Hi there all.
Sprawa wyglada tak, ze od jaiegos czasu wystapily problemy jesli chodzi o dostarczanie *cieplej* wody miedzy kaloryfery&krany.
Temperatura na piecu 90 stopni - kaloryfery cieplawe, woda letnia
https://obrazki.elektroda.pl/84_1176210188.jpg
https://obrazki.elektroda.pl/84_1176210254.jpg
https://obrazki.elektroda.pl/11_1176210408.jpg
Podczas kiedy zawor(1) jest ustawiony na jednoczesne podgrzewanie kaloryferow i kranów(czyli poprostu otwarty), zadne z nich nie jest efektywnie podgrzewane.
Kiedy zawor(1) jest zamkniety(czyli podgrzewana jest tylko woda na krany) woda powoli podgrzewa rure do bojlera, a nastepnie w koncu bierze sie za bojler.
Przy otwarciu zaworu(1) rura natychmiast traci temperature, a i kaloryfery sa letnie/cieplawe.
Przy odkreceniu zaworu(1) temperatura rur wyglada nastepująco:
https://obrazki.elektroda.pl/57_1176210432.jpg
Kaloryfery ciepławe, krany 36 stopni.
Po zakreceniu zaworu, kaloryfery dalej ciepławe, a rura piec-bojler powoli sie podgrzewa, ostatecznie i bojler jest goracy ( trwa to zmiast minuty - 5 minut.)
Ktos wie czemu tak sie dzieje?
Any ideas w czym problem?
Dodam, ze pompa dziala, co moze opozniac lub uniemozliwiac przeplyw wody?
Kaloryfery nie sa zapowietrzone.
Sprawa wyglada tak, ze od jaiegos czasu wystapily problemy jesli chodzi o dostarczanie *cieplej* wody miedzy kaloryfery&krany.
Temperatura na piecu 90 stopni - kaloryfery cieplawe, woda letnia
https://obrazki.elektroda.pl/84_1176210188.jpg
https://obrazki.elektroda.pl/84_1176210254.jpg
https://obrazki.elektroda.pl/11_1176210408.jpg
Podczas kiedy zawor(1) jest ustawiony na jednoczesne podgrzewanie kaloryferow i kranów(czyli poprostu otwarty), zadne z nich nie jest efektywnie podgrzewane.
Kiedy zawor(1) jest zamkniety(czyli podgrzewana jest tylko woda na krany) woda powoli podgrzewa rure do bojlera, a nastepnie w koncu bierze sie za bojler.
Przy otwarciu zaworu(1) rura natychmiast traci temperature, a i kaloryfery sa letnie/cieplawe.
Przy odkreceniu zaworu(1) temperatura rur wyglada nastepująco:
https://obrazki.elektroda.pl/57_1176210432.jpg
Kaloryfery ciepławe, krany 36 stopni.
Po zakreceniu zaworu, kaloryfery dalej ciepławe, a rura piec-bojler powoli sie podgrzewa, ostatecznie i bojler jest goracy ( trwa to zmiast minuty - 5 minut.)
Ktos wie czemu tak sie dzieje?
Any ideas w czym problem?
Dodam, ze pompa dziala, co moze opozniac lub uniemozliwiac przeplyw wody?
Kaloryfery nie sa zapowietrzone.