Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWG 680 - problem ze zdjęciem pokrywy zbiornika

skris6 02 Kwi 2007 15:46 5368 16
  • #1 02 Kwi 2007 15:46
    skris6
    Poziom 9  

Proszę o pomoc. Chcę zedmontować łożyska w pralce Whirpool AWG 680. Zdjąłem koło pasowe,odkręciłem dwa wkręty na górze,zdjąłem zapinki, a pokrywę jeszcze coś trzyma i nie chce zejść. Co ją jeszcze trzyma? Szukałem po innych postach i nie znalazłem odpowiedzi na podobne pytanie. Czy coś ktoś słyszał jeszcze o czymś co może trzymać, gdzie tego szukać bo nie wiem.... Pomóżcie...... Podpowiem trzyma w miejscu gdzie są 3 końcówki przewodów (wsuwki) - podważanie nic nie daje.

1 16
  • Pomocny post
    #2 02 Kwi 2007 16:11
    zayzayer
    Specjalista AGD

Wyciągnij grzałkę i zdejmij zawleczkę z łożyska biernego.

0
  • #3 02 Kwi 2007 17:25
    skris6
    Poziom 9  

Pod zbiornikiem jest kamień mocowany na trzech śrubach. Ściągnąłem go. Zawleczkę z drugiej strony zbiornika wyciągnąłem. Ale to nic nie zmieniło. Dalej pokrywa nie chce zejść. Nie wiem gdzie jest grzałka i jak wygląda.

Dodano po 17 [minuty]:

OK grzałka jest. Co zrobić by ją wyciągnąć? Podważyć i ciągnąć na siłe?

0
  • Pomocny post
    #4 02 Kwi 2007 17:38
    asdasd11
    Poziom 22  

Poluzuj nakrętkę grzałki,lekko uderz w śrubę tak aby wsunęła się trochę do środka. Następnie podważaj delikatnie z jednej i drugiej strony, aż do wysunięcia uszczelki grzałki.

0
  • Pomocny post
    #5 02 Kwi 2007 17:54
    staszekf
    Poziom 32  

Wyciągnij bęben razem z pokrywą a później uderzając w oś bebna poprzez jakąś listwe wybij beben.Powodzenia.

0
  • #6 02 Kwi 2007 19:02
    skris6
    Poziom 9  

1. Nie dało się wyciągnąć. Trzymała jak sie okazało blacha ochronna grzałki, do której, grzałka była poprzez kamień 'przyklejona'. Ochronę zniszczyłem. Czy bez tego moge później montować grzałke w zbiorniku? A jeśli musi być to czym ją tam przymocować. W tej chwli trzyma się na tym nicie ale się strasznie rozhustała.

2. Wszyscy piszą w elektroda.pl. że łożysko bierne i ułożyskowanie robią jakieś dziury w zbiorniku. Ja nic takiego nie zauważyłem. U mnie łożysko bierne i ułozyskowanie jest w całości. Na pewno do wymiany nadaje się część czynna (z łożyska wyciągałem same kulki). Jak to sprawdzić czy łożysko zrobiło jakieś dziury bo może później lać sie woda?

3. Czy tą część bierną (komplet) profilaktycznie też wymieniać? A potem profilaktycznie zasilikonować ułożyskowanie?

0
  • Pomocny post
    #7 02 Kwi 2007 19:16
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 02 Kwi 2007 20:01
    skris6
    Poziom 9  

OK łozyska i ułożyskowania wymienię z obu stron. Ale po czym poznać że jest już dziura w w zbiorniku lub jej jeszcze nie ma? Czy zbiornik nadaje sie do wymiany? Powtarzam bierna strona po wyciagnieciu w stosunku do czynnej wygląda na OK. Jeżeli zauważam jakąś dziurę a tę trudno przeoczyć to jest to otwóe w którym jest ułożyskowanie. Więc...?

