logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Podłączenie Hertz DT 16 do wzmacniacza Blaupunkt GTA 400 - czy to bezpieczne?

Michal095 14 Kwi 2007 09:15 2711 11
REKLAMA
  • #1 3785925
    Michal095
    Poziom 10  
    Posty: 12
    Witam ! mam pytanie posiadam syczki Hertz DT 16 80 W 4Omy w samochodzie. Chciałbym podłączyć je pod wzmacniacz Blaupunkta Gta 400 który ma 4 kanały moc zmachola 600 W. Chciałem się poradzić was czy mogę tak zrobić podłączyć 2 twetery pod jeden kanał w samochodzie. I Czy nie ulegną uszkodzeniu nadole podaje parametry wzmacniacza

    Pasmo częstotliwości: 10 - 55.000 Hz
    Signal-/Rauschabstand > 85 dBA
    zniekształcenia < 0,08 %
    Eingangsimpedanz > 10 kOhm
    Dämpfungsfaktor > 100
    czułość wejścia: 0,1 - 8 V
    Stabilność 2 Ohm (4 Ohm mostek)
    Filtr (Lowpass) 40 - 160 Hz (12dB/Oktav)
    Filtr (Highpass) 100 Hz (12dB/Oktav)
    Bass Boost 0 / 9dB bei 55 Hz
    wymiary: 328 x 60 x 246 mm


    Pozdrawiam i Proszę o pomoc w tej sprawie
  • REKLAMA
  • #2 3786133
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3989
    Pomógł: 186
    Ocena: 249
    dlaczego pod jeden kanał:?::?:
    a jak masz resztę głośniqw:?::?:
  • #3 3786679
    Michal095
    Poziom 10  
    Posty: 12
    Wszystkie pod radio pod jeden kanal chcę zrobić żeby się nie spaliły
  • REKLAMA
  • #4 3788973
    powalla
    Moderator CarAudio
    Posty: 11277
    Pomógł: 847
    Ocena: 737
    Michal095 napisał:
    Wszystkie pod radio pod jeden kanal chcę zrobić żeby się nie spaliły


    Pod jeden kanał,a gdzie stereo?
  • #5 3789054
    tplewa
    Poziom 39  
    Posty: 6727
    Pomógł: 222
    Ocena: 991
    Cytat:

    RMS Power 4 Ohm 4x45 / 2x140 Watt
    RMS Power 2 Ohm 4x70 Watt


    Silacz to to nie jest, 600W gdzies zniklo ;)

    Napisz jakie masz glosniki, czy masz zwrotnice itd.
    nie kombinuj z jednym kanalem bo jeszcze faktycznie cos spalisz jak ci wyjdzie z 1om po podlaczeniu tych glosnikow :)
  • REKLAMA
  • #6 3789114
    Radzio410
    Poziom 13  
    Posty: 52
    Pomógł: 6
    Ocena: 16
    pod jedn kanał to faktycznie może sie coś sfajczyć
  • #8 3792066
    tplewa
    Poziom 39  
    Posty: 6727
    Pomógł: 222
    Ocena: 991
    1. Tube podlaczasz w mostku na 140W, o ile "Moc nominalna 200 Watt" to jest RMS to powinno smialo smigac.

    2. Tweetery przez te mini zwrotnice podlaczasz na pozostale dwa wolne kanaly (2x45W) tzn. kazdy na inny kanal (lewy i prawy).

    Tylko cos mi brakuje w tym zestawie wooferkow.... raczej grac to to nie bedzie za rewelacyjnie... No i nie mam pojecia gdzie ty masz 90W na tym jednym kanale....


    Najlepiej popros kogos kto sie na tym zna, lub podjedz do jakiejs firmy aby ci to podlaczyli. Jak bedziesz tak eksperymentowal z podlaczeniem to szybko cos spalisz...
  • #9 3793423
    Michal095
    Poziom 10  
    Posty: 12
    Aha mam do was jeszcze jedno pytanie z tyłu mam 4 głośniki 2 normalnie i 2 w półce i 2 z przodu pioneera . A w radiu mam wyjścia na 4 głośniki. Czy mogę do tych tylnich głośników podbiąć po lewej i po prawej stronie kabel i podłączyć po jednym głośniku w półce . Czyli wyglądało by to tak wyjście z radia do głośnika i z głośnika kabel wydłużający i podbiąć kolejny głośnik w półce. Czy nie obciązy to radia i czy nie spali sie głośnik na dole pokazuję amatorski szkic
    Załączniki:
    • Podłączenie Hertz DT 16 do wzmacniacza Blaupunkt GTA 400 - czy to bezpieczne? 1.JPG (37.18 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #10 3794605
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3989
    Pomógł: 186
    Ocena: 249
    w życiu to nawet dostatecznie ci nie zagra!!
    dawno juz nie widziałem takiego kombinatora!!
    poczytaj wpierw tematy jest ich bardzo dużo!!
    na rysunq fajna pajęczyna!!
    poczytaj bo zjarasz to co masz!!
  • #11 3794834
    powalla
    Moderator CarAudio
    Posty: 11277
    Pomógł: 847
    Ocena: 737
    Podłaczenie równoległe z tyłu glośników spowoduje spadek obciążenia do 2 ohm i możesz spalić radio.Nie zawsze tak dużo głośników zagra lepiej niż jeden komplet "lepszej" jakości. Poczytaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=9787
  • REKLAMA
  • #12 3795829
    Michal095
    Poziom 10  
    Posty: 12
    Aha a syczki mogę normalnie podłączyć na jednym kablu. Bo z tego co słyszałem to tak bo one mają zwrotnice czy kondensator dlatego tak można podłączyć

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy podłączenia głośników wysokotonowych Hertz DT 16 (80 W, 4 Ω) do wzmacniacza Blaupunkt GTA 400 (4 kanały, moc maksymalna 600 W). Pytanie dotyczy możliwości podłączenia dwóch tweetów do jednego kanału wzmacniacza oraz bezpieczeństwa takiego rozwiązania. Uczestnicy zwracają uwagę, że łączenie głośników równolegle na jednym kanale może obniżyć impedancję do 1 Ω, co grozi uszkodzeniem wzmacniacza. Zalecane jest podłączenie tweetów przez zwrotnice na osobne kanały (lewy i prawy). Wzmacniacz jest stabilny przy 2 Ω (4 Ω w mostku). W dyskusji pojawia się także temat podłączania tuby Blaupunkt GT 300 (max 600 W) w mostku na 140 W, co jest bezpieczne, jeśli moc RMS jest zgodna. Poruszono również problem podłączania dodatkowych głośników tylnych w samochodzie równolegle do istniejących, co może obniżyć impedancję do 2 Ω i przeciążyć radio samochodowe. Zaleca się unikanie takich połączeń bez odpowiedniej wiedzy, aby nie uszkodzić sprzętu. Wspomniano, że głośniki Hertz DT 16 mają wbudowane zwrotnice lub kondensatory, co umożliwia ich podłączenie na jednym kablu, ale należy to robić zgodnie z zaleceniami producenta i z zachowaniem odpowiedniej impedancji.
REKLAMA