Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co potrzebne do najprostrzego kolorofonu?

25 Lut 2007 19:30 3812 9
  • Poziom 10  
    mam pytanko. o jakiej częsotliwości przerywacz będzie najlepszy do kolorofonu własnej roboty?? żarówki mam 12V po~15 W
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    A skąd czytający mają wiedzieć jaki jest lub ma być ten kolorofon ,,własnej roboty,,?.Zamieść rysunek lub napisz więcej na jego temat.
    pzdr.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    mam do dyspozycji trzy 12-voltowe zarowki i tyle przerywaczy ile tylko będzie trzeba. co mozna zrobic zeby te zarówki migaly w rytm muzyki??

Dodano po 1 [minuty]:

chodzi mi tylko o to jak to zmontowac z resztą poradzę sobie sam
  • Poziom 27  
    Jakich przerywaczy ??

Chcesz to zrobić na przekaźnikach czy jak ??

Najprostszy kolorofon zrobisz na jakimś tyrystorze/triaku masz gdzieś na elce schemat urz. "Discolitez" zrób kilka kanałów przed we.każdego z nich daj odpowiedni filtr RC a każda żarówka będzie mrygała do innych "tonów" czyli jedna będzie pulsowała jak soprany, inna jak średnie czy też basy.Możesz zbudować tez inny bardziej wymyslny kolorofon, i nawet jeszcze bardziej go rozbudować wybór należy do Ciebie, wszystko zależy od chęci i poziomu twojej wiedzy/imiejętności.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    ja nawet nie wiem co to jest filtr. prosze o dokladniejsze wytlumaczenie. jak podlaczyć żarówke do tyrystora?

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Wpisz w wyszukiwarkę https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php kolorofon lub colorofon i masz masę takich przykładów ;)
  • Poziom 10  
    witam. chcialbym zbudowac najprostrzy kolorofon z mikrofonem ale nie wiem co jest do tego potrzebne? czy ktos moze mi pomóc? bardzo prosze
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…
    Scaliłem dwa posty.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Proponuję (po raz kolejny) użyć wyszukiwarki, zapoznać się z informacjami w postach, pobrać odpowiednie schematy (jak Ci braknie punkcików to Ci je dodam/ info na pw lub maila)), a dopiero póżniej pisać posty, jak coś wychodzi nie tak, lub masz problemy, temat zamykam, otworzę jak uczynisz to, co Ci tu doradzano.