0
  • Pomocny post
    #9 02 Kwi 2007 21:18
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 03 Kwi 2007 21:22
    skris6
    Poziom 9  

OK demontaż po wielkich cierpieniach zakończył się sukcesem. Może mój przypadek przyda się innym, bo z tego co przeglądałem to nikt nie miał takich przejść z demontażem pokrywy. Pokrywa nie chciała zejść bo grzałka była 'przyspawana' kamieniem do jej osłony. Grzałki nie dało sie wyciągnąć. Dopiero zerwanie osłony grzałki spowodowało, że reszta wyszła jak po maśle.
    Ale pojawił się teraz kolejny problem....
    Bo zakupiłem komplet (łożysko + V-ring + osłona duża + osłona mała). Moje łożysko i ułożyskowanie tak się rozleciało, że nie mam wzoru jak to teraz założyć. Właściwie to wiem tylko co zrobić z tą dużą osłoną. W jakiej kolejności i w którą stronę w stosunku do wystającego trzpienia bębna teraz te części powkładać? Czy znajdę gdzieś rysunek lub opis jak to powkładać?

Dodano po 2 [minuty]:

Zapomniałem dodać że w komplecie jest jeszcze pierścień gumowy (czyli w sumie na 5 części wiem co zrobić tylko z jedną).

0
  • Pomocny post
    #11 03 Kwi 2007 22:38
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 04 Kwi 2007 07:30
    skris6
    Poziom 9  

Dziękuję za książkowe informacje właśnie o takie mi chodziło.

Mam pytanie dodatkowe którą stroną włożyć V-ring na oś bębna. V-ring z jednej strony jest płaski a z drugiej stożkowaty. Przypuszczam że stożek ma być u góry. Ale wolę się upewnić by nie robić całej roboty od nowa bo pewnie będzie lało. Czy dla pewności że ułożyskowanie po montażu będzie szczelne mogę je zasilikonować?

Zauważyłem też że spod grzałki leje mimo dokręcenia śruby. Czy mogę ją zasilikonować. Jeśli tak to z której strony? Od środka zbiornika czy z zewnątrz?

0
  • Pomocny post
    #13 04 Kwi 2007 07:43
    staszekf
    Poziom 32  

Wyjmij grzałkę i posmaruj silikonem uszczelkę gumową wczesniej sprawdź czy uszczelka nie jest już popękana bo przy takim wyciąganiu grzałki to może być różnie .Powodzenia.

0
  • #14 04 Kwi 2007 08:08
    skris6
    Poziom 9  

Mam pytanie dodatkowe którą stroną włożyć V-ring na oś bębna. V-ring z jednej strony jest płaski a z drugiej stożkowaty. Przypuszczam że stożek ma być u góry. Ale wolę się upewnić by nie robić całej roboty od nowa bo pewnie będzie lało.

Czy dla pewności że ułożyskowanie po montażu będzie szczelne mogę je zasilikonować?

0
  • Pomocny post
    #15 04 Kwi 2007 08:32
    staszekf
    Poziom 32  

V-ring wklejamy płaską stroną do bębna wcześniej należy ten rowek dokładnie oczyścić bo tam będzie bardzo dużo kamienia,później silikon i dokładnie wkleić w ten rowek. Powodzenia.

0
  • Pomocny post
    #16 04 Kwi 2007 09:15
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 05 Kwi 2007 22:17
    skris6
    Poziom 9  

Super!!! Zrobiłem dziś po kolei 4 prania. Wszystko jest OK. Zauważyłem 2 krople wody pod pralką (popuszcza uszczelka pokrywy bębna). Ale to i tak sukces bo nie użyłem ani grama silikonu. Tak to już zostawię do następnej naprawy. Narazie pralka wyrzuca ciągle sporo kamienia, choć wydawało mi się że ją dokładnie wyczyściłem. Mam nadzieję, że po kilku następnych praniach przestanie. Dziękuję wszystkim za pomoc i WESOŁYCH ŚWIĄT. :D

0