Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tuning UNO 1.0

panda84 06 Mar 2007 13:55 15245 29
    panda84
    Level 10  
    Witam chciałem troszke z tuningować swoje Uno ale nie wiem od czego zacząść możę mi powiedzie co mam zrobić chciałem zrobić tuning mechaniczny i zewnetrzny i wewnetrzny po małych kosztach oczywiście
    bajlamos
    Level 11  
    hey. apropos tuningu zewn . małym kosztem możesz poprawić wygląd swojego autka.... napewno efektownie będzie wyglądała jakaś końcówa wydechu,, brewki na przednich lampach(jeśli sa dostępne do uno??)

a to możesz zrobić sam,,,(oczywiscie pamiętam o tym że chcesz lecieć po kosztach) : pomaluj zderzaki pod kolor ,, uroku dodałyby jakieś wycięcia, w których zamontuj siatke,,,, (wymyśl lub podpatrz jakiś kształt) ,,, w grillu musowo siatka.,,, hey powodzenia
    panda84
    Level 10  
    A ile moze kosztować pomalowanie zderzaków pod kolor nadwozia i lusterek ?? Tak brewki sa dostepe do Uno i nie sa drogie
    kasa5
    Level 10  
    Malowanie jest drogie sam lakier kosztuje a o robocie nie wspomne.

Ja akurat dogadałem się z kumplem co miał sprężarke i pistolet do malowania a lakier kupiliśmy tańszy od stosowanych w lakierniach
    Jeśli chodzi o wnetrze proponuje zamontowanie pokrowców na siedzenia efekt super.
    Podświetlenie wnętrza neonami na zewnątrz nie radze problemy z policją.
    Gałka zmiany biegów i mieszek pod kolor pokrowców na siedzenia.
    Nakładki na pedały, pokrowiec na kierownice.
    Jeśli chodzi o zewnętrzne zabiegi to końcowy wydech albo nasadka na tłumnik.
    Folia oczywiście z atestem na tylnie lampy (różne kolory) i na szyby (tylko tył)
    Klamry na sprężyny obniża auto będzie się trzymać drogi i ładnie wyglądać.
    Zderzaki jakieś dokładki troche szpachlu i siatki będzie OK.
    Progi są tanie.
    Wlot na maske.
    Silnik lepiej tego nie ruszać bo w porównaniu do tych powyższych kosztów to będzie kosztować najdrożej, zwłaszcza w takich samochodach.
    Radze wymienić świece na jakieś sportowe i przewody zapłonowe.

Wszystko do kupienia znajdziesz na allegro.pl
    lenin10
    Level 18  
    jeszcze walnij 2 paki wzdłuż auta i będzie wiejski tuning jak ta lala. A jeżeli masz robić dziury w zderzaku i wypełniać je siatexem i niedoróbki nadwozia szpachlą to daruj sobie tuning.
    Niewydawaj kasy na takie śmieci jak pokrowce itp. Jak chcesz żeby to uno ci ladniej chodziło to zamontuj filtr stożkowy (jezeli niemasz gazu) jednak niezapomnij o odizolowaniu takiego filtra od komory silnika i zamontuj jakąś rurę doprowadzająca zimne powietrze do filtra. W unie też przydało by się zmienić kierownicę na jakąś ładniejszą (czyt. skorzaną)

Najlepiej to zainwestuj w jakiś sprzęt audio , ladne alufelgi (do una starczą nawet 14) i jak będziesz miał kasę to zrób glebę. Jak masz z przodu pomarańczoew kierunki to zamien je na białe, usun oznaczenia z tylnej klapy, zamontuj jakąś dyskretną lotkę i będzie wypas.

kasa5 niema czegoś takiego jak sportowe świece i sportowe kable - świece trzeba dobrać na podstawie katalogu! Osobiście polecam NGK - najgorsze są Boscha.
    panda84
    Level 10  
    No jak narazie to mam w uniaczu przyciemnione szybki caly tył i tylni zderzak w kolorze nadwozia heh przedni był do wymiany hehe niestety :) lenin10 powiadasz żeby zamontować świece NGK tak nie żadne Boscha ja to jestem ciemny w tych sprawach

Dodano po 6 [minuty]:

Hmm a jak włożyć siatkę zamiast atrapy z przodu
    panda84
    Level 10  
    No no nawet fajnie będzie wyglądało ale dzięki za foto
    panda84
    Level 10  
    Macie jeszcze jakies ciekawe propozycje proszę o foteczki :D
    megabaran
    Level 2  
    Zrób tak:
    1. Wstaw strumienice zamiast katalizatora( wiecej koni:P)
    2.Możesz także od razu wymienić tłumik na sportowy(żeby był fajny dźwiek)
    3.Jakies może Car Audio:P

nio i chyba tyle jak narazie wystarczy
    p.s moj brachol ma uniaka(1.4) i ma te wszytskie rzeczy zrobione u siebie w aucie :P:P:P

