Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative T6100 5.1 - glosniki stereo?

ciubas 30 Kwi 2007 20:21 2290 14
  • #1 30 Kwi 2007 20:21
    ciubas
    Poziom 22  

witam,

zastanawiam sie nad tymi glosnikami, niestety posiadam juz wzmacniacz technicsa su-v45a + videotony (przedwojenne drewniane) jest z nich piekny dzwiek, lecz brat bierze sobie to do pokoju, chcialem cos kupic ladnie grajacego i tak sie zastanawiam nad tymi glosnikami,

czy to jest w ogole porownywalny dzwiek?

(maja 2x moc niz starsze modele i przednie sa niby 2drozne...)

prosze o pomoc!

0 14
  • Pomocny post
    #2 30 Kwi 2007 20:31
    maras2003
    Poziom 29  

Co do porównania ze starymi- nic nie powiem, bo nie wiem ;)

ale głośniki Creativa "wydają się" być dobre, a nawet bardzo... mój kolega miał jakieś tam Creativy, wydaje mi sie że dźwięk nawet "przebasowiony" ( za dużo tonów niskich). Co do 5.1, masz odpowiednią karte dzwiękową (jeżeli do kompa)?

0
  • Pomocny post
    #3 30 Kwi 2007 23:32
    224106
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #4 30 Kwi 2007 23:58
    Maciek19882
    Poziom 14  

Szczeże;) posiadałem takie zestawy.. na początku mulimedia manta 1500... 5.1 Może kojarzycie. 5 satelit kazda po 10 watów + subwofer który membraną nie grzeszył:P 5CM.. nie mówiąc juz tym ze była głosnikiem sredniotonowym:) 2.były Creative T5900 + wieża Aiwa z 2-ma trójdroznymi kolumnami.. robiło to niezy hałas.. grało niezle... ale niestety brakowało mi mocy poniewaz miałem słabiutkie zródło.,, tzn karte muzyczną. zintegrowaną ac'97 Potem sprzedałem t5900 zakupiłem subwoffer panasonica 80Wat, aktywny i podłaczyłem do wieży pograło jakies 3 miesiące.. i znowu zaczałem zmiany... wywaliłem wieże sprzedałem subwoffer, I kupiłem Megaworksy... 550 5.1 dzwięk nieorównywalny z 5900... robił masakre. super grało w stereo + subwoffer 2.1. Musze powiedzieć ze Creative nie robi az tak strasznie badziewiastych głośników... zalezy tylko czego od nich oczekujesz. jeśli chcesz dziweku klasy kina domowego to o megaworksach zapomnij.... juz nie mówie o T5900 czy tam o 5800.. , poprostu nie ta klasa. Lecz posłuchać można. Aktualnie posiadam Wzmacniacz Harman Kardon 670,, 2 kolumny frontowe Focus 240 + Koncówke mocy na filtrze dolnoprzepustowym 2*200 watów a do niej podłaczone 2 subwoffery w skrzyniach po 70l jedna i głosnikach o mocy 300Watów jeden.. bas jest gigantyczny to mało powiedziane a o stereofonni nie będe nawet mówił:)) Musiałm w coś takiego zainwestować ponieważ bardzo dużo słucham muzy.. :) pozdrawiam i życze udanego wyboru:) Jeśli są jakieś pytania proszę pytać:)

0
  • #5 01 Maj 2007 11:18
    ciubas
    Poziom 22  

no wlasnie chodzi o to ze zakupuje paviliona dv6271 - jezeli bedzie mozliwosc ustawienia dzwieku wielokanalowego (podobno jest i dziala bardzo dobrze) to zakupie te glosniki, jezeli nie to bede szukal czegos stereo ale nie mam zupelnie pojecia czego...

Dodano po 14 [minuty]:

chce poprostu miec mozliwosc ogladania filmow na takim zestawie, oraz czasami grania. rowniez mozliwosc otaczania mnie przez muzyke bardzo mi sie podoba:)

Dodano po 40 [sekundy]:

a moj kapital na obecna chwile to jakies 300zl (musi byc f VAT)

0
  • Pomocny post
    #6 01 Maj 2007 18:13
    224106
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 01 Maj 2007 19:30
    ciubas
    Poziom 22  

kupuje w hurtowni - allegro tego nie przebije;)

co do reszty wiem wlasnie ze tego nie przebije tak naprawde nic, poprostu zawsze chcialem miec 5.1 cena dosc dobra parametry znaczaco poprawione w porownaniu z tym co kiedys slyszalem.

prosze o wiecej opini jezeli ktos cos jeszcze moze wniesc do mojego zapytania:)

0
  • #8 01 Maj 2007 20:11
    maras2003
    Poziom 29  

Może przeoczyłem, ale Ciubas, jaką masz karte dzwiękową?

