Rozumię że jest to silnik jednofazowy.
Taki silnik posiaga dwa uzwojenia jedno robocze o małej rezystancji podłańczane bezpośrednio do 230V i rozruchowe o większej rezystancji i to należy połączyć szeregowo z kondensatorem i take połączenie szeregowe należy również podpiąć do 230V. To wszystko, ma się kręcić.
Gdyby okazało się że silnik kręci się w nieodpowiednią stronę, należy zmienić kierunek prądu w uzwojeniu rozruchowym, a po ludzku zamienić końce uzwojenia rozruchowego.
Jeśli będziesz miał jakieś pytania to pisz, ewentualnie Ci narysuję.