Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

urządzenie do sprawdzania pilotów, od alarmów samochodowych

26 Lut 2007 20:48 1777 2
 • Poziom 21  
  Witam Chciałbym zrobić jakiś układ który by mógł sprawdzać czy dany pilot od alarmu samochodowego działa. Tylko jest jedna żecz piloty dzielą się na przesyłające sygnał drogą podczerwoną (podczerwień) oraz radiową. Chodzi mi aby ten układ mógł wychwytywać dany sygnał z pilota i wskazywał czy dany pilot wysyła dany sygnał. Prosiłbym o jakiś schemacik(działający :wink: )
 • Poziom 20  
  Witaj Kolego,
  czy chciałbyś sprawdzać czy dioda podczerwieni świeci i czy sygnał radiowy jest wysyłany przez nadajnik radiowy? A nie bierzesz pod uwagę że większość diod podczerwieni świeci w innym zakresie pasma podczerwieni, ze piloty alarmów też mają swoje pasmo nadawania. Jak sobie chcesz poradzić z kodami tych pilotów bo to że emituje podczerwień czy falę radiową to nawet nie jest połową sukcesu sprawności takiego pilota.
  Więc jak widzisz Kolego to nie jest to "jakiś układzik" o jakim marzysz.
  Pozdrawiam
 • Poziom 21  
  diode można w łatwy sposób sprawdzić kamerą a co z falą radiową to może jest jakiś sposób np żeby odbierało od jakiejś częstotliwości tylko dany sygnał. Może nie da jeśli nie da to napiszcie bo wtedy nie będe sobie zawracał tym głowy . Pozdro