Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm domowy ELMES CB32-Wasze opinie?

Jarsek 07 Mar 2007 18:43 16039 14
Optex
 • #1
  Jarsek
  Level 10  
  Chciałbym aby wypowiedziały się tu osoby ,które posiadają alarm bezprzewodowy firmy ELMES.Interesuje mnie wasza opinia o użytkowaniu tego sprzętu.Piszcie czy macie fałszywe alarmy,czy sa jakieś problemy z zasięgiem czujników itd.
  Do CB32 (z nowym oprogramowaniem) można zastosować same nadajniki czterokanałowe RP 501 powiększajac jednocześnie zasięg .Czy ktoś to stosuje?Jakie zasięgi uzyskujecie? Czy macie spokojnie przespane noce? Napiszcie o próbach zagłuszenia systemu np. z krótkofalówki,radiaCB lub innych nadajników.
  Tylko nie piszcie że są lepsze systemy jak :Jablotron lub Satel ABAX-bo to nie ta cena i klasa...
  [/b]
 • Optex
 • #2
  Mati
  Level 12  
  Sprzedalismy już parę tych central oczywiście najpierw testując :)
  Mogę powiedzieć, że to dosyć prosta konstrukcja, ale o zadawalających parametrach. Obsługa bardzo prosta - intuicyjna.
  Możesz do niej podłączyć bezpośrednio czujki PTX50, CTX4H, CTX3H, GDBI (wszystko na 433MHz, system zmiennego kodu). Odnośnie powiększania zasięgu to najprościej to zrobić za pomocą repeaterów RTX a nie radiolini RP501. Oczywiście wymagają one zasilania 12V z zewnętrznego zasilacza.
  Nie wiem, gdzie ten system chcesz zainstalować, ale jeśli np w mieszkaniu w bloku lub w małym domu - to mogę spokojnie go polecić. Do sklepu z drogimi rzeczami bałbym się go stosować. Zresztą CB32 ma atest TECHOM w klasie "B" - półprofesjonalna.

  Ostatecznie według mnie: sosunek ceny do mozliwości jest rewelacyjny :) Centrala podczas testów nie sprawiała nam kłopotów. W połączeniu z czujkami PTX50 i zasilaczem buforowym stanowi dobry system alarmowy.

  Minusy: instrukcja jest trochę niedopracowana (według mnie), poza tym ostatnio Elmes zmienia w niej oprogramowanie i wyjścia na telefony GSM (Siemens) przez co trzeba uważać na rodzaj kabelka do telefonu, sposób konfiguracji itp.

  Moja ocena w skali 1....10: 7
 • #3
  gigi-44
  Level 26  
  Witam czujek PTX założyłem już sporo nie widziałem nigdzie aby były jakiekolwiek problemy z zasięgiem bateria wytrzymuje ok 2 lata jeśli wył LED polecam to naprawdę dobry sprzęt.
 • #4
  wojti31
  Level 12  
  Potwierdzam powyższe opinie.Z Elmesem nie było problemu.
 • Optex
 • #5
  Jarsek
  Level 10  
  Borąc pod uwagę odległość domu od budynku chronionego(150 metrów i przez dwie ściany) chciałem zastosować 4 czujki ruchu połączone z samym nadajnikiem RP501.Dzwoniąc do Elmesa uzyskałem info. że nowa centrala CB32 nie potrzebuje odbiornika RP501.Czy zastosowanie w tym przypadku : 4 x PTX50 + retransmiter byłoby lepszym rozwiązaniem? 150 metrów to graniczna odległość PTX........?
 • #6
  symforian
  Level 11  
  Mam dylemat z czujkami ptx50 jak mam ustawic przełączniki w środku?

