Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analizator widma. Czy ma on jakieś większe zastosowanie?

18 Kwi 2007 00:26 2275 11
  • Poziom 23  
    Witam!!
    otóż ostatnio stałem sie szczęśliwym lub nie (mam nadzieje że ten teamcik to rowieje:)) przypadkowym posiadaczem takiego oto urządzenia:
    http://cgi.ebay.com/DOD-RTA-Series-II-Real-Ti...5576542QQihZ013QQcategoryZ23790QQcmdZViewItem
    I takie moje pytanie brzmi: czy jest sens używania czegoś takiego przy małych mobilnych systemach (jakieś 2x3kW)?? a jeśli tak to prosiłbym o wyjaśnienie w jaki sposób ma to działać... Nie mam do tego żadnej instrukcji, ani też mikrofonu, który jak sie wydaje powinien być w komlecie... jak zauważyłem to po podłączeniu pod wyjście z miksera diodki mrugają... Ale wydaje mi sie że ma on jeszcze jakieś większe zastosowanie??
    z góry dzięki
    pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Najprościej mówiąc: urządzeniem tym możesz "wyciąć" częstotliwość która przeszkadza (sprzęga itd.)

Bardzo przydatna sprawa przy ustawianiu monitorów na scenie, tak, żeby nie gwizdały przy mikrofonach...
  • Poziom 13  
    To urządzenie może pomóc przy ustawianiu odsłuchów, w czasie próby zgłaśniamy poziom aż pojawi sie sprzęg i patrzymy który słupek sie zapalił, Wtedy tą częstotliwość tłumimy na korektorze. Przydatna rzecz jeśli ktoś nie jest "osłuchany" ze sprzęgami. W połączeniu z mikrofonem pomiarowym teoretycznie można wspomóc sie analizatorem przy ustawianiu przodów. Puszczamy sobie szumik i korektorem ustawiamy tak aby na każdej częstotliwości świeciłą zielona dioda.
  • Poziom 13  
    Na to wygląda, nie widze żadnego pożytacznego zastosowania przy muzyce mechanicznej, jedynie efektowne migadełko.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Noo, ale spróbuj podłączyć do tego Pary! Może będzie działać jako sterownik? ;)
  • Poziom 23  
    Witam!!
    O i to jest ciekawa propozycja z tymi parami:P hihihi myslicie Koledzy że to będzie lepsze niż DMX??:P
    A tak na serio, w takim razie może jesteście mi w stanie powiedziećile coś takiego może być warte?? bo skoro nie ma to u mnie zastosowania, to po co to na darmo nosić?? oczywiście interesowała by mnie przybliżona cena bez mokrofonu, którego nie posiadam.. a i dodam jeszcze że wygląd idealny, bo siedziało to rack'u i na 99% nie było nawet podłączone..
    pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Witam!!
    Udało mi sie znaleźć mikrofon dokładnie taki jak w komplecie... wystarczyło ścignąć gościa, który mi sprzedał ten analizator:)
    wiec teraz ponawiam pytanko i prośbe o wycene tegoż urządzonka:) przypomne analizator + mikrofon. wyprodukowane w sierpniu 1992r.
    na aukcjach zagranicznych nowe kosztują w granicach $330...
    pozdrawiam
  • Poziom 32  
    DjHeniuu napisał:
    Witam!!
    Udało mi sie znaleźć mikrofon dokładnie taki jak w komplecie... wystarczyło ścignąć gościa, który mi sprzedał ten analizator:)
    wiec teraz ponawiam pytanko i prośbe o wycene tegoż urządzonka:) przypomne analizator + mikrofon. wyprodukowane w sierpniu 1992r.
    na aukcjach zagranicznych nowe kosztują w granicach $330...
    pozdrawiam

IMHO trudno wycenić takie urządzenie, bo dziś taki pomiar można zrobić dysponując mikrofonem laptopem i mikserem. Wystaw od złotówki to rynek sam wyceni....