Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć osiedlowa Neo 6144 kb/s na 4 kompy.

SpeedGold 23 Lut 2007 01:50 1839 5
  • #1 23 Lut 2007 01:50
    SpeedGold
    Poziom 11  

Witam zamierzamy ze znajomymi zrobić sieć internetową

Wiec tak jest nas 3 osoby

Neostrada 6144 kb/s będzie u mnie w domu

U mnie w domu chciałbym mieć Acces Pointa z opcją WIFI
    Do tego Acces Pointa będzie podpięty Komputer (przewodowo) i Laptop (bezprzewodowo)

Do drugiego znajomego mam z 300m teren otwarty.

Do trzeciego też ok 250m teren otwarty.

- Co bym musiał jeszcze zakupić ??
    - Jaki Acces Point polecacie do takiej sieci ??
    - Jak będzie z sygnałem ?? Czy będą potrzebne jakieś dodatkowe anteny ??

Dodałem schemat jak by coś było mało zrozumiałe :D

Sieć osiedlowa Neo 6144 kb/s na 4 kompy.

Moderowany przez kosmita:

Przeniosłem z Sieć Internet, Sieci LAN WLAN
    Wpis dokonany w dniu: 2007-02-23 o godzinie: 12:15

0 5
  • #2 23 Lut 2007 04:36
    garden
    Poziom 19  

Witam ! Na jaki Cię stać AP taki sobie kupisz, mogę polecić LINKSYS-a wrt54g taki właśnie posiadam i jestem zadowolony. Ma wbudowany router,switch 4 portowy i qos do zarządzania pasmem (gdybyś chciał ograniczać kolegom transfer w przyszłości :-). Jedna z opcji to taka, że koledzy kupią sobie po karcie sieciowej bezprzew., do których podepną anteny kierunkowe (yagi). Natomiast u Ciebie będzie podpięty wrtg-posiada w zestawie 2 anteny( które są rozkręcane) i będzie dawał sygnał do laptopa zaś ze switcha podepniesz swojego stacjonarnego. Do drugiego wej. antenowego podepniesz antenę zewnętrzną na panel lub dookólną, którą będziesz musiał zamocować za oknem tak żeby była widoczność pomiędzy panelem (u Ciebie) - kierunkowymi (te kolegów).
    Musisz kupić wtyk RP-SMA zaciskany na kabel H 155, dla kolegów oraz kabel H155 (im krótszy tym lepiej) oraz wtyk RP-TNC do wrtg dla ant. zewnętrznej . Anteny takie jak panel lub yagi można zrobić domowym sposobem. O zabezpieczeniach WAP,WEP.....było wystarczy poszukać. To by było na tyle, moje rozwiązanie jest takie inne też chętnie zobaczę. Pozdrawiam

0
  • #3 23 Lut 2007 10:18
    SpeedGold
    Poziom 11  

garden napisał:
    Witam ! Na jaki Cię stać AP taki sobie kupisz, mogę polecić LINKSYS-a wrt54g taki właśnie posiadam i jestem zadowolony. Ma wbudowany router,switch 4 portowy i qos do zarządzania pasmem (gdybyś chciał ograniczać kolegom transfer w przyszłości :-). Jedna z opcji to taka, że koledzy kupią sobie po karcie sieciowej bezprzew., do których podepną anteny kierunkowe (yagi). Natomiast u Ciebie będzie podpięty wrtg-posiada w zestawie 2 anteny( które są rozkręcane) i będzie dawał sygnał do laptopa zaś ze switcha podepniesz swojego stacjonarnego. Do drugiego wej. antenowego podepniesz antenę zewnętrzną na panel lub dookólną, którą będziesz musiał zamocować za oknem tak żeby była widoczność pomiędzy panelem (u Ciebie) - kierunkowymi (te kolegów).
    Musisz kupić wtyk RP-SMA zaciskany na kabel H 155, dla kolegów oraz kabel H155 (im krótszy tym lepiej) oraz wtyk RP-TNC do wrtg dla ant. zewnętrznej . Anteny takie jak panel lub yagi można zrobić domowym sposobem. O zabezpieczeniach WAP,WEP.....było wystarczy poszukać. To by było na tyle, moje rozwiązanie jest takie inne też chętnie zobaczę. Pozdrawiam

Z tego co się dowiedziałem nie da się pod jednego Acces Pointa zrobić pod jedną antenke żeby było WiFi na laptopa a z drugiej antena zewnętrzna. Ten AP wybiera na której antence ma mocnejszy sygnał z klientem i działa wtedy tylko na tej jednej.

A czy ten LINKSYS WRT54G ma wbudowany modem ADSL bo z tego co czytam to nie.

To co wystarczyło ze bym kupił
    - 2 yagi
    - 3 karty sieciowe
    - antene panelową
    - acces pointa
    - karte wifi do laptopa
    - kable

To wszystko ??

0
  • #4 23 Lut 2007 19:25
    SpeedGold
    Poziom 11  

Jaki inny AP możecie mi zaproponować ??
    Co miałby wbudowany modem ADSL i był z opcja WIFI

I jak to już jest czy będą mi potrzebne 2 AP żeby działało mi to wifi i antena zewnętrzna??

0
  • #5 25 Lut 2007 04:12
    garden
    Poziom 19  

witam ponownie ! SpeedGold niestety nie ma modemu ADSL w wrt54g, ale modem dostaniesz z tpsa (raczej chcą żeby korzystać z ich, chodzi o mac adres modemu.....). Podepniesz modem do rouetera i po sprawie. Co do jednego AP, to mam na jednej antence kilka osób w budynku odległym ode mnie o 350 m, a w pokoju testowałem połączenie bezprzewodowe korzystając z tego samego AP :-) Właściwie jeśli chodzi o podłączenie bezprzewodowo klientów u mnie, to posiadam wap54g ( zmieniony firmware) oraz wrt54g wiadomo mają mocniejszt sygnał od sieciówek i więcej gadżetów do ustawiania. Działam już od ponad roku i jest wszystko OK

Chcesz neo podłączyć .... bo napisałem wyżej że dają modem do DSL-a. Do neo raczej tylko z wyjściem usb, nie wiem jak jest w chwili obecnej. Na innej sieci osiedlowej mam modem ADSL firmy planet ADE-3000 działa bdb już 4 rok także mógłbym polecić ten, z racji że nie miałem nigdy z nim problemów. Posiada 1 portowy switch oraz 1 wyjście na usb.

0
  • #6 25 Lut 2007 11:16
    SpeedGold
    Poziom 11  

A jaki modem możecie polecić żeby miał 2 antenki i wbudowany modem ADSL no i oczywiscie WiFi ?? Bo pod jedna chce podłączyć antene zewnętrzną a z drugiej kożystać z sieci bezprzewodowej w domu (wifi) i czy wogule tak się da bo tu zaś twierdzą że się tak nieda.
    http://www.wififorum.pl/ftopic13523-0-asc-0.html

0