Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana mocowania pod antene

12 Mar 2007 18:34 1008 10
  • Poziom 11  
    Witam,

Mam radio TTI 880 i antene magnes Midland 145 ML. Wymieniałem mocowanie z magnesu na uchwyt montowany do klapy bagażnika (chwyt z 4 metrowym kablem). Bo tej wymianie nie wiele dzieje się na radiu :) czasem ktoś coś powie czy muszę jechać na strojenie czy może być problem z masą. Na magnesie (a dostałem go w komplecie z kablem 3m) działa dobrze.
  • Poziom 26  
    Witam , wez miernik i sprawdz kabel , albo jest przełamany lub ma zwarcie , przeważnie przy wtyczce.
  • Poziom 11  
    Ok dziękuje, jutro jadę na strojenie sam ze zwykłym miernikiem nic nie sprawdzę.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Miernik WFS-u jak cyganka , prawdę Ci powie.

Jedź . Strojenie to moment i taniocha.

Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    vivaldi17 napisał:
    Ok dziękuje, jutro jadę na strojenie sam ze zwykłym miernikiem nic nie sprawdzę.

Dlaczego piszesz , że nic nie sprawdzisz zwykłym miernikiem. Sprawdzisz bardzo wiele , bo od tego trzeba zaczynać , a jak się ma pewność co do poprawności montażu kabla, to wtedy stroi się antenę.To bardzo proste bierze sie , omomierz i do dzieła.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Witam, sorki że odkopuje temat. Ale mam ten sam problem. Powiedzcie, czy ten uchwyt na klapę ma mieć kontakt z masą?? (bez podłączenia radia). Czy nie tworzą się szkodliwe pętle masy ??
  • Poziom 29  
    TAK SIE TYCH ANTEN NIE PRZERABIA! Antena na magnes inaczej się stroi.Tutaj nie obejdzie się bez zmian w konstrukcji promiennika(pręta),pewnie trzeba edzie go dużo skrócić,bo antena przy takiej zmianie "wyszła" z częstotliwości.Ale to robota z przyrządem bo na oko to.............Połączenia elektryczne moga być ok. a masa ma być do klapy ,a i tak trzeba się dokładnie pomęczyć by antenki nie zepsuć.
  • Poziom 19  
    Ja jej nie przerabiałem, wymieniłem antenę na całkiem nową, i są problemy, ludzie mnie słyszą dobrze, ale ja ich dobrze z odległości góra 1 km, może 2... I niby mi ją gość dostrajał, (najpierw źle zalutował końcówkę i było zwarcie anteny do masy - czy mógł tym radio uszkodzić ?? nie chciała mu się stroić), no ale poprawił i niby wszystko miał dobrze...
  • Poziom 23  
    Chej ludziska co wy tu wypisujecie. Antena na magnes ma całkiem inaczej wyprowadzone uzwojenia z cewki. W zależności od rodzaju anteny może to byś zrobione na odczepie do masy albo przez korekcję liczby zwojów. Antena przeznaczona na magnes nigdy w bezpośrednim przełożeniu nie będzie poprawnie działać jak kolega opisał. Nawet nie wiem czy standartowe strojenie tu coś pomoże.
    Zmieniły się bowiem w sposób znaczny warunki pracy tej anteny.
    Nie rozpisuje się co do teorii ale poczytajcie inne posty w tym temacie.
  • Poziom 19  
    Rozumiem że to nie do mnie odpowiedzi, ok... sorki ze wszedłem na nie swój temat
  • Poziom 29  
    NIekiedy wytwarzam anteny takie i takie więc temat mi nie obcy,a kolega osnapus być może ma problem z radyjkiem ,np: żle ustawiony rf gain, czułość bo nic otym nie pisał, albo radyjko za bardzo " zaskłeczowane",w związku z zakłóceniami pochodzącymi z róznych żródeł. Jak był u jednego fachowca i nie pomógł to reszta się ucieszy jak do nich przyjdzie