Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do subwoofera.

15 Kwi 2007 18:51 1044 5
  • Poziom 10  
    Witam!
    Jestem w posiadaniu głośnika 18' 500wat w sinusie na miękkim zawieszeniu i chciałbym z niego zrobić aktywny subwoofer, wszystko już mam przygotowane tylko nie wiem jakiej mocy potrzebuje końcówkę mocy aby go ruszyć. a 2 pytanie to jakiej powierzchni powinna być dziura na bass reflex? obudowa jest na 50x60x60 z 3cm płyty.
  • Poziom 16  
    Sorki a jaką będziesz dawał na to płytę?? I skąd wziełeś wymiary?
  • Poziom 21  
    Ciężko określić jaki ma być bassrefleks - powinien byc strojony tuż poniżej fs glosnika ( przy okazji glosnik powinien cechowac się niską dobrocią <0.5 i w miare dobra Vas). Wzmak - polecam TDA7294 w mostku bedzie w sam raz.

pzdr
  • Poziom 10  
    wymiary sam sobie wymyśliłem, troche sie pomyliłem przy tamtych dokładne wymiary to szer.50, wys.70, gł.50 to daje jakieś 210L, po odjęciu grubości płyt to będzie gdzieś 180L skrzynia. myśle że wystarczająca????

ps. zrobiona z takich płyt jak sie robi np. blat do biurka 3cm grubości.
  • Poziom 21  
    jest olbrzymia ! Podaj parametry glosnika to ci to przelicze i powiem czy jest ok. Ew. symulacja b-r mozesz wykonac w WINISD. Ogolnie po co b-r jesli fs jest niskie, vas male (w stosunku do obudowy) ? B-r ma gorsze ch-ki impulsowe(gorzej go obudowa tlumi), do suba przy takich rozmiarach polecam obudowe zamknieta. Sam mam "krowe" 50L z arn6610 - gra znakomicie, dodatkowo mam przystawke na wzm pradowym co dodatkkowo polepsza brzmienie
  • Poziom 10  
    WITAM MAM PYTANIE JAKIE WYMIARY POWINNA MIEC SKRZYNIA DO GŁOSNIKA NISKOTONOWEGO JEST TO GMS 250mm 4 OHM 280 WATT JAKA OBUDOWA JEST LEPSZA ZAMKNIETA CZY OTWARTA ?? Z JAKIEGO DREWNA MAM TO ZROBIC I JAKI MA BYC BASS REFLEX??(JEZELI BEDZIE POTZREBNY ) PROSZE O SZCZEGÓŁOWE ODPOWIEDZI Z GÓRY DZIEKI POZDRAWIAM ;D