Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv Sony Trinitron brak obrazu, dźwięk jest

13 Lip 2006 13:12 4170 14
  • Poziom 10  
    Witam mam 19 lat i nie znam sie na tych rzeczach ale mam problem a mianowicie tv SONY TRINITRON kiedys włączalem i obraz byl a teraz jak włączam to musze chwile poczekac zanim pojawi sie obraz natomiast dźwięk jest od razu, TV zachowuje sie kineskop jakby sie nagrzewal czy cos bo musze ze 2 minuty czekac nim sie pojawi obraz a potem jak juz jest obraz to sa poziome paski ciienkie jak nitka w odleglosci ok. 2 cm i tak przez caly TV i obraz jest taki jakby ktos wlaczyl bezowy kolor taki obraz wyblakło bezowy ;/ nie wime co robic, a jak wylacze TV i spowroterm włacze jak pojawi sie obraz to kolory sliczne i brak paskow przez jakies 10 sek. Pomocy pozdrawiam.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 21  
    Według twego opisu to na pewno kineskop ,te paski to widoczne linie powrotów przy słabej emisji kineskopu właśnie trzeba nieraz czekać ,pozostała próba z przyrządem od reaktywacji kineskopów ale to na krótko nie rób sobie więkrzych nadziei,ale ludzie się mylą może to coś da ale na krótko,powodzenia
  • Poziom 31  
    Sprawdzić należy emisje kineskopu i napięcie żarnika ,spróbuj podkrecić G2 jak szybciej zaskoczy obraz, kineskop do wymiany ,wszelkie zabiegi aktywcji w Sonym kończą się niepowodzeniem .Temat kilkakrotnie juz maglowany .Pozdr
  • Poziom 10  
    z uwagi ze jestem początkujacy to "G2" gdzie moge znalezc i na jakiej zasadzie polega podkrecenie??? bo nie wiem , czy dam rade zrobic to sam??? podkrecic G2??
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 31  
    G2- czyli siatka druga na kineskopie wystepuje tam potecjał od 400-1000V regulacja na trafopowielaczu lub płycie kineskopu oznaczone jako scren lub S2 ,regulacja izolowany wkrętakiem .Pozdr
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam
    Podaj dokładnie jaki model TV bo w niektórych starszych modelach regulacja SCREEN czy UG2 była na PK (płytce kineskopu).
    Model zczytasz z tylnej ścianki obudowy , a powinien sie zaczynać KV.....
    Ale z opisu raczej niestety słaba emisja kineskopu i marne szanse na naprawę, można ewentualnie zmniejszyć rezystancję w żarzeniu kieneskopu , ale to efekt na krótką mete.
    Pozdrawiam Soniak
  • Poziom 10  
    Model to KV C297 D1 ma ktos moze service manual do tego?? przy okazjii??

Dodano po 41 [minuty]:

takie sa pokrętła w TV :
    OMEGA 1MHz - dolutowane na plytce bocznej w TV

główna płyta na której są wejscia SCART i AV
    V.SIZE
    V.ANG.
    PIN AMP
    PIN PHASE
    V CENT
    H CENT
    H SIZE
    CORNER COR
    P. COR

na płytce od kineskopu:

H.STAT

czym mam pokrecic zeby mi nie wlączal sie tak długo po czym poznac "G2" to ktores z tych pokretel??? PS. an PK jest blue i Green pokretlo a nie ma RED nie moge znalezc ;/

Dodano po 4 [minuty]:

znalazlem G2 ale teraz zeby sie zapalal szybciej to w ktora przekrecic w prawo czy w lewo????;/
  • Poziom 25  
    Witam, jeśli znalazłeś - screen - na transformatorze to poczekaj aż się pojawi obraz ,w lewo najprościej mówiąc jeśt ściemnianie a w prawo rozjaśnianie ale ja też uważam ze leży bańka. Czy w czasie przed pojawieniem sie obrazu mruga dioda?Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    nie nie mruga dioda , na PK znalazłem pokretko GREEN i BLUE a gdzie RED?? ;/ czy moze go wogole nie ma?? ;/
  • Poziom 10  
    Moze ktos mi wyjasnic co znaczą następujące oznaczenia pokręteł??? :

takie sa pokrętła w TV :
    OMEGA 1MHz - dolutowane na plytce bocznej w TV

główna płyta na której są wejscia SCART i AV
    V.SIZE
    V.ANG.
    PIN AMP
    PIN PHASE
    V CENT
    H CENT
    H SIZE
    CORNER COR
    P. COR

na płytce od kineskopu:

H.STAT

Z góry dziekue :)
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Czy pomierzyłeś RGB na cokole kina? musisz pomierzyć tranzystory końcowego wzmacniacza wizji RGB na pk (płytka kineskopu),jeżeli na każdym tranzystorze są zbliżone ,wręcz takie same napięcia,a na cokole również napięcia RGB zblizone do siebie to bańka leży.Peerka od R może nie być.Zjedź pilotem nasycenie kolorów do minimum,czy też będzie taki beżowy odcień,podejrzewam że tak.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    Napisz jaki to TV i po co ci oznaczenie tych "pokręteł" zwanych potencjometrami.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    sony trinitron 29 cali z ciekawosci co pokrecic aby ustawic :)
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    OMEGA 1MHz-ta płytka o jakiej piszesz to zapewne generator 1MHz do przestrojenia fonii, nastawiasz tym właśnie częstotliwość generatora 1MHz

V.SIZE-wysokość obrazu
    V.ANG-zapewne liniowość w pionie
    PIN AMP-?
    PIN PHASE-?
    V CENT-wycentrowanie w pionie
    H CENT-wycentrowanie w poziomie
    H SIZE-szerokość obrazu
    CORNER COR-korekcja
    P. COR-też coś od korekcji

H.STAT-trochę mało potencjometrów jak na PK-?

Po co Ci to ? Lepiej się tym wszystkim nie baw, bo potem to nawet fabryka tego TV nie zestroi.
  • Poziom 10  
    Wszystko juz wiem serdeczne dzieki za pomoc a moderatora prosze o zamkniecie tego tematu