logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Monitor Sony Trinitron start dobry, później podbarwienie

elek555 06 Mar 2007 10:47 941 3
REKLAMA
  • #1 3648726
    elek555
    Poziom 37  
    Posty: 3430
    Pomógł: 310
    Ocena: 250
    Problem jak w temacie, występujący po około minucie prawidłowej pracy.
    Pojawia się zakolorowanie bieli niebieskim lub różowym zależne od przypadku. Po wystygnięciu bajka od początku. Proszę o sugestie naprawy
  • REKLAMA
  • #2 3649073
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 4186
    Pomógł: 391
    Ocena: 134
    Witam!
    Podaj model monitora (nalepka z tyłu obudowy)!
    Czy zabarwienie występuje na całym ekranie równomiernie, czy jest to tylko plama?
    W pierwszym przypadku luty do poprawienia na płytce kineskopu, do przeglądnięcia elektrolity we wzmacniaczu i przedwzmacniaczu RGB. To na dobry początek...

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #3 3652583
    elek555
    Poziom 37  
    Posty: 3430
    Pomógł: 310
    Ocena: 250
    Trzymam go w domu a piszę z pracy. Model wrzucę więc jutro ale podejrzewam usterkę z grupy "dostępnych ogólnie" bo lekkie pukanie w PK zmienia nasycenie podbarwienia, na całym ekranie równomiernie. Luty przelutowałem na dzień dobry na rezystorach mocy i podstawce ale jest b.z.
  • #4 3654463
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 4186
    Pomógł: 391
    Ocena: 134
    Jeśli reaguje na pukanie, to nadal masz jakieś niekontakty - sprawdź jeszcze raz dokładnie pod kątem zimnych lutów (nie tylko rezystory - cała płytka).
    Jak je zlokalizować i usunąć było wielokrotnie na forum - poszukaj.

    Pozdrawiam.
REKLAMA