Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia - migająca kontrolka

25 Mar 2007 14:42 36303 8
  • Poziom 21  
    Witam,
    Posiadam Skode Fabia 1,9 SDI 2003 r. Od dwóch dni zaczęła migać mi kontrolka od świec (kontrolka przedstawia spirale). Co może oznaczać to ?

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    podlaczyc vaga odczytac kody bledow.
  • Poziom 22  
    migająca kontrolka oznacza uszkodzenie w ukl sterowania silnika czestym powodem jest uszk wł świateł hamulcowych ten przy pedale.
  • Poziom 25  
    A mnie się wydaje,że jest to kontrolka od grzania świec żarowych(zaswieca się,przed uruchomieniem silnika,jak włącza się grzanie świec żarowych i po kilku sekundach gaśnie).A jeżeli miga podczas jazdy,to jest najprawdopodobniej uszkodzony czasowy sterownik grzania świec.
  • Poziom 15  
    kontrolka świec żarowych jest zarazem kontrolką awari systemu sterowania silnika o ile to silnik tdi lub sdi
  • Poziom 21  
    Problem rozwiązany. Uszkodzony był wyłącznik od świateł stopu. Podobno to standard w tych autach.
    Pozdrawiam
  • Poziom 4  
    Albercik 321 napisał:
    A mnie się wydaje,że jest to kontrolka od grzania świec żarowych(zaswieca się,przed uruchomieniem silnika,jak włącza się grzanie świec żarowych i po kilku sekundach gaśnie).A jeżeli miga podczas jazdy,to jest najprawdopodobniej uszkodzony czasowy sterownik grzania świec.

A ja się z Toba założę, że to jest coś z tym wyłącznikiem czy tam wlacznikiem świateł stopu jak pisał kolega powyżej. Mam identycznie. Uderzam w lampę z tyłu i kontrolka gaśnie. Poza tym może to być problem samych żarówek lub styków brudnych