Przyczyną mogą być zakłócenia w sieci cyfrowej pojazdu, często spowodowane nieoryginalnym radiem podłączonym do instalacji, które generuje wysoki potencjał zakłócający pracę BSI (Body System Interface). Inną możliwą przyczyną jest uszkodzenie sterownika BSI lub samej deski rozdzielczej, co jest typowe dla Peugeotów i często objawia się błędami okresowymi niewykrywanymi jednoznacznie przez diagnostykę. Zaleca się sprawdzenie mas i styków za popielniczką oraz ewentualną wymianę tańszego elementu (BSI lub deski) na początek. Koszt wymiany BSI w serwisie wynosi około 300-400 euro, a dostępnych jest wiele modeli BSI. W przypadku problemów z błędami okresowymi i brakiem jednoznacznej diagnozy, wymiana sterownika jest często jedynym skutecznym rozwiązaniem.
REKLAMA