logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór przetwornika 15 cali do 500 zł: AXX 1515, Yakuza 15, Brutus 15, XTC 1500?

mlody1921 26 Kwi 2007 15:20 3364 46
Najlepsze odpowiedzi

Który z tych 15-calowych przetworników do 500 zł będzie najlepszym wyborem: AXX 1515, Yakuza 15, Brutus 15 czy XTC 1500?

Najbardziej opłacalnym wyborem z tej czwórki jest Yakuza 15, a jeśli priorytetem jest większa głośność i szybkość, to XTC 1500. XTC gra głośniej i szybciej, ale Yakuza ma lepsze zejście, gra miękcej i w kategorii stosunku możliwości do ceny wygrywa właśnie ona [#3823675] W innym porównaniu padło, że do 65 l skrzyni autorzy skłaniali się głównie między XTC a AXX, ale przy tym podkreślano, że wszystkie te 15-calówki zrobią duże ciśnienie i zwykle poradzą sobie z ok. 400–500 W [#3824197][#3824322] Jeśli chcesz efekt „sieczki” w małym aucie, Yakuza w 65–70 l BR strojonej nisko ok. 34–36 Hz powinna zagrać mocno i dosadnie [#3824355][#3827525]
  • #1 3823582
    mlody1921
    Poziom 29  
    Posty: 1746
    Pomógł: 91
    Ocena: 25
    Cena maxymalne maximum 500zł

    AXX 1515 - 460
    yakuza 15 - 320
    Brutus 15 - 520
    Xtc 1500 - 450

    waszym zdaniem ktory najlepszy pora zbierać i kupować
  • Pomocny post
    #2 3823675
    niko123
    Poziom 29  
    Posty: 1381
    Pomógł: 74
    Ocena: 35
    Yakuza vs xtc 1500 bo oba dobrze znam
    Mimo że xtc cewka tylko 2,5 cala to bardzo wytrzymała pod d/rex 620 rms głośnik dawal rady ale były chwile że cewka zaśmierdziała, no ale głośnik chyba 380 rms a wzm ponad 600.

    XTC gra głośniej od yakuzy i jest szybszy, yakuza ma troszke lepsze zejście i gra bardziej miękko.
    Patrząc na cene xtc i yakuze w kategori ENCO ( stosunek możliwości do ceny wygrywa Yakuza ) :)
    osobiście AXX i Brutusa nie znam więc sie nie wypowiadam.

    Już w maju napisze wam ile da sie wycisnąć db z Yakuza + ZX3- T2D.
  • Pomocny post
    #3 3823700
    ige
    Poziom 35  
    Posty: 2766
    Pomógł: 221
    Ocena: 42
    myzyka z tego co pamietam raczej wolna?

    axx-pozwole sobie zacytowac cos na temat jego mniejszego brata 10''
    "Ów 1010 gra lepiej od parukrotnie droższych hertzów es250 i hs250...
    Nawet przy głupim CP 602 potrafi zagrać twardo z wykopem i nie męczyć graniem, a imho optymalnie potrzebowalby myślę że ze 300w albo i lepiej, z tym że nie wiem jak łatwo go upalić "

    yakuza-dobry tani glosnik robiacy duza zadyme w aucie w odpowiednio zestrojonej i wykonanej budzie mozna spokojnie sluchac muzy ;)

    brutus-niedalej jak dwatygodnie temu projektowalem koledze obudowe do tego glosnika ktora jezdzi teraz w suzuki swift,buda 80L strojona 40Hz z opini kolegi wiem ze jest potwornie zadowolony,jest glosno,szybko bez przeciagniec(slycha techno)

    xtx1500-niezly glosnik teraz juz coraz mniej osiagalny,swego czasu dostawal bardzo wysokie noty w prasie CA(zamieszczalem nawet gdzies skany)

