Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytania o sub pasywno-aktywny

24 Kwi 2007 22:52 1086 5
  • Poziom 11  
    Witam, pytanie troche nietypowe (nakresle troche sytuacje) - otoz mam zamiar wykonac subwoofer, ktory mialby grac i w domu i w przyszlym samochodzie. Muzyka do odsluchu-techno trance czyli glownie bas szybki, niekoniecznie super-nisko schodzacy, no i glosny. Przeczytalem na temat subow na glosniku GDN-30-300-4-AP (bo o niego mi chodzi) dziesiatkii topicow i doslownie boli mnie glowa bo tyle tego jest na elektrodzie. Widac ze ten glosnik sluzy wlasciwie do robienia sieki i 'rzucania miesem' ale tez spokojnie potrafi zagrac. Konkrety - buda 45-50l, strojona na ok 45Hz, oczywiscie BR. Wzmacniacz - i tu zaczynaja sie schody, bo zamierzam grac jak mowilem i w domu i w aucie. Wybor wzmaka do uczynienia go aktywnym padl na http://matronix.pl/?cmd=WST300TP (czy slusznie? bo slyszalem ze zaleca sie do tego AP 400W rms no i ze ten wzmak tak sie moze zagrzac wewnatrz obudowy ze suba spali). Pytanie 1-jak podlaczyc to wszystko, zeby miec wyprowadzenie kabli pod terminal gdzie moznaby podlaczyc wzmacniacz zewnetrzny np. samochodowy no i jednoczesnie ten uklad WST300TP - mozliwe to jest? Pytanie 2 - z tego co pisaliscie, to czy stx ap az tak slabo bedzie gral w pomieszczeniach anizeli w aucie? Pytanie 3 - z racji typu muzyki do sluchania na nim (bass przede wszystkim) czy lepiej wziac wersje 32-300-4-xx? Zmieni to cos? No i ostatnie pytanie-to o co pytalem w nawiasie o WST300TP. ufff...
  • Poziom 31  
    1. robisz bude w której tylko dajesz terminal głośnikowy - w domu podłączasz panel do suba ,w samochodzie wzmak samochodowy

2. wcale nie - ma wysoki spl więc generalnie wszędzie daje rade

3. nie, ap jest lepszy

4. do głośnika który ma 300w optymalnie jest dać 300w , to że głośnik wytrzymuje więcej to już inna sprawa.

Ale abstrahując od pytań - wg mnie taki pomysł z subem domowo samochodowym jest do kitu.
    Za każdym razem kiedy będziesz do wozu szedl będziesz zabierał skrzynke ze sobą ?
    Przecież to chore...
    AP nie kosztuje chyba aż tak wiele żeby nie kupić dwóch...
  • Poziom 11  
    dzieki za odp, z tym przenoszeniem z miejsca na miejsce masz troche racji, ale odbiegajac- ten wzmak matronixa on jest do zabudowania na stale, czyli raczej ciezkawo za kazdym razem byloby chyba te kable podlaczac powiedzmy na styk, taka prowizorka, trzymac ten caly mechanizm przy a nie w subie. To raz a dwa, to kilka osob stawialo troche wyzej glosnik RAVEMASTER BSW 124-II - jest duzo lepszy niz ten stx ap?
  • Poziom 31  
    co do panelu - musiałbyś po prostu dla niego oddzielną bude zrobić, ale i tak imho nie warto.
    BSW jest lepszy, choć mniej kopie i niższy spl ma to gra zdecydowanie szybciej , choć i stx możę się podobać.
  • Poziom 11  
    Zakupilem glosnik 30-300-4-ap oraz wzmacniacz (w ostatniej chwili podjalem decyzje ze jednak ten wzmak bedzie lepszy) Matronix WXP3K. Troche drozszy ale lepszy. Teraz czekam za przesylka. Mam jeszcze pytanie: przeczytalem temat "sztandarowe produkcje" i tam zalecany litraz to 35l@45Hz. Mi wyszla buda 40/36/30cm (w/s/gl) co daje 43,2l. Czy to nie za duza buda? Bedzie strojona na 45Hz, br srednicy 10cm o dl. ~28cm. Bo podobno w takiej budzie moze mulic? To pierwsze pytanie, ale wroce jeszcze do glownego problemu, dla ktorego zalozylem temat. Wstawie tutaj schemat o jakim myslalem zeby uczynic go pasywno-aktywnym: Pytania o sub pasywno-aktywny Mozliwe jest takie podlaczenie? Bo wg mnie wszystko by gralo i wybralbym sobie, albo podlaczam 220V i jade z pradu albo pod terminal daje jakis wzmak samochodowy i wtedy on zasila glosnik - panowie eksperci, prosze o wypowiedz
  • Poziom 31  
    35l to za mało imho, ja zrobiłbym ze 45-50l tak żeby napewno te 40 pare litrów pod odliczeniu objętości jaką zajmnie br i głośnik zostało...

To podłączenie jak i cała idea tego suba przenoszonego jest bez sensu.
    Pozatym gdzie to pasywne jest ?
    To czy sub jest pasywny czy aktywny nie zależy od tego czy wzmacniacz jest wbudowany w suba czy nie, tylko od sposobu filtracji.