Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz WM-5120

kamil_chy 30 Dec 2006 13:17 2135 3
    kamil_chy
    Level 12  
    witam mam wzmacniacz polskiej produkcji "Wzmacniacz WM-5120 " takie ma oznaczenia na przednim panelu.posiadam dwa wzmacniacze które podpięte są pod mikser wszystko było ok tylko ostatnio jak pod wejście wzmacniacza podlaczam sygnal z miksera to wycisza mi się prawie do zera drugi wzmacniacz a w tym jest sygnal na wyjściu tylko ze slaby. nie slychac zadnych buczen towarzyszacych przy zwariach kabli. jak podlaczam sygnał do wejscia to wszystko mi sie wycisza, jak wyjme wtyczke wszystko wraca do normy. a i jak wzmacniacz jest wylaczony z sieci to wtyczka z sygnałem moze byc podlaczona, przy wlozeniu wtyczki do gniazdka wycisza sie wszystko jak by na tym wlsanie wejsciu pojawialo sie jakies napiecie które blokuje sprzet. prosze o pomoc, troche namotalem ale jak ktos moze pomoc to mogę jeszcze raz wytłumaczyc co sie dzieje. pozdr....
    volt1
    Level 30  
    Zmierz napięcie na wejściu wzmacniacz, po którego podłączeniu wszystko się wycisza. Jeśli go niema, to prawdopodobnie zwarcie w przedwzmacniaczu
    kamil_chy
    Level 12  
    tylko ze jak by było zwarcie w przedwzmacniaczu to działo by sie tak po załączeniu włacznika głownego bynajmniej tak mi sie wydaje, tu po włozeniu tylko wtyczki do sieci nastepuje wyciszenie, wiec nie bardzo wiem czym to moze byc spowodowane, tak sie zastanawiam czy nie ma czasami jakiegos zwarcia w zwiazku z zasilaniem trafa, ze napiecie dostaje sie na obódowe, ale to chyba mało prawdopodobne,
    kamil_chy
    Level 12  
    witam we wzmacniaczu polskiej produkcji o oznaczeniach wm 5120, jeżeli z miksera na ten wzmacniacz podaje sygnał to automatycznie wycisza mi się drugi wzmacniacz co jest podpięty pod ten mikser. mam pytanie czy czy na wejściu sygnału tego wzmacniacza powinno być napięcie ?? po zmierzeniu mam około 14V. może być to wina przedwzmacniacza czy przez końcówkę mocy ?? wzmacniacz zbudowany jest na tranzystorach KD503. pozdrawiam