    co wybrac musisz zdecydowac sam
  • #4 3823788
    DrumAnDBass
    Poziom 20  
    Posty: 288
    Pomógł: 24
    Ocena: 8
    Axx 10 nielatwo spalic gdy sie go uzywa z glowa. Na dwoch tych subach kazdy pod 2kw wyszlo 146,8db...
    AXX to bardzo ciekawy sub. Sam mialem 12 przez jakis czas (aktualnie lezy w domu).
    15stki nie slyszalem osobiscie ale podobno jest juz dosc mulowata, przetluszcza ale jest dosc glosna. Do czarniejszej muzy i glosnego sluchania napewno dobry wybor. Mysle jednak ze 12 jest lepsza bo to lepszy kompromis miedzy zejsciem i predkoscia. Gra milo twardo troche tlusto i moze sie podobac tym bardziej za ta cene.
  • #5 3824148
    mlody1921
    Poziom 29  
    Posty: 1746
    Pomógł: 91
    Ocena: 25
    nie nie 12 odpada teraz mam 12 cali i chce wiecej napęd wiadomka calssic 1000 wiec glosnik dostanie 700rms nie bede mu załował

    to namieszane mam w głowie axx vs. yakuza vs. xtc
    jakuza duzo wytrzymie ? mocy

    a i buda do 15 ma byc 65 litrow
  • #7 3824284
    mlody1921
    Poziom 29  
    Posty: 1746
    Pomógł: 91
    Ocena: 25
    wiesz uprę sie to i yakuze wsadzę w 65l ino chodzi mi zeby naprawdę robiło sieczkę w mx-3

    jak Ap podowuje ze lusterko samo schodzi do dołu wiec chyba yakuza poradzi sobie

    a jeszcze ile mozna wpakować mocy w

    yakuze
    axx
    xtc

    yakuza 3 cale cewka
    reszta po 2,5
  • Pomocny post
    #8 3824322
    ige
    Poziom 35  
    Posty: 2766
    Pomógł: 221
    Ocena: 42
    65l to troche malo jak na 15cali

    yakuza ma cewke 75mm
    axx wydaje mi sie ze 63mm
    xtc niewiem
    wszystkie wytrzymaja ok 400-500w wiecj oczywiscie wytrzymaja ale nie na dluzsza mete
    wszystkie z tych 15-nastek zrobia w mx3 duzaaa zadyme,mx to male auto w dodatku bagaznik niejest izolowany od kabiny wiec cisnienie bedzie naprawde duze
  • #9 3824348
    mlody1921
    Poziom 29  
    Posty: 1746
    Pomógł: 91
    Ocena: 25
    czyli jak zakapuje yakuze w -+65l to bedzie mocno i dosadnie
  • #10 3824355
    bbartasswlkp
    Poziom 31  
    Posty: 986
    Pomógł: 210
    Ocena: 37
    jesli jeszcze zestroisz skrzynie nisko 34-36hz to efekt bedziesz miał taki jak pisałeś, no i pod twoim magnatem to bedzie elegancko śmigać :D
  • #11 3824413
    roman87
    Poziom 23  
    Posty: 568
    Pomógł: 45
    Ocena: 8
    osobiscie posiadam AXX1212 i polecam te glosniki bo naprawde duzo potrafia za stosunkowo nieduza kase. nie slyszalem Axx1515 ale jezeli axx1212 roznosi mi prawie Mrgane Coupe to Axx1515 by ja rozlozyl na czesci pierwsze!!
  • #12 3824832
    DrumAnDBass
    Poziom 20  
    Posty: 288
    Pomógł: 24
    Ocena: 8
    Umnie axx dostawal 760 czystych watt i sie zbytnio nie rozgrzewal... Te suby naprawde sporo strawia.
    Moim zdaniem lepiej wsadzic pozadna 12stke (albo dwie) a nie babrac sie w rozmyte 15stki ktore kapituluja juz przy troche szybszym bicie...
  • #13 3824933
    mlody1921
    Poziom 29  
    Posty: 1746
    Pomógł: 91
    Ocena: 25
    do 12 cali mnie nie przekonacie :D 15 na bank i chyba yakuza bo 320 zł
  • #14 3824993
    bbartasswlkp
    Poziom 31  
    Posty: 986
    Pomógł: 210
    Ocena: 37
    jak gadałem z mike21 to eq dbx-12r zrobił wiekszą zadyme w jego audi niż yakuza wiec pomysł z dobrą 12 nie jest wcale głupi. pozdrawiam
  • #15 3825013
    czarnymati
    Poziom 18  
    Posty: 357
    Pomógł: 4
    Ocena: 4
    za ile mozna dostac EQ dbx 12r?
  • #16 3825033
    roman87
    Poziom 23  
    Posty: 568
    Pomógł: 45
    Ocena: 8
    proponuje 2x12" a w tym przypadku jestem ciekawy jak by gralo 2x Raveland Axx1212 (180zl za glosnik) i to zasilic odpowiednim piecykiem:)) mysle ze yakuza 15" nie ma nic do powiedzenia w starciu z 2x12 Raveland:))..... jezeli chcesz kontakt do dystrybutora Ravelandow (tanio:)) to na alegro szukaj sprzedawcy rafalslusarczyk
  • #17 3825058
    ige
    Poziom 35  
    Posty: 2766
    Pomógł: 221
    Ocena: 42
    2x12cali raczej odpada bo chyba sie niezmiesci w mx3,hmm yakuza15 wydaje mi sie ze wytworzy wieksze cisnienie niz dbx ale to jeszcze kwaestia aplikacji
  • #18 3825075
    DrumAnDBass
    Poziom 20  
    Posty: 288
    Pomógł: 24
    Ocena: 8
    2x12 to chyba idealna opcja jesli ma byc glosno nisko i dynamicznie szybko.
    Sluchalem dwoch axxow 12 w golfie kazdy pod pol kilo. Wlosy ladnie podnosilo i do tego gralo to szybko. A z miejcem nie powinno byc tak zle na jednego 38L netto w br i pasuje do kazdej muzy i dzwiekowo nie najgorzej...

