Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Psim, 3-fazowy autotransformator i 3-pulsowy prostownik.

zbylo04 07 Mar 2007 15:07 3720 1
    zbylo04
    Level 10  
    Witam!
    Mam układ 3-fazowego autotransformatora i 3-pulsowego prostownika diodowego. Musze zrobić analiza przebiegów elektromagnetycznych w autotransformatorze o zlinearyzowanym obwodzie magnetycznym,określić ograniczenia i zakres pracy. Chce ten układ połączyć w Psimie i mam pytania:
    Jak bedzie wyglądal ten układ? Czy to bedzie sam autotransformator i prostownik, czy dodatkowo jakieś jeszcze elementy? Mógłby mi ktoś taki układ podesłać?
  • Helpful post
    ma3-4ysz
    Level 24  
    Quote:
    Jak bedzie wyglądal ten układ? Czy to bedzie sam autotransformator i prostownik, czy dodatkowo jakieś jeszcze elementy? Mógłby mi ktoś taki układ podesłać?

W Psimie trzeba będzie wsadzić źródło zasilania 3 fazowe, autotrafo, prostownik diodowy i jakieś obciążenie żeby to działało - cały obwód do symulacji musi być zamknięty:
    Psim, 3-fazowy autotransformator i 3-pulsowy prostownik.
    Chyba że autotrafo dla skrajnego położenia suwaka będzie miał za małą rezystancję komutacyjną to trzeba będzie może dorzucić szeregowe dławiki w każdej fazie przed prostownikiem.
    Co do Psima to jakiś chyba mało popularny program, pewnie mają go tylko uczelnie wyższe (full wersję), bo z tego co tu piszą http://elektro.w.interia.pl/programy/psim/index.html
    to w wersji demo ma ograniczenia co do wielkości symulowanego schematu (34 elementy) oraz ma zablokowaną funkcję tworzenia podobwodów i modyfikacji biblioteki, czyli jak nie ma w bibliotece autotrafa to ciężko go będzie zrobić.