Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powtórka tematu o at9100. Nazwa elementu? Jakie musi mieć parametry?

11 Mar 2007 13:09 2789 27
  • Poziom 10  
    No witajcie znowu pisze na temat tranzystora końcowego macie racje ten o którym pisałem z pięcioma wyjściami to nie jest tranzystor końcowy i dalej nie wiem co to jest
    możecie mi pomóc ?
    ten o którym mi pisaliście znajduje sie (jak sie ściągnie pokrywę górną patrząc z przodu od góry) to tranzystor końcowy jest po prawej stronie
    a mi się spaliło takie coś......
    jest w tym at-ku taka płytka przykrecona do tylenej obudowy do radiatora z tyłu obok bezpiecznika tam pod nią jest druga płytka i są tam dwa układy scalone przykrecone do radiatora i wlutowane do płytki
    teraz ponawiam pytanie wie ktoś jak to sie nazywa i jakie musi mieć parametry ?
    ponieważ jak pisałem w poprzednim poście kiedyś je wylutowałem i zgóbiłem

proszę o pomoc
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Podaj symbol tego elementu (opis na plytce z ktorej wylutowales ten element)
  • Poziom 10  
    niewstety tam na płytce w miejscu tego elementu nic niepisze ponieważ jest to bardzo stara płytka i scieżki są z cyny
  • Pomocny post
    Spec od sprzętu Unitra
    Jak to nie pisze?Musi pisac!Zrob lepiej zdjecie tego elementu a tak pozatym skad wiesz ze to jest spalone?Skoro nie wiesz co to jest to jak to mierzyles?

Dodano po 1 [minuty]:

Na pewno to ma piec wyprowadzen?Moze ma cztery to wtedy by mi to wygladalo na mostek prostowniczy!
  • Poziom 10  
    heeh spalone było bo było widać po nim na zewnątrz i dym leciał juz to kiedyś zmieniałem ale znowu poszło mi sie wydaje ze od tego sie spaliło bo kupiłem tylko takie jedno bo mieli tylko jedno w sklepie i wlutowałem i podłaczyłem dwie kolumny pod jedno wyjscie i tez walneło az dym, poszedł ale niedługo rozkrece i zrobie fotke ;P
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Cieniu89 napisał:

jest w tym at-ku taka płytka przykrecona do tylenej obudowy do radiatora z tyłu obok bezpiecznika tam pod nią jest druga płytka i są tam dwa układy scalone przykrecone do radiatora i wlutowane do płytki

Ktoś przerobił i wstawił w końcówkę układy scalone :? Jedyne scalaki jakie AT9100 występują to : UL1200N ,UL1203,UL1621N ( w płytce tunera!). Do radiatora są zamocowane tranzystory końcowe (4-y sztuki BDP395-396 lub 2N6488-91 lub BD911-912 ) i 2x BC238(T104 i T204 - od prądu spoczynkowego). Niech kolega wpisze na www.tme.pl tda, lm i powie o jaki układ chodzi . I poda więcej szczegółów ( jakie elementy znajdują się na płytkach gdzie były układy,jak są połączone), bo inaczej nigdy nie dojdziemy o jaki układ chodzi ...
    Jeśli kolega nie wie to najlepiej powrócić do oryginalnego rozwiązania - patrz schemat końcówki AT9100 na elektrodzie ...
    Pozdrawiam :popcorn:
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    A więc tak to jest całość przymocowane do radiatora
    a to w przybliżeniu ten układ zaznaczyłem na czerwono
    jeszcze bliżej
    z tego co sie orietuje to w tym zaznaczonym na czerwono miejscu jest tranzystor koncowy tak ?
    a tu dwie fotki układu z którym mam problem

przepraszam za jakość ale robiłem telefonem innej mozliwości niemam

te układy kupiłem ale sa złe i wlutowałem do sprawdzenia
    ale dalej niedziała poprostu kup[iłem je na pałe tylko ze tak wygladają i aby wam pokazać

na 100% jest to ich wina ponieważ juz to robiłem tylko jak pisałem zgubiłem je i nieznam ich oznaczen i o to was prosze jaki to tym ?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Jesli chcesz sie troszke pobawic to majac plytke z opisanymi elementami i schemat tego wzmacniacza mozesz odtworzyc orginalna koncowke mocy i napewno bedzie lepiej dzialac niz ta przerobka na TDA 2003, TDA 2030 lub cos w tym rodzaju
    Załączniki:
  • Poziom 10  
    czyli to niejest orginał ??
    hmm a mi sie wydaje ze to orginał wszystko jest spasowane