    Dodano po 3 [minuty]:

    tyle ze z Twoim napedem moze byc ciezko w przypadku dwoch subow....

    Dodano po 1 [minuty]:

    ige napewno nie! Wieksza powierzchnia membrany i to jakiej ;)
  • #19 3825190
    bbartasswlkp
    Poziom 31  
    Posty: 986
    Pomógł: 210
    Ocena: 37
    eq można dostać za około 500zł jak chcesz to daj znać na pw to ci podam numery i adresy gdzie można go dostać.
  • #20 3825346
    mlody1921
    Poziom 29  
    Posty: 1746
    Pomógł: 91
    Ocena: 25
    classic 2x 340 w 4 ohm czy ciezko z Ap wyciska poty maly bagaznik to prawde mowi wiec mysle o 1 raz 15 cali
  • #21 3825579
    kivlov
    Poziom 26  
    Posty: 918
    Pomógł: 61
    Ocena: 11
    wiem że ma być to konstrukcja 15", ale dobrym głośnikiem jeszcze byłby 12 calowy Infinity REF 1250, ale skoro ma być 15" to miałem Yakuzę i jest dość ciekawą alternatywą.Choć teraz przyszło mi do głowyjescze to cacko: ROCKFORD FOSGATE PUNCH HE2 tylko to koszt 500zł
  • #22 3825799
    mlody1921
    Poziom 29  
    Posty: 1746
    Pomógł: 91
    Ocena: 25
    albo sie myle albo to 2x4 ohm jest on a u mnie zagra albo 4ohm albo 2x2 zeby wzmaka wykorzystać

