Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szumiąca karta dzwiekowa:((

Dogu 06 Apr 2007 12:06 960 7
    Dogu
    Level 17  
    Witam
    Jak w temacie wczoraj podłączyłem jak zwykle słuchwaki do mojego kompa żeby posłuchać muzy a tu straszny szum w słuchawkach nawet jak ścisze na maksa:/ na głośnikach tęż szumi co może być tego przyczyną

Używam karty zinegrowanej z płytą główną MSI KT4AV

Czy to już koniec mojej karty dzwiękowej czy da się jeszcze coś z tym zrobić??

Z góry dzięki za pomoc
    Dogu
    Level 17  
    niewiem niesprawdzałem :/
    a ewentualnie gdzie szukać tego zwarcia??
    lex00
    Level 26  
    Jeśli masz na przykład do wieży kabel własnej konstrukcji (tak jak ja miałem zwarcie na takim kablu) to na nim, na kablu do głośników.
    Dogu
    Level 17  
    ja podłączam tylko kabel przedłużający jack'a (kupiony w sklepie) i podłącam słuchawki, albo bezpośrednio podłączam głośniki komputerowe,
    szumi w obu opcjach:/

Dodano po 4 [minuty]:

A może być to że niedawno podłączałem wzmacniacz do kompa??
    Xplode
    Level 11  
    To jest właśnie efekt kart integrowanych -_- .Nic nie poradzisz sam mam ten sam problem i chyba jedynym wyjściem jest kupno nowej karty muzycznej.

Pozdrawiam
    wiezlak
    Level 35  
    Przede wszystkim wyłącz w mikserze karty wejście mikrofonowe, liniowe i analogowe CD (o ile masz np. Win XP, gdzie standardowo dźwięk z CD przesyłany jest cyfrowo). Zmniejszanie głośności w mikserze karty nie zmniejsza szumów - wręcz przeciwnie - będziesz wyraźniej je słyszał :). Jeśli podłączasz kartę do wzmacniacza, to ustaw suwak głośności na ok. 40-60%. Jeśli korzystasz z słuchawek, to dobrze by było gdyby miały potencjometr do regulacji głośności - wtedy suwak w mikserze na maksimum i regulujesz głośność potencjometrem.

Swoją drogą - zwarcie w kablu nie generuje szumów, więc ten wariant odpada :D. Tym bardziej, że sytuacja ma miejsce na 2 różnych kablach.
    Dogu
    Level 17  
    Dzieki za rade:)
    wyłączyłem wzmocnianie sygnału z mikrofonu i szumy znikneły:)

Pozdrawiam Dogu:)