Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Se K700i - Cuda na kiju! Dacie wiare ?

17 Kwi 2007 20:52 1256 9
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie dziś zakupiłem SE k700i stan bdb jednak ciężko chodził w nim Joy.
    Postanowiłem rozkręcić telefonik przeczyścić go wraz z Joyem.
    Rozkręciłem bezproblemowo, wyczyściłem pędzelkiem, joya przeczyściłem zmywaczem do paznokci.
    Poczekałem aż wyschnie.
    Zanim całkiem go skręciłem odpaliłem go żeby zobaczyć efekt swojej pracy.
    Działało OK. Zagrałem w Darts i tam takie.

Skręciłem całkowicie telefon i ................ telefon po włączeniu podczas wyszukiwania sieci zawiesza się. Po 1 minucie restartuje się i dochodzi do logowania się do sieci i zawiesza się i tak dalej w kółko.

Pomyślałem że przydało by się softa mu wrzucić tak też zrobiłem.

No i niestety dalej dzieje się to samo !

Włączając telefon bez karty sim można bezproblemowo wejść do menu serwisowego.
    Telefon przechodzi wszystkie testy serwisowe pomyślnie.

Co jest z nim że tak się zachowuje ?
    Co mogłem rozwalić ?
  • Moderator na urlopie...
    Z tego co wiem zmywacz do paznokci jest na bazie acetonu jest to rozpuszczalnik. Osobiście nie odważyłbym się używać tego do elektroniki. Może w tym tkwi przyczyna.
  • Poziom 11  
    Cholera a sięgnełem po niego z lenistwa bo nie chciało mi się iść po płyn od wanny ultradźwiękowej.

I co teraz ?

Wymiana joya ? :D

Zgłupiałem już głupie czyszczenie joya a telefon "padł"
  • Poziom 21  
    pan Bóg cie opuścił chyba ... po ścisnieciu mogłeś zrobić zwarcie ... i dlatego sie resetuje
    zmywacz nie jest do konca czystym alkoholem

weź przeczysc szczoteczką do zebów + płynem ( i nie mam tu na myśli wody :) ) ten fon ....
    i wygrzej go HA :)
    powinno pomoc ;)
  • Poziom 11  
    ok więc K700i właśnie się rozbiera i zaraz wskakuje do wanienki ultradźwiękowej :) z dobrym płynem do elektroniki
  • Poziom 28  
    zastanawia mnie co daje przeczyszczenie powierzchowne joya .w srodku są styki zeby płyn wniknął do srodka joystika to chyba trzeba by było płyte zanurzyć w płynie .na samym poczatku jak wychodziły s.e to wylutowywało sie joye ,blaszki odginiało i czysciło , teraz orginalny mozna kupić za 10zł . to ze pomogło to moge sie załozyc ze efekt na tydzień ,nie znasz histori tel moze wczesniej zaliczył upadki a jak rozkreciłes go teraz to powstały napreżenia na płycie głownej co spowodowało powstanie zimnych lutów i stad te zawieszanie
  • Poziom 11  
    To daje coś na tydzień czyli na czas w którym zdążę sprzedać go ;)

I wszystko jasne.

A w lutowanie bawić mi się nie chce ;)
  • Spec od GSM
    No aceton rozpuszcza 90% tworzyw sztucznych a jak wiadomo joj ma plastik w sobie.
  • Poziom 10  
    ja wręcz zalałem tela spirytusem salicylowym chociaż chciałem tylko joya czyścić no ale polało się dużo więcej(niezgrabnośc). lałem spirytus do joya ale okazuje sie ze trzeba przemyć styki. No więć po zalaniu niemal całej płytki joy nie działał wogule przez cały dzień. po tym czasie zaczoł działać bez najmniejszego problemu i tak już 3 miechy minęły. a napomne że joy nie działał przd tym zabiegiem wogóle
  • Spec od GSM
    ludzie po co te dyskusje jak w przedszkolu..wiadomo od początku że joy nie chodzi i do wymiany.Jeśli ktoś ma chęci to może ew stary rozebrać i przeczyścić nawet bez wylutowywania całego.Wszystko to opisano na elektrodzie ileś tam razy ale nie ..tu padają dobre a nawet lepsze rady:..oblać sprytusem,zmywaczem od paznokci i co jeszcze..może wygotować na wolnym ogniu albo zbombardować promieniami alfa bo ja kiedyś tak..i ble,ble,ble..
    Choć duża (przypuszczam że większość) część userów to nie profesjonaliści to uczmy się i róbmy jak ci ostatni ,czyli tak jak chcielibyśmy by został naprawiony nasz telefon jak oddajemy go do serwisu..