Dodano po 10 [minuty]:

kurcze spogladając na ten shemat niechce mi sie tego tworzyć robiłem rózne zeczy ze schematów ale to i tak mało zeby zacząc zrobić wzmacniacz
    niechce mi sie bo sie boje ze sie pogubie i niebedzie mi sie chciało dalej pracować i cała praca pójdzie na marne ch
    rozumim ze te drugie foto to cały kompletny wzmacniacz ??

bo te pierwsze to radio mnie nie interesuje

a wiec co mi radzicie ztymi układami co dałem foty
    jezeli niebedziecie znali odpowiedzi trudno pokombinuje z tym schematem ztworzyc nowy wzmacniacz
    o ile jest to kompletny schemat wzmacniacza to drugie foto
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Cieniu89 napisał:
    A
    z tego co sie orietuje to w tym zaznaczonym na czerwono miejscu jest tranzystor koncowy tak ?

To nie jest tranzystor końcowy tylko układ scalony ! ( diabli wiedzą jaki TDA)
    Cała ta płytka(gdzie są te układy) jest przez kogoś dorobiona i wykonana.
    Ta płytka nad nią jest oryginalna(z wielką "szarą beczką" - kondensator filtrujący) i do spodu jej były przylutowane tranzystory końcowe. Skoro nie wiadomo jakie to układy najlepiej odtworzyć oryginalną końcówkę(jak pisał michu71 ) - według schematu .

Cieniu89 napisał:

na tej płytce z kondensatorem filtrujacym brakuje dózo czesci czy nie ??
    Nie wiedzieć czemu nie mogę zrobić powiększenia fotek...Z tego co widać brakuje sporo części . Na szczęście na płytce są symbole i zgodnie ze schematem możesz odtworzyć oryginalną końcówkę.
  • Poziom 10  
    acha na to moze i wyglada moze to jakis tuning był ??

moze lepszy moze taki sam ale jezeli przeróbka to w celu na lepsza jakość pwnie czyli
    na tej płytce z kondensatorem filtrujacym brakuje dózo czesci czy nie ??
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    na oko widac ze sporo:-) ja bym odbudował do oryginału i wywalił ten chłamik na tda:-)patre rezystorów dasz rade wlutowac:-) ale troche zabawy bedziesz miał:-)brakuje ci na pewno 2xBDP395/6 pewnie 2xbd139/140 pare becaków RÓB na oryginał!!!!!!!
  • Poziom 10  
    Dobrze ale wiecie jak to jest zaczynać dlatego chciał bym was prosic o pokazanie całego obszaru na jakimś schemacie tak zebym miał obszar tylko tej płytki i juz sobie poradze
    :)

a druga sprawa powiedzcie jaki jest / moze byc efekt połaczenia tego wzmacniacza z kolumnami unitra tonsil
    ZgC-50-8-44
    Moc-50W
    Impedancja-8ohm
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    jeszcze jedno

zobaczcie
    w tym miejscu brakuje kondensatora tzn ja go urwałem bo sie trzeymał na jednym drucie powiedzcie czy to ma zwiazek ze wzmacniaczem czy z radiem ponieważ wlutowałem drugi o tych samych parametrach ale o wiele mniejszy i jak właczyłem wzmacniacz to wybuchł
    czy jezeli wstawie/kupie taki jak był Zielony (wtedy wlutowałem czarny) 470uF 25v
    drugie to czy ta dioda ma na ten kondensator wpływ poniewaz tez była zbita to wstawiłem 1n402
    czy jest dobra ?
    czy mam kupić inną na płycie pisze n6

