Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative 5.1 czy amplituner + kolumny stereo?

radekgers 12 Gru 2007 22:48 1859 3
  • #1 12 Gru 2007 22:48
    radekgers
    Poziom 10  

Witam,
    mam wolne grosze (200zł) i chce to przeznaczyć na poprawienie komfortu