Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tunery Cyfrowego Polsatu i programy FTA

10 Kwi 2007 08:35 3035 4
  • Poziom 19  
    Czy tunery Cyfrowego Polsatu umożliwiają oglądanie wszystkich programów nadawanych FTA z danego satelity (np. HotBirda, czy Astry oczywiście po zastosowaniu DiSEqC'a), czy też tylko wybranych programów o których decyduje nadawca?

Wiadomo, że w tunerach Cyfry+ oraz N-box'ach można oglądać tylko te programy FTA, które są nadawane przez dostawców. Nierzadko zdarza się, że programy FTA są kodowane i możliwe do odbioru w wybranych pakietach (np.4Fun - darmowy w C+, płatny w N-box lub inne programy zagranicznych nadawców).
  • Poziom 20  
    Można, ale nie wiem czy we wszystkich tunerach jakie oferuje polsat, ja mam samsunga i echostara i można nawet swoje listy układać, przy czym ściągają listę z satki dla CP, ale każdy TP możesz przeskanować sam i ułożyć własną listę.
  • Poziom 11  
    Kanały FTA mają to do siebie , że są niekodowane. Dlatego są FTA. Dekodery Polsatu pozwalają na dodawanie dowolnych kanałów (nie tylko FTA), jednak fabrycznie zarówno Echostary jak i Samsung nie mają pełnej listy transponderów.
  • Specjalista elektryk
    Np. 4fun.tv i VIVA Polska są dostępne FTA z hotbirda (nie są kodowane), ale o ile wiem, to N w wykazach kanałów swoich pakietów pokazują te właśnie kanały, aby klienci myśleli, że muszą wykupić pakiet muzyka, aby je odbierać. A te kanały są FTA i nawet bez pakietu muzyka są dostępne na liście n-boxa.
  • Poziom 29  
    Roman_5000 napisał:
    Czy tunery Cyfrowego Polsatu umożliwiają oglądanie wszystkich programów nadawanych FTA z danego satelity, czy też tylko wybranych programów o których decyduje nadawca?

Wiadomo, że w tunerach Cyfry+ oraz N-box'ach można oglądać tylko te programy FTA, które są nadawane przez dostawców. Nierzadko zdarza się, że programy FTA są kodowane i możliwe do odbioru w wybranych pakietach (np.4Fun - darmowy w C+, płatny w N-box lub inne programy zagranicznych nadawców).

1. Tunery Polsatu mają ograniczoną pojemność listy kanałów, więc w niektórych dekoderach wszystkie FTA po prostu się nie zmieszczą.
    2. O możliwościu odbioru wybranych programów FTA nie decyduje nadawca - wszystkie FTA są ogólnodostępne.
    3. FTA=niekodowany.
    4. Nie można oglądać programów nie nadawnych przez dostawców. Zawsze jakiś program ma konkretnego dostawcę.