    a yakuza w paczce 70l br prostokątny tylko tak , chciałbym zeby sie słuchało na co dzień i zeby moc np wystartować i sie sprawdzić na zawodach jak to zrobic przy br prostokątnym ( mile widziane zdjęcie )
  • #23 3825841
    kivlov
    Poziom 26  
    Posty: 918
    Pomógł: 61
    Ocena: 11
    4 ohmowy jest infinity.
    A może skusisz się na dbx 15 bo również takie są
  • #25 3826884
    mlody1921
    Poziom 29  
    Posty: 1746
    Pomógł: 91
    Ocena: 25
    do yakuzy mnie przekonuje 3 calowa cewka w porównaniu do axx lub magnata
  • #26 3826932
    kivlov
    Poziom 26  
    Posty: 918
    Pomógł: 61
    Ocena: 11
    za tą cenę wolałbym sonica, albo dołożyć i zakupić magme, a wracając do twoich finansowych możliwości to yakuza będzie dobrym wyborem a jak zdecydujesz sie na axx to nie będą to takie kolosalne różnice więc problemu nie widzę
  • #27 3826962
    mlody1921
    Poziom 29  
    Posty: 1746
    Pomógł: 91
    Ocena: 25
    różnice na rzecz yakuzy czy Axx wiesz dla mnie wydać 400 zł to duzo i dlatego nie chce ich w błoto wywalić (studenckie zaskórniaki odłożone z piwa ) ciężkie pieniądze

    wole posłuchać za i przeciw niż kupić któryś i być cinko zadowolonym
  • #28 3826975
    niko123
    Poziom 29  
    Posty: 1381
    Pomógł: 74
    Ocena: 35
    jak np. kupisz yakuze za 320 zł, zrobisz bude 70l i np głośnik ci sie nie spodoba to go sprzedasz na allegro za np 280 zł, skrzynie zostawisz na inny głośnik, nie będzie to taka kasa wydana w błoto.
  • #29 3827271
    kivlov
    Poziom 26  
    Posty: 918
    Pomógł: 61
    Ocena: 11
    głośniki te prezentują mniej więcej ten sam poziom więc nie za bardzo jest sie zagłębiać który wybrać to jest tak samo jakbyś miał kupić piwo: tyskie albo żywiec (jak kto woli)
  • #30 3827375
    roman87
    Poziom 23  
    Posty: 568
    Pomógł: 45
    Ocena: 8
    zgadzam sie z KIVLOV. widze ze przekonany jestes do 15" glosnika argumenyujac brakiem nmiejsca wlozenie 2x12", chce poinformowac ze Raveland Axx1212 potrzebuje budy 38l, wiec wsadzajac 2x AXX1212 skrzynia bedzie okolo 76L :) co za tym idzie niewiele wiekasza od tej co chesz zrobic dla Yakuzy, a cisnienie zrobi na 100% byz wieksze niz 1x 15"

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru 15-calowego przetwornika subwoofera do 500 zł, porównując modele AXX 1515, Yakuza 15, Brutus 15 oraz XTC 1500. Użytkownicy wskazują, że Yakuza 15 i XTC 1500 są najczęściej polecanymi opcjami, z przewagą Yakuzy ze względu na lepszy stosunek jakości do ceny oraz większą cewkę 3-calową, co przekłada się na wyższą wytrzymałość na moc i lepsze zejście basu. XTC 1500 charakteryzuje się głośniejszą i szybszą pracą, choć ma mniejszą cewkę 2,5 cala. AXX 1515 jest ceniony za głośność i solidność, jednak może mieć mulowate brzmienie, a Brutus 15 jest mniej znany, choć użytkownicy chwalą go za szybkość i głośność w odpowiednio zestrojonej obudowie. Wskazano, że wszystkie modele wytrzymają około 400-500 W RMS, ale dłuższe obciążenie większą mocą może być ryzykowne. Optymalna objętość obudowy bass-reflex dla 15-calowych subwooferów to około 65-70 litrów, choć niektórzy sugerują, że to trochę mało. Poruszono także temat alternatyw, takich jak 2x12-calowe subwoofery AXX 1212, które mogą zapewnić większe ciśnienie akustyczne, jednak ograniczenia przestrzenne w samochodzie (Mazda MX-3) wykluczają tę opcję. Wskazano na konieczność samodzielnego doboru i strojenia obudowy, z wykorzystaniem programów typu WinISD, oraz na możliwość regulacji strojenia przez wymienne przegrody w obudowie bass-reflex. Podsumowując, Yakuza 15 jest rekomendowana jako najlepszy wybór do budżetu i wymagań użytkownika, z możliwością uzyskania mocnego i dynamicznego basu w obudowie około 65-70 litrów BR prostokątnej.
REKLAMA