Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra A + gaśnie na gazie i benyznie

30 Kwi 2007 19:38 2570 18
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich!!!
    Wrócił do mnie problem gaśnięcia silnika. Zdarza się to najczęściej na podjazdach (podczas dłuższej jazdy jest OK - nie gaśnie). Poprzednio winowajcą gaśnięcia silnika była rura gumowa łącząca kolektor ssący z filtrem powietrza. Teraz problem wrócił. Rura jest OK. Podczas przekręcenia kluczyka w stacyjce słychać pyknięcie i zapala się pomarańczowy "check". Silnik gaśnie niespodziewanie nawet przy 3000 obrotów. Zauważyłem że później jak przekręcam kluczyk to kontrolka nie zaświeca się od razu tylko coś pyknie kontrolka błyśnie, potem kontrolka gaśnie, znowu pyknięcie i kontrolka zaświeca się drugi raz. A wczoraj po zgaśnięciu silnika nie miała ochoty się zapalić tak jakby nie mogło coś zaskoczyć. Dopiero po odczekaniu ok. 10 sekund kontrolka zaświeciła się na stałe.
    Proszę o pomoc w tej łamigłówce
  • Poziom 25  
    musisz jechac na diagnostyke
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    odłącz bezpiecznik od instalacji gazowej i spróbuj odpalić na samej benzynie, jeżeli problem zniknie to udaj sie do fachowca który zakładał Ci tą instalację gazową,
  • Poziom 10  
    Jeśli chodzi o błędy to sprawdzałem - brak błędów
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    przecież ten typ instalacjii nie może miec błędów, a błedy z komputera samochodowego. nie mają nic do rzeczy, a instalacja gazowa albo działa albo nie działa, dlatego chciałem żebyś napisał czy po odłączeniu zasilania całej instalacjii gazowej silnik pracuje dobrze na benzynie,
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Witam serdecznie.By odłączyć instalację gazowa najlepiej jeszcze zakręć zawór w butli.Masz wtedy pewność,że wyeliminowałeś nieszelność zaworu odcinającego.Kontrolka od elektroniki silnika jest zasilana z komutera.Jezeli złacza od niego są OK to wina będzie prawdopodobnie w nim.
  • Poziom 10  
    Witam!!
    Odłączyłem bezpieczniki od instalacji gazowej i testuję. Jak na razie nie zgasł ale jeszcze muszę dłużej pojeździć bo to nie zdarzało się regularnie.
    Jeśli chodzi o sterownik to nie za bardzo wiem gdzie on jest?
  • Poziom 31  
    Tak się wtrące ale o jakim silniku mowa???
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Witam serdecznie.Nie wiem dokładnie ale w tych autach sterownik przwaznie jest umieszczony za plastykiem pod przednim prawym słupkiem.Pozdrawiam Witek
  • Poziom 10  
    Model silnika C18NZ. Czy dostęp do sterownika jest od wnętrza autka? Jest tam pewna klapka przy nogach pasażera.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Wewnątrz. Trzeba ściągnąć cała plastikową osłonę ze słupka przy nogach pasażera.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    1-wkładka stacyjki
    2-zimne luty sterownika
  • Poziom 10  
    Sterownik zlokalizowany- dostępny jest wewnątrz od strony pasażera.
    Jest tam wiele przewodów, podłączonych do sterownika i jeszcze jakieś inne urządzenie. Na ogół wszystko wygląda OK. Nie wiem nawet co można z tymi kabelkami zrobić. Na razie testuję autko z odłączoną instalacją gazową. Zauważyłem że po odłączeniu inst. gazowej silnik czasami nie chce zejść na niskie obroty (poniżej 1000).
  • Poziom 28  
    Witam serdecznie.
    Przyszło mi na myśl jeszcze jedno.W samochodach z gazem często leci kostka stacyjki.Dzieje się tak dlatego,że dochodzi dodatkowe obciążenie prądowe.Wystarczy zmostować styk prądowy(30) ze stykiem od zapłonu(15)w złączu od kostki i jeżeli bedzie OK to masz winowajcę.
  • Poziom 12  
    A jaka jest reakcja po ponownej probie zapalenia pali od kopa czy trzeba odczekac pare minut lub wiecej czasu?
  • Poziom 10  
    Testowanie w toku (na benzynie) tylko ostatnio niewiele jeżdżę. Jak dostać się można do kostki stacyjki? I co oznacza VSS do radia? Jeśli chodzi o odpalanie po takim niespodziewanym zgaśnięciu to zazwyczaj nie ma problemu z odpaleniem (dokładnie opisałem to na początku tego tematu).
  • Poziom 10  
    Problem zlokalizowany. Elektroniczny immobilizer - padł