Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Florida RD168 problemy z CD

t5om 24 Kwi 2007 23:46 1319 2
  • #1 24 Kwi 2007 23:46
    t5om
    Poziom 10  

Witam
    Mam kłopt z ww radiem. Na początku gubił stacje jak by sie rozstrajał, przelutowałem luty w zasilaniu i zaczął dobrze pracować. Przy tych operacjach wyjmowałem napęd CD. Gdy go zlozylem, po włożeniu płyty odczytuje 2-3 utwory i płyta staje, zanika głos. Laser czyściłem i podkręcałem. Co najdziwniejsze jak radio polezy kilka godzin to znowu przeczyta 2-3 utwory i zatrzymuje płytę. Po wyjeciu mechaniki i wlozeniu dalej nie działa. Zauwazylem rowniez ze kwarc przy ukladzie z tylu obudowy bardzo reaguje na pukniecia, czy to ma zwiazek z laserem? Moze ktos mial podobny problem?

Pozdrawiam

0 2
  • #2 25 Kwi 2007 00:32
    SlaweK
    Poziom 43  

Po tym podkręceniu to masz nadal usterkę i laser niepewny więc najpewniej już do wymiany. Zawsze najpierw trzeba zlokalizować usterkę a nie kręcić laserem. A uszkodzenia są różne, od uszkodzonego kwarca, słabą emisję lasera, uszkodzenie serwo, uszkodzone kondesatory w elektronice, zimne luty, brak przesmarowania mechaniki, brudną optykę, uszkodzony silnik który przeciaża układ który go kontroluje....

SławeK

0
  • #3 25 Kwi 2007 18:29
    t5om
    Poziom 10  

Przelutowalem wszystkie podejrzane luty, sciagnalem schemat do tego radia i pomierzylem napiecia zasilajace uklady od CD, sa prawidlowe. Nie wiem gdzie dalej szukac. Laser chyba jest sprawny bo w poczatkowych momentach po właczeniu (po kilkugodzinnej przerwie) czyta plyty nawet te nagrywane. Silniczek od napedu plyty podlaczylem pod 3V i kreci. Jak bede mial mroz to potraktuje nim uklad sterujacy, moze cos znajde. Jestem wdzieczny za wszelkie wskazowki.

Pozdrawiam
    Tomek

0