Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór wzmacniacza do ok. 250zł.

04 Mar 2007 17:13 2565 18
  • Level 13  
    Witam.
    Chcę kupić wzmacniacz w cenie jak w tytule, nowy i z gwarancją.
    Wzmacniacz będzie napędzał dzielony zestaw ze zwrotnicą Infinity 5010 CS.
    Sterowany będzie z radio Audi Delta CC sygnałem niskopoziomowym.
    Rozważam wzmacniacze z allegro:
    BLAUPUNKT GTA 2 MkII - 249zł
    BLAUPUNKT GTA 2 SPECIAL - 229zł
    BLAUPUNKT GTA 275 - 269zł
    BLAUPUNKT THA 280 - 249zł
    CarPower HPB-602 - 242zł
    MAC AUDIO MP 2000 - 265zł
    Magnat ULTRA 2000 - 249zł
    RAVELAND XCA700 - 199zł

Szczególnie ciekawy jest THA280 - płaski, świetny wsp. s/n >100db i duża moc.
    Który model polecacie.
    Zależy mi na dzwięku dobrze zrównoważonym, dynamicznym, szczegółowym i przestrzennym a zwłaszcza nie męczącym przy długim słuchaniu.
    Nie lubie "ostrej góry" kaleczącej uszy.
    Inne sugestie mile widziane.
    pzdr.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 34  
    Witam.
    THA 280 to dobry wybór, za taką kasę nic lepszego nie kupisz.
    pzdr
  • Level 12  
    witam! sam mam taki problem hehe, ale z tego towarzystwa wybrałbym blaupunkta tha 280, no i coś ciągnie mnie do ravelanda lecz boje się kupić bubla ale niby to nie taka zła firma zobaczymy co powiedzą inni...
    pozdrawiam
  • Level 42  
    BLAUPUNKT THA 280 tylko i wyłącznie lepszy niż carpower moim zdaniem:)
  • Level 26  
    również uważam blaupunkta tha 280 za najlpepszy wybór
  • Level 13  
    No to trzeba się będzie na coś zdecydować.
    Są jeszcze na allegro czterokanałówki blaupunkta, niewiele droższe bo po 295 ale to juz są straszne "długasy" a ja nie chce sobie auta zapaskudzić więc chyba tha będzie ok.
    Gdyby jeszcze ktoś napisał z jakimi głośnikami robił odsłuchy, na podstawie których stwierdził że wzmacniacz jest dobry, bo to że wzmacniacz daje sobie rade z 30cm basowcem lub nie to głównie kwestia ilości watów a mnie zależy na jakości dzwięku w całym pasmie.
  • Level 12  
    ja osobiscie wybral bym carpowera sam posiadam takiego i jestem bardzo zadowolony mialem blaupunkta i zawiodlem sie na tej firmie jak szczerze polecam carpowera
  • Level 13  
    I w zasadzie to rozważam w tej chwili najpoważniej CarPower HPB-602 (sporo dobrych opini od dłuższego już czasu) i BLAUPUNKT THA 280 (w ostatnim czasie dobre opinie, lepsze parametry i to, że jak sie w googlu wpisze to oficjalne ceny w Polse oscylują w granicach 500-600zł a nawet jakiś artykuł znalazłem to było napisane o cenie premierowej 750zł).
  • Level 42  
    Weś blaupunkta powoli padają podejrzenia że carpower zawyża moce a blaupunkt to stary weteran zwany pewniakiem.
  • Level 11  
    no wlasnie ceny tha280 sa drozsze w sklepach niz na allegro, czyzby to jakies podrobki??
  • Level 18  
    dejotpablo wrote:
    no wlasnie ceny tha280 sa drozsze w sklepach niz na allegro, czyzby to jakies podrobki??

Przeważnie produkty z allegro pochodzą z prywatnego importu i nie zadko sa duuzo tansze niz w sklepach..

watpie zeby ktos sie trudził podrabiać wzmacniacz za 250zł
  • Level 21  
    Nie, to nie są podróbki. Te wzmacniacze po prostu trafiają do Ciebie bez pośredników.
  • Level 40  
    Tak samo mozna kupic HPB602 za 200zl czy 1502 za 350zl.
    A wzmaki to dobra chinszczyzna firmowana znakiem carpower czyli monacor.
    Moc wzmakow z przedzialu 200-300zl jest w zasadzie taka sama bo uklady elektroniczne sa prawie identyczne. No moze alphard 2MF troche odstaje bo mu mocno siada napiecie przetwornicy i 200W w mostku nie osiagnie (110W/4 12V).
  • Level 13  
    No fakt, straszna chińszczyzna (i koreańszczyzna), jak patrzę na zdjęcie kondów w tha (sąsiedni wątek) to sie zastanawiam ile pozyją te samyoung zanim się "wyrzygają".
    Czy ktoś może wie na jakich tranzystorach jest ten blaupunkt?
  • Level 39  
    A co w tym dziwnego :) Jak cos ma byc tanie to sie pakuje co najtansze do srodka i produkuje w kraju gdzie jest najtansza sila robocza :)

A co do tych elek samyoung to bym chyba na dzien dobry wymienil na cos normalnego he he tylko cena elektrolitow dobrej klasy (nie mowie o "audiofilskich") moze osiagnac polowe ceny wzmacniacza :)
  • Level 13  
    Mam jeszcze takie pytanie odnośnie carpowera i tha (innych wzmacniaczy też to pewnie dotyczy).
    Nie znam się na caraudio więc nie wiem - co się dzieje z tymi wzmacniaczami jak są nieużywane tzn. radio jest wyłączone lub np. auto jest pozamykane i stoi sobie w garażu.
    Czy wzmacniacze tego typu przechodzą w jakiś stan czuwania z niskim poborem prądu, czy jest w nich jakiś kondensator podtrzymujący?
    Ile w takim stanie mogą pobierać mocy?
  • Moderator of CarAudio
    Nie pobierają prądu wtedy,bo po to podpinasz REMOTE z radia).
  • Level 13  
    Ok. Dzięki wszystkim za pomoc.
    Kupiłem w końcu tego blaupunkta tha280. Wzmacniacz ok., solidnie wykonany, fajny przewodowy zdalny regulator basu.
    Dzwięk raczej małoaudiofilski ale cena to usprawiedliwia - na razie sprawdzałem na domowych monitorkach mission (denon) w połączeniu z domowym cd pionnera, może w aucie na głośniczkach infinity, z którymi będzie pracował zagra ciekawiej.
    pzdr
  • Level 26  
    cieszymy sie ze jesteś zadowolony ze sprzętu który Ci poleciliśmy