Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Analizator widma. Czy ma on jakieś większe zastosowanie?

18 Apr 2007 00:26 2338 11
  • Level 23  
    Witam!!
    otóż ostatnio stałem sie szczęśliwym lub nie (mam nadzieje że ten teamcik to rowieje:)) przypadkowym posiadaczem takiego oto urządzenia:
    http://cgi.ebay.com/DOD-RTA-Series-II-Real-Ti...5576542QQihZ013QQcategoryZ23790QQcmdZViewItem
    I takie moje pytanie brzmi: czy jest sens używania czegoś takiego przy małych mobilnych systemach (jakieś 2x3kW)?? a jeśli tak to prosiłbym o wyjaśnienie w jaki sposób ma to działać... Nie mam do tego żadnej instrukcji, ani też mikrofonu, który jak sie wydaje powinien być w komlecie... jak zauważyłem to po podłączeniu pod wyjście z miksera diodki mrugają... Ale wydaje mi sie że ma on jeszcze jakieś większe zastosowanie??
    z góry dzięki
    pozdrawiam
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 14  
    Najprościej mówiąc: urządzeniem tym możesz "wyciąć" częstotliwość która przeszkadza (sprzęga itd.)

Bardzo przydatna sprawa przy ustawianiu monitorów na scenie, tak, żeby nie gwizdały przy mikrofonach...
  • Level 13  
    To urządzenie może pomóc przy ustawianiu odsłuchów, w czasie próby zgłaśniamy poziom aż pojawi sie sprzęg i patrzymy który słupek sie zapalił, Wtedy tą częstotliwość tłumimy na korektorze. Przydatna rzecz jeśli ktoś nie jest "osłuchany" ze sprzęgami. W połączeniu z mikrofonem pomiarowym teoretycznie można wspomóc sie analizatorem przy ustawianiu przodów. Puszczamy sobie szumik i korektorem ustawiamy tak aby na każdej częstotliwości świeciłą zielona dioda.
  • Level 13  
    Na to wygląda, nie widze żadnego pożytacznego zastosowania przy muzyce mechanicznej, jedynie efektowne migadełko.

Pozdrawiam.
  • Level 14  
    Noo, ale spróbuj podłączyć do tego Pary! Może będzie działać jako sterownik? ;)
  • Level 23  
    Witam!!
    O i to jest ciekawa propozycja z tymi parami:P hihihi myslicie Koledzy że to będzie lepsze niż DMX??:P
    A tak na serio, w takim razie może jesteście mi w stanie powiedziećile coś takiego może być warte?? bo skoro nie ma to u mnie zastosowania, to po co to na darmo nosić?? oczywiście interesowała by mnie przybliżona cena bez mokrofonu, którego nie posiadam.. a i dodam jeszcze że wygląd idealny, bo siedziało to rack'u i na 99% nie było nawet podłączone..
    pozdrawiam
  • User removed account  
  • Level 23  
    Witam!!
    Udało mi sie znaleźć mikrofon dokładnie taki jak w komplecie... wystarczyło ścignąć gościa, który mi sprzedał ten analizator:)
    wiec teraz ponawiam pytanko i prośbe o wycene tegoż urządzonka:) przypomne analizator + mikrofon. wyprodukowane w sierpniu 1992r.
    na aukcjach zagranicznych nowe kosztują w granicach $330...
    pozdrawiam
  • Level 32  
    DjHeniuu wrote:
    Witam!!
    Udało mi sie znaleźć mikrofon dokładnie taki jak w komplecie... wystarczyło ścignąć gościa, który mi sprzedał ten analizator:)
    wiec teraz ponawiam pytanko i prośbe o wycene tegoż urządzonka:) przypomne analizator + mikrofon. wyprodukowane w sierpniu 1992r.
    na aukcjach zagranicznych nowe kosztują w granicach $330...
    pozdrawiam

IMHO trudno wycenić takie urządzenie, bo dziś taki pomiar można zrobić dysponując mikrofonem laptopem i mikserem. Wystaw od złotówki to rynek sam wyceni....