Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon PowerShot A530 - czas pracy na bateriach

mrc12 22 Kwi 2007 23:42 2538 9
  • #1 22 Kwi 2007 23:42
    mrc12
    Poziom 21  

Witam!! kupiłem sobie tą cyfrówkę kilka dni temu.W pudełku były oryginalne baterie paluszki AA ,pobawiłem się tak z godz i padły mi te bateryjki.Kupiłem zwykłe jakies za 1,50 chyba alkaiczne aparat właczył się ale po naciśnięciu zooma odrazu gasnął.Kupiłem więc baterie duracell na nich popracowałem około 40 min po czym aparat sygnalizuje słaba baterię i za chwile wyłancza się.Czy to jest normalne??.Bo kupując co chwile baterie ja zbankrutuje ;/ . Może by akumulatorki by cos pomogły ale narazie mnie na nie nie stać ;/.Ale według mnie dziwne to jest żeby po 40 min baterie siadały.

proszę o pomoc czy w waszych cyfrówkach też się tak dzieje???

0 9
  • #2 23 Kwi 2007 13:07
    marek216

Poziom 43  

Do aparatu koniecznie kup akumulatorki i to o jak największej pojemności - najlepiej 6 sztuk i ładowarkę jeśli robisz dużo zdjęć.

Taki wydatek szybko sie zwraca przy intensywnym użytkowaniu

0
  • #3 23 Kwi 2007 17:47
    mrc12
    Poziom 21  

domyślam się ,że mój aparat nie jest uszkodzony lecz jest to normalny obiaw pracy na bateriach.A co do akumulatorków to jednorazowa praca na nich cos wzrośnie??

0
  • Pomocny post
    #4 23 Kwi 2007 19:59
    marek216

Poziom 43  

Jeśli kupisz dobre akumulatorki o pojemności przynajmniej 2500mAh to na pewno dłużej pociągną niż bardzo dobre baterie alkaliczne.

0
  • #5 23 Kwi 2007 22:32
    mrc12
    Poziom 21  

hmm. no to kupuje aku jakie polecacie znaczy jakiej firmy :-).

Aha jeszcze jedno z regoły akumulatory maja 1,2V a paluszki 1,5V czy aparat nie będzie mi ciągle sygnalizował ,że bateria jest słaba??

pozdrawiam i dziękuje będziecie nagrodzeni :-)

0
  • Pomocny post
    #6 24 Kwi 2007 12:58
    Trabi
    Poziom 36  

Polecam akumulatorki i ładowarki f-my GP. Duże pojemności, ładowarki są też w wersji "szybkiej" (czas ładowania ~2...5 godzin). Na "małych" pojemnościach (rzędu 1800mAh) aparat ujedzie Ci jakieś 200 fotek. Oczywiście im więcej mAh tym dłużej sobie popstrykasz :)
    Aku mają 1.2V - fakt, ale mają większą pojemność, więc nie ma obawy.

0
  • Pomocny post
    #7 24 Kwi 2007 21:22
    bogdan-pe
    Poziom 21  

Aparat na akumulatorach będzie działał, mimo niższego napięcia. Stosuj akumulatorki o pojemności nie mniejszej niż 1800 mAh. Aparaty cyfrowe zawsze zużywają dużo prądu i jest to zjawisko jak najbardziej normalne. Są konstukcje mniej i bardziej oszczędne, ale i tak jest to zawsze duże zużycie prądu. Najbardziej prądożene są w aparatch wyświetlacze z tyłu, jeszcze bardziej ferro w celowniku, i bardzo dużo pobiera też proces zapisu do pamięci (która w tym czasie się na dodatek nagrzewa, powodując duże straty energii, również silniczki to źrodła ciepła). Taka już jest istota elektroniki, że działa na prąd i jedynym elementem w tych urządzeniach które nie daje się zminiaturyzować jest właśnie zasilanie. Pozdr.

0
  • #8 26 Sie 2007 23:24
    mazaki
    Poziom 10  

Witam, mam problem z zasilaniem A530
    Już kilka kompletów GP 2500 NiMH wykazuje ten sam problem. Mimo, że sa naładowane (sprawdzone), to aparat sygnalizuje niski poziom baterii i kończy z nimi współpracę.
    Proszę napiszcie jakie macie sprawdzone akumulatorki do A530.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam!!

0
  • #9 27 Sie 2007 00:25
    adams987
    Poziom 35  

W ustawieniach może być opcja jakiego zasilania używasz, należy wówczas wybrać zasilanie z AA.

0