Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra brak iskry

10 Mar 2007 22:28 11168 22
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Autko to opel vectra A z silnikiem 1.6 na monowtrysku. Oznaczenie silnika, to C16NZ. Silnik zagazowany.
    W czasie jazdy po prostu stanął i już się nie dał odpalić. Komputer w czasie diagnozy pokazuje same 12. Podejrzenia padły na elektronikę w kopułce rozdzielacza. Wewnątrz znajduje się jakaś czarna kostka oznaczona jako 8292C04 od strony aluminiowej i 8294420 na plastiku. Wychodzi z niej 7 wyprowadzeń. Od lewej: P N E R i po przerwie + C B
    Czy można tą kostkę zastąpić podobną kostką, tylko sześcionóżkową? Jej oznaczenia to 703D249 na aluminium i 7034G15 na plastiku, a nóżki oznaczona są od lewej: P N I przerwa + C O
    Jak można sprawdzić te kostki?
  • Użytkownik usunął konto  
    A jak można sprawdzić tą siedmionóżkową? Można to zrobić poza autem?
  • Poziom 20  
    Czy sprawdziłeś cewkę w aparacie zapłonowym?
    ok.500 do 1000 om.
  • Poziom 14  
    podruba modułu ksztuje 100 zł org.600zł.
    Cewka sprawdzona (chodzi w innym aucie). Trochę namieszał tam gazownik ale auto chodziło poprawnie. Po prostu w czasie jazdy zgasło i już nie odpaliło.
    Czy po zdemontowaniu tej czarnej kostki i jej całkowitym odłączeniu, komputer nadal będzie pokazywał, że wszystko w porządku, czyli 12 na lampce w czasie diagnostyki?
    Wymieniona też była ta cewka/pętla w aparacie.
  • Poziom 21  
    Witam oczywiscie ze nie będzie pokazywał zadnego błędu bo wogóle nie widzi impulsów z aparatu Pzdr
    A dysponuje ktoś opisem wtyczek do rozdzielacza i tej czarnej kostki? BO przewody były tam powtykane pojedynczo, bo chłopaki już zdążyli je totalnie zmasakrować...
    zuczysko: gdzie?
  • Poziom 24  
    opis wtyczek i sposób sprawdzania z parametrami. jeśli podasz model samochodu z jakiego pochodzi ta kostka z siedmioma wyjściami zobacze czy można podmienić (model, rok, oznaczenie silnika). Kolory bo schematu rt-RED: br-BROWN: ws-WITHE: vi sw- VIOLET BLACK:
    br sw-BROWN BLACK: br-BROWN
    Auto biorca to: Vectra A z 1990 roku 1.6 na wtrysku jednopunktowym. Silnik C16NZ (możliwe, że E/C16NZ).
    A kostka z sześcioma nóżkami pochodzi chyba z jakiegoś kadeta, oznaczeń którego niestety nie mam.
  • Poziom 24  
    Dawcami mogą być: Astra-F 1,6 1991do93 silnik C16NZ: Kadet E 1,6 1987do91 silnik C16NZ: Corsa 1,6 1989do91 silnik C16NZ. Z tego co widzę to silniki 1.6 dwuzaworowe na monowtrusku z silnikiem C16NZ. sposób kontroli modułu masz wyżej poszukaj na szrotach
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam podobny problem- mianowicie podczas jazdy zgasł mi silnik- w tym momencie czuć było lekką spalenizną, jakby się coś upaliło(próbowałem go uruchomić ale ani na gazie, ani na benzynie- zero reakcji).Sprawdzałem-iskra jeszcze była. Po 2 dniach podstawiłem auto do mechanika- po czym stwierdził on, że nie ma iskry i że nie ma prądu w ogóle. Ponoć sprawdził wszystko i niby jest OK, podejrzewa uszkodzenie komputera, ale czy słusznie?? Proszę o opinie w tej sprawie...

Samochód to Opel Vectra 1.8 i(B,G)hatchback 92r.
  • Poziom 13  
    Niedawno miałem taki przypadek Opel Vectra 91 , brak iskry . Kupiłem moduł zapłonu (to ta czarna kostka z siedmioma pinami) i po problemie . Klient zażyczył sobie nową , nie chciał ryzykować kupna na "szrocie" . Koszt nowej to 138 pln.
  • Poziom 2  
    Witam,

Samochód już w 100% sprawny. Okazało się, że do wymiany był czujnik wału i palec w aparacie zapłonowym....
    A w moim przypadku auto nadal stoi, ale usterka jest zdiagnozowana. Po założeniu nowego rozdzielacza, bo poprzedni został kompletnie zdewastowany przez właściciela i kolegów podczas "naprawy" na poboczu, okazało się, że nie kreci sie on. Po prostu pękł był sobie wałek rozrządu zaraz za drugim cylindrem.
  • Poziom 2  
    witam posiadam kadeta z 1987 roku z silnikiem 1.6s silnik 90 konny straciłem iskre. Chodził i poprostu zgasł cewka wymieniona moduł zapłonu wymieniony z 6 pinami na nowy cewka w aparacie sprawna 776 Ω kopułka i palec też wymienione pasek rozrządu cały i wałek też niemoge znaleść usterki ani schematów instalacji proszę o pomoc bo samochód stoi u elektryka i też czarno to wygląda z góry dziękuje.
    Moduł nowy czy "używka"?
    Zasilania/masy sprawdzone?
    Sprawdzić skąd nie ma sygnału z czujnika do modułu czy z modułu do cewki
  • Poziom 2  
    nie bardzo orientuje się o jaki czujnik chodzi jeśli o czujnik położenia wału to chyba jako takiego nie posiada. Dodaje tak że 22 strony schematów do OPLA KADETA E akórat do mojej wersji nie pasują ale może komuś się przydadzą. Posiadam tak że książke "sam naprawiam opel kadet E" w formacie pdf ale dodać nie moge bo rozmiar pliku to 50MB pozdrawiam.
    Załączniki: