logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

ARDO lodówko-zamrażarka GL 50 AA – nadmierne mrożenie, nie wyłącza się agregat

Ficek007 24 Lut 2007 13:19 3162 4
REKLAMA
  • #1 3611199
    Ficek007
    Poziom 14  
    Posty: 148
    Lodóweczka ma prawie 9 lat i do tej pory nie było z nią prolemów lecz oststanio mrozi na maxa.

    Nie umiem odcztać dokładnie modelu (może ktoś bedzie wiedział gdzie tego szukać to dam jeszcze znać) na sprężarce pisze Elelktrolux Gl 50 AA.

    Powinna sama w lodówce się rozmrażać gdy zbierze się zbyt duzo szronu i lodu ale ona na pozycji 1 chłodzi jak diabeł.

    Zamrażarka chodzi bez problemu. Ale teraz chcąc się pozbyć nadmiaru szronu w lodówce zwłaszcza w okolicach górnych tam gdzie jest zamrażalnik to trzeba ją wyłączyć a wtedy zaś plama wody koło lodóweczki pewna.

    Ktoś fachowy pewnie wie w czym problem ?
  • REKLAMA
  • #2 3611265
    andrzej1959
    Specjalista AGD
    Posty: 3334
    Pomógł: 223
    Ocena: 815
    Cześć
    Dane lodówki można znależdż w komorze chłodziarki po wyjęciu pojemnika na warzywa na lewej ściance jest nalepka na której są wszystkie dane.
    W twojej lodówce może być uszkodzony termostat ,lub może być ubytek czynnika .Jeżeli szron na tylnej ściance w chłodziarce narasta równomiernie to wymienił bym termostat ,jeżeli robi się bryła lodu to trzeba robić napełnienie ,ale tego sam nie zrobisz.
  • REKLAMA
  • #3 3611697
    rserej
    Poziom 19  
    Posty: 300
    Pomógł: 23
    Ocena: 47
    To standartowy obiaw ubytku freonu,jeśli byłby to termostat to lodówka strasznie by mroziła wszystko na kość. Zapewne też długo chodzi i rzadko się wyłącza.
  • REKLAMA
  • #4 3611983
    Ficek007
    Poziom 14  
    Posty: 148
    Dzieki za odpowiedzi.

    Rzeczywiście długo chłodzi.
    Powiedzcie czy jest sens to naprawiac, jak wyglądaj koszty takiej usługi i gdzie to można wykonac ?
  • #5 3612477
    rserej
    Poziom 19  
    Posty: 300
    Pomógł: 23
    Ocena: 47
    koszt napełnienia to 150-200zł,czy się opłaca to sam sobie odpowiedz.Jeśli ubytek nie jest na zewnątrz a z reguły tak bywa że nieszczelność jest w środku to naprawa jest wręcz niemożliwa bo wszystko zalane jest pianką .Można oczywiście to naprawiać ale koszty wzrosną.Powiem szczerze że dość często spotykam się z nieszczelnością w tym typie lodówek i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że po napełnieniu lodówki jeszcze parę lat pracują choć to nie jest regułą.Serwisant który to robi powinien zrobić próżnię w układzie i zobaczyć jak ona się utrzymuje to napewno wiele wyjaśni odnośnie sensu ponownego napełniania
REKLAMA