Witam.
Mam problem ze zdobycznym CB Cobra 19 +. Nie ma w niej tranzystorów (tj. drivera i końcówki Q 21 i Q 22). Prosiłbym o dane jakie tranzystory mogę tu włorzyć oraz czy brak tych tranzystorów może byc przyczyną "zatykania" się tego radia podczas odbioru. Po podłączeniu anteny słychac szum wskażnik pracuje pokazuje trzy kreski zielone zółta miga synteza pracuje ale po pewym czasie wskaźnik pokazuje maksymalny sygnał i dźwięk zanika mozna nadal przełączać kanały ale nic się nie zmienia kręcenie squelczem głośnością nic nie pomaga jedynie wyłączenie radia albo wciśnięcie na gruszce nadawania.
Prosiłbym o radę doświadczonych kolegów gdzie tkwi usterka oraz czy brak tranzystorów końcowych ma na to wpływ. Radio sprawdzone pod katem zimnych lutów.
Pozdrawiam i bardzo licze na odpowiedź.
Mam problem ze zdobycznym CB Cobra 19 +. Nie ma w niej tranzystorów (tj. drivera i końcówki Q 21 i Q 22). Prosiłbym o dane jakie tranzystory mogę tu włorzyć oraz czy brak tych tranzystorów może byc przyczyną "zatykania" się tego radia podczas odbioru. Po podłączeniu anteny słychac szum wskażnik pracuje pokazuje trzy kreski zielone zółta miga synteza pracuje ale po pewym czasie wskaźnik pokazuje maksymalny sygnał i dźwięk zanika mozna nadal przełączać kanały ale nic się nie zmienia kręcenie squelczem głośnością nic nie pomaga jedynie wyłączenie radia albo wciśnięcie na gruszce nadawania.
Prosiłbym o radę doświadczonych kolegów gdzie tkwi usterka oraz czy brak tranzystorów końcowych ma na to wpływ. Radio sprawdzone pod katem zimnych lutów.
Pozdrawiam i bardzo licze na odpowiedź.