0
  • #9 01 Maj 2007 22:28
    ciubas
    Poziom 22  

wlasnie o to chodzi, ze kupuje paviliona dv6271 i tak jak wiekszosc kart muzycznych w laptopie jest mozliwosc ustawienia dzwieku soft na 5.1 (oczywiscie przed zakupem dokladnie to sprawdze)

0
  • #10 02 Maj 2007 00:08
    Maciek19882
    Poziom 14  

Jeśli masz tylko 300zł to nie dasz rady kupić czegoś przyzwoitego w stereo.. Ja powiem szczeże tak.. zawsze ceniłem sobie nnie moc lecz to jak dany sprzet grał na swoje mozliwości.. czyli parametry. Moc jest inna sprawą przedewszystkim w basie.. Megaworksy 550 miały niby subowfer o mocy 150 W... nie wiem z kąd im sie ta liczba wzieła może głośnik przenosi tyle maxymalnie ale wzmacniacz ma napewno duuuzoooo mniej... może mieć ok 70 w Max. Jeśli szukasz kina 5.1 do filmów i muzy i nie jetseś zbyt wymagający, to zakup sobie Megaworksy z drugiej ręki lub uzbieraj na coś lepszego np.. Logitech z 5500.. Lecz kwota jaka wchodzi w grę w wypadku logitecha pozwala na skompletowanie dużo lepszego stereo:)

Dodano po 1 [minuty]:

A jeśli chodzi o kartę o proponuje SB live XI-FI Extrime music.Nie musisz sie spieszyć ze sprzętem waże by powoli kompletować i pozniej byc zadowolonym:)

0
  • #11 02 Maj 2007 09:12
    maras2003
    Poziom 29  

Do laptopa to ja sie nie udzielam :)

mam karte SB Pro live 5.1 w PC-cie, w porównaniu ze zintegrowaną jest duuużo lepsza, ale głośniki mam bardzo kiepskie (za ok. 50 zł...) więc super efektu nie uzyskam... Creativy myśle że będą dobre... laptop jest przenośny, a czy Twoje głośniki też muszą?

0
  • #12 02 Maj 2007 22:25
    224106
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 03 Maj 2007 00:29
    Maciek19882
    Poziom 14  

Hehh... Damian1p czy zdajesz sobie sprawe co to jest ThX?? Certyfikat thx posiadają Kina domowe za kwory rzędu 20tysięcy zł i więcej... Sa to nie tylko normy mocowe.. których megaworksy nie osiągają bo odpadają jeszcze zanim wystartują.. ale rownież jakościowe Wydajności prądowej itp, to co napisane jest przy megaworksach to według mnie.. i zresztą nietylko zakupiona kampania reklamowa, żeby zrobić wkól sprzetu Creative hałas, i aby nabywcy myśleli właśnie że głośniki takie certfikat posiadają.. Ja powiem szczeże posiadam Harman\Kardon 670 I dzwięk stereo z niego jest tak rozbudowany i głeboki z taką sceną ze nie potrzbuje zadnego certyfikatu i mam je wszyskie hm....:P O mocy którą produkuje na basowcach nie mówiąc.. Szczeże Głośnik Z Megaworksów " nie odgrywa żadnej ((nuty)) basu tak jak powinien.. Dla mnie tam wszystko było nie tak, a bes był jakby walił deską o ściane a najgorsze było czasem wrażenie ze bes gra tak jakby był w innym pokoju... autentyczne wrazenie bo nie tylko ja to stwierdziłem. Wiec co do głośników komputerowych owszem są dobre. I polecałbym Ci je na sam początek abyś mógł jakoś pożądnie wystartować z czasem jak będziesz chciał zmian to zmienisz na cos innego:) Jak interesuje Cie posłuchanie sprzętu u mnie to zapraszam na odsłuch:) Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Maciek19882 napisał:
    Hehh... Damian1p czy zdajesz sobie sprawe co to jest ThX?? Certyfikat thx posiadają Kina domowe za kwory rzędu 20tysięcy zł i więcej... Sa to nie tylko normy mocowe.. których megaworksy nie osiągają bo odpadają jeszcze zanim wystartują.. ale rownież jakościowe Wydajności prądowej itp, to co napisane jest przy megaworksach to według mnie.. i zresztą nie tylko zakupiona kampania reklamowa, żeby zrobić wkól sprzetu Creative hałas, i aby nabywcy myśleli właśnie że głośniki taki certfikat posiadają.. Ja powiem szczeże posiadam Harman\Kardon 670 I dzwięk stereo z niego jest tak rozbudowany i głeboki z taką sceną ze nie potrzbuje zadnego certyfikatu i mam je wszyskie hm....:P O mocy którą produkuje na basowcach nie mówiąc.. Szczeże Głośnik Z Megaworksów " nie odgrywa żadnej ((nuty)) basu tak jak powinien.. Dla mnie tam wszystko było nie tak, a bes był jakby walił deską o ściane a najgorsze było czasem wrażenie ze bes gra tak jakby był w innym pokoju... autentyczne wrazenie bo nie tylko ja to stwierdziłem. Wiec co do głośników komputerowych owszem są dobre. I polecałbym Ci je na sam początek abyś mógł jakoś pożądnie wystartować z czasem jak będziesz chciał zmian to zmienisz na cos innego:) Jak interesuje Cie posłuchanie sprzętu u mnie to zapraszam na odsłuch:) Pozdrawiam

Moderowany przez _PREDATOR_:

Porządnego Polaka uprasza się o korzystanie z przycisku "Pisownia" przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne nie będą tolerowane.

0
  • #14 06 Maj 2007 20:39
    ciubas
    Poziom 22  

witam,

laptop - mibilnosc - tylko w domu beda te glosniki - nie mam zamiaru przynajmniej na razie kupowac pozadnego sprzetu audio do komputera

czy moge prosic o wiecej opini?

pozdrawiam

0
  • #15 07 Maj 2007 15:52
    maras2003
    Poziom 29  

moze www.ceneo.pl albo www.skapiec.pl ;) tam są opinie uzytkowników, pozatym to wyszukiwarka cenowa ;)

Moderowany przez _PREDATOR_:

Proszę w swoich wypowiedziach używać polskich znaków diakrytycznych - ą, ę, ś, ł itd.
    Z jakiej litery zaczynamy zdanie?

0