logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Oznaczenie X w schemacie Climatronica Passata B3 - co to jest?

--tomi 13 Mar 2007 12:01 7035 4
REKLAMA
  • #1 3673700
    --tomi
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Próbuję rozszyfrować schemat Climatronica w Passacie B3. Na górze są oznaczenia zasilania:

    15, 30, X, 31

    wiem, że 15 - zasilanie po włączeniu zapłonu
    30 - zasilanie bezpośrednio z akumulatora
    31 - masa
    tylko co oznacza X?

    proszę o szybką odpowiedź, gdyż zakładam climatronica do auta w którym wcześniej była klima manualna i jest to ostatni element układanki.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 3676603
    --tomi
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Dido230 napisał:
    W schematach VW przewód oznaczony symbolem X to przewód na którym pojawia się napięcięcie po załączeniu stacyjki.


    po załączeniu stacyjki tzn włączeniu zapłonu czy odpaleniu silnika?

    jeśli przypadek pierwszy to co w takim razie oznacza 15?
  • REKLAMA
  • #4 3677234
    Dido230
    Poziom 22  
    Posty: 495
    Pomógł: 37
    Ocena: 97
    Powołując się an schemat VW Golf.

    styk 15 stacyjka przewód czarny
    styk X stacyjka pzrewód czarno żółty
    Załączniki:
    • st.jpg (25.23 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #5 3682307
    --tomi
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Wielkie dzięki!! Faktycznie tak jest.
REKLAMA