  Jest napisane ze przełącznik nr3 powinien być ustawiony w pozycji OFF no ale wtedy jeśli ruch będzie częstszy niż co 2 minuty to czujnik będzie w stanie uśpienia i nie zadziała.Mądry złodziej będzie wiedział w czym rzecz i co wtedy? Wystarczy ze jeden będzie stał obok czujki i machał ręką a drugi kradł w najlepsze.Jesli ustawię w pozycji ON to czy bateria w czujce nie wyczerpie się zbyt szybko?
 • #7
  User removed account
  Level 1  
 • #8
  suworow
  Admin of Property security
  Mati,
  jeżeli atest techomu może świadczyć o czymśkolwiek to tak czy inaczej " B" to niezbyt dużo. Skoro sprzedajesz to pewnie bardzo dobrze wiesz że zdecydowana większość sprzętu dostępnego na rynku otrzymała C lub S. Ja nie przypominam sobie bym ostatnio widział jakąkolwiek inną centralę lub czujnik które miała by B .Węc jeżeli miał być to argument "za"to raczej dość słaby.
  pozdrawiam
 • #9
  lutek34
  Level 12  
  szukam w miare stabilnego alarmu bezprzewodowego i tak przyglądam się tej centralce CB32.
  Mam jedna wątpliwośc co do niej, mianowicie klawiatura jest jednocześnie centralką, czyli kiedy ktoś wywoła alarm i zaraz odnajdzie centralke i ja zniszczy automatycznie wyłączy alarm, prawda?
  Centralka działała by z przewodową syreną zewnętrzną.
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  lutek34
  Level 12  
  Norbert dzięki za rzeczową odpowiedz, instrukcje oczywiście sobie ściągnąłem i przeczytałem.
  Mam do Ciebie pytanie bo chce się upewnić czy syrena zewnętrzna z wbudowanym akumulatorem mimo zniszcenia centralki bedzie robić hałas czy nie?
  I czy np w przypadku zaniku napięcia 230V alarm się wzbudzi czy nie? Chodzi mi o sytuacje że ktoś podchodzi do skrzynki z licznikiem prądu, wyłącza główne zabezpieczenie i co wtedy? Alarm się odpala bo myśli że to sabotaż czy czuwa na wbudowanej baterii?
  Planuje taki zestaw:
  -centralkę ELMES CB-32
  -akumulatorki do centralki pozwalające na pracę do 72 godzin
  -czujka bezprzewodowa PTX50 - 4szt
  -czujka otwarcia drzwi -2szt
  -czujka zbicia szyby-1szt (według instrukcji wystarczy jedna na kondygnacje)
  -zasilacz 1A 12VDC
  -syrena przewodowa np. SD-3001 - 1szt
  -kabel GSM do telefonu
  -dwa piloty 2-kanałowe (bo wtedy można sterować pilotem strefami)

  Bardzo będę wdzięczny za odpowiedz
 • #13
  lutek34
  Level 12  
  Kurcze ta syrena bezprzewodowa Elmesa jest trochę droga i myślałem właśnie wykorzystać przewodową z wbudowanym aku żeby w momencie odcięcia zasilania i zniszczenia centralki nadal wyła. Przecież takie rozwiązanie jest wykonalne, prawda? Zawsze w swoich instalacjach montujesz tylko te bezprzewodowe syreny?

  Napisz jeszcze jak możesz jak centralka zachowuje się w przypadku zaniku napięcia? Czy wykrywa to jako sabotaż i wyje czy czuwa na akumulatorze?
 • #14
  User removed account
  User removed account  
 • #15
  lutek34
  Level 12  
  Norbert nie bądź taki nerwowy:D Sorry za moje lamerskie pytania.
  Ostatecznie zamówiłem:
  Centralka CD32
  5x czujka bezprzewodowa PTX
  2x czujka kontaktowa CTX
  2x czujka przewodowa Paradox Pro Plus
  syrena bezprzewodowa WSS
  moduł GSM
  2x pilot

  i teraz tak myśle podłączyć kabelki:
  Czujka Paradox która posiada 6 połaczeń w środku: NC,C, 12+, 12-, Tamper AiB.
  C,12-,tamperB podłacze w centralce do GND.
  NC poprzez opornik 3,3kOhm w centralce do EXT
  12+ podłacze w centralce do OUT1
  Tamper A podłacze poprzez opornik 1kOhm w centralce do TAMP
  Drugą czujkę podepnę równolegle z pierwszą wykorzystując te same złacza w centralce i oporniki.
  Luźny kabelek z modułu GSM również wepnę do Temp ale zastosuję oddzielny opornik 1kOhm.

  Bardzo proszę napisać czy taki sposób podłączenia tych trzech urządzeń przewodowych do centralki CD32 jest na tyle poprawny że system będzie działał poprawnie.
  I jeszcze jedno pytanie o karte sim do modułu, w instrukcji piszę żeby karta posiadała pin 1234 ale przecież pin ustala operator i jest on zawsze inny jak 1234. Jak rozwiązać ten problem?