Dodano po 2 [minuty]:

i jeszcze ponowie

Dobrze ale wiecie jak to jest zaczynać dlatego chciał bym was prosic o pokazanie całego obszaru na jakimś schemacie tak zebym miał obszar tylko tej płytki i juz sobie poradze
    Smile

a druga sprawa powiedzcie jaki jest / moze byc efekt połaczenia tego wzmacniacza z kolumnami unitra tonsil
    ZgC-50-8-44
    Moc-50W
    Impedancja-8ohm
  • Poziom 22  
    hmm zobacz na płycie jakich R ci brakuje jakich C nie ma zrób liste wez schemat do łapy pospisuj na kartke elementy i do sklepu:-) kolega juz ci napisał czmu TDA ci wywala:]
  • Poziom 10  
    renegat ale te fotki post wyzej to juz co innego
    w tym miejscu
    znajduje sie to

jeszcze jedno

zobaczcie
    w tym miejscu brakuje kondensatora tzn ja go urwałem bo sie trzeymał na jednym drucie powiedzcie czy to ma zwiazek ze wzmacniaczem czy z radiem ponieważ wlutowałem drugi o tych samych parametrach ale o wiele mniejszy i jak właczyłem wzmacniacz to wybuchł
    czy jezeli wstawie/kupie taki jak był Zielony (wtedy wlutowałem czarny) 470uF 25v
    drugie to czy ta dioda ma na ten kondensator wpływ poniewaz tez była zbita to wstawiłem 1n402
    czy jest dobra ?
    czy mam kupić inną na płycie pisze n6

i porsze o odpowiedzi na cały ten post bardzo proszę

Smile

ZgC-50-8-44
    Moc-50W
    Impedancja-8ohm
  • Poziom 17  
    Ta dioda to D6 to jest dioda zenera oznaczenie tej diody to: BZP683C22 a ten kondensator to: C7 470µF /25V co do glosnikow to spoko beda grac choc do tego wzmacniacza mozna podlaczyc glosniki 80W 8Ω
  • Poziom 10  
    dobrze tak ze temat z ta dioda mamy zakonczonu kondensator wiem jaki tylko jeszcze bym prosił
    jaka kupić ta diode i czy to przez ta diode wywala kondensator (zreszta sie zprawdzi :D tylko jaka dioda)

wszystko juz wiem tak ze prosze was jeszcze tylko o odpowiedz na prosbe aby ktoś dał mi sam schemat tej czesci wzmacniacza która mam przerobic na orginał zebym wiedział co i jak bo narazie rozumiecie jestem, laikiem i zabardzo sie niechce połapac moze i bym załapał ale wole niech jakis fachowiec da mi ta czesc na schemacie wtedy bede wiedział juz co
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Napisalem ci jak sie nazywa ta dioda BZP683C22 a schemat juz wczesniej zalczylem
  • Spec od sprzętu Unitra
    Nie chce Cie martwic ale po takich przerobkach przez osoby trzecie mozesz miec ciezko doprowadzic ten sprzet do wersji orginalnej tym bardziej ze jak zaznaczyles jestes laikiem!
  • Poziom 10  
    ok sprawa diody załatwiona ale teraz czy ta czesc
    o holera spogladajac na ten schemat to by mi wieki to zajeło O_o

spójzcie na to

tak na oko mozna okreslić jakie elementy są ale teraz powiedcie mi co mam kupic i w jakich ilościach temu kto mi napisze wszystkie częsci potrzebne do reaktywacji at-ka bede niezmiernie wdzieczny i odwdziecze sie super pochwą :)
    prosze o zrobienie listy czesci mi potrzebnych
    błagam

marian zapewniam ze z pracami manualnymi dam se rade ;)
  • Spec od sprzętu Unitra
    Widzisz te puste miejsca na plytce?To tam musisz wlutowac brakujace czesci a reszte dowiesz sie z schematu np.widzisz ze brak jest na plytce rezystora R101 to zerkasz na schemat i odczytujesz ze ma miec on wartosc 1,5KΩ wiec lutujesz go a z reszta czesci postepujesz tak samo!Nie jest to proste dla laika ale skoro twierdzisz ze sobie dasz rade to dzialaj!Powodzenia
  • Poziom 10  
    nie spoko dobra bede sam próbował myslałem ze da mi ktoś liste /gotowca co mam kupic :(
  • Poziom 10  
    michu wielkie dziki jade jutro do szpitala ale w piatek juz wracam tak ze sie odezwe ale wielkie dzieki pochwa poszła ;)
    jestes wielki o ile to wszystkie czesci do koncówki moc :)
    dzioeki jeszcze raz
    ale narazie niezamykajcie moze sie odezwe w piatek