Dodano po 2 [minuty]:

Zrób tak:
    2.Możesz także od razu wymienić tłumik na sportowy(żeby był fajny dźwiek)
    3.Jakies może Car Audio:P

nio i chyba tyle jak narazie wystarczy
    p.s moj brachol ma uniaka(1.4) i ma te wszytskie rzeczy zrobione u siebie w aucie :P:P:P
    wiecej możesz sie dowiedziec o tuningu uniaka na :http://team.fiatuno.pl/ lub http://www.fiatuno.pl/?ref=team.fiatuno.pl
    jacobs242
    Level 18  
    Quote:

ehe, ślisska sprawa :]

Ogólnie tani tuning to najczęściej wiejski tuning. Więc jeśli nie masz pieniędzy to się wstrzymaj :). Ewentualnie tak jak pisał lenin 10 drobna kosmetyka.
    marcin_zlotniki
    Level 11  
    i najlepiej przełoż silnik za 1.4 kolega taki miał t nawet nieżle to szło:)
    mateuszosw
    Level 2  
    Witam proponowal bym zrobić tylnią klapę na prosto, całkowicie wygladzić a tablice rejestracyjna zamontować w zderzaku, otwieranie klapy z pilota albo wsadzić mechanizm np. od Fiata punto przy siedzeniu kierowcy za kilka dni dodam kilka fotek co do tematu pozdro :D
    megabaran
    Level 2  
    bardzo dobry pomysł z tą klapą powiem bracholowi żeby takie coś sobie zrobił:P:P:P;p ja bym jescze moż efelgi walną do teog uniaka z BMW rekina i polerke zrobił na błysk:P:PP
    mateuszosw
    Level 2  
    jak juz ktoś będzie robił tą klapę tylnią to niech usunie boczne kierunkowskazy super wygląda :)

Można tez usunąć orginalną antenę od radia i zamocować krótszą w dachu na tyle super sie prezentuje.
    vcc
    Level 35  
    A ja już włożyłem deskę od sieny i wygląda znakomicie, teraz myślę o kierunkach z diod w lusterkach
    garsija
    Level 14  
    ale włożyłeś całą deskę czay tylko zegary od sieny jeśli tylko zegary to czy obeszło się bez cięcia plastików??:)

Dodano po 1 [minuty]:

a jak to było z elektryką?? pasowały złącza:)??
    vcc
    Level 35  
    Fakt, tylko zegary, kostki są jednakowe tylko inaczej podpięte są kable, i obrotomierz trzeba lekko przerobić. Mam UNO 93r 1.0 na gaźniku.
    mateuszosw
    Level 2  
    Jutro nareszcie dodam zdjęcia juz sie nie mogę doczekać, ale niestety jeszcze nie wszystko skończone, trochę jeszcze jest do zrobienia. Pozdrawiam wszystkich :)
    woytec90
    Level 11  
    Chętnie zobaczę to Twoje autko;) Z kolegą też próbujemy wydusić co nieco z Uniacza:)
    kawasek
    Level 17  
    Kup sobie jakies fele 14 cali ladna koncowke ,zmien grila, pomaluj zderzaki pod kolor i nie rob nic wiecej :)

Jak chcesz cos wiecej wiedziec odezwij sie do mnie na gg Pozdrawiam
    COSIK
    Level 2  
    jak zrobik klapę na gładki żeby się normalnie otwierała

Dodano po 7 [minuty]:

jak zrobić tylną klapę na gładko
    loodvis
    Level 14  
    Nie robić, to nie jakiś golf, spaskudzisz tylko auto :?
    COSIK
    Level 2  
    to co zrobić żeby ładnie wyglądał
    User removed account
    User removed account  
    COSIK
    Level 2  
    a jakie felgi i opony polecacie co pasuje do uniaczka
    toffic-k
    Level 16  
    Co do silnika: porting głowicy i wymiana wałka rozrządu daje naprawde dużo, w zawieszeniu proponuje wstawić sprężyny i amorki z 1.7D (są twardsze), jeśli nie masz to koniecznie stabilizator, montaż strumienicy mija się z celem chyba dla efektu placebo. Ogólnie moim zdaniem przerobiony 1.4 w Uno dość dobrze daje rade
    vcc
    Level 35  
    COSIK wrote:
    a jakie felgi i opony polecacie co pasuje do uniaczka

U siebie mam 5-cio ramienne od poloneza, rozstaw śrub pasuje, dodatkowo ET 29 więc uniak szerzej stoi, odezwij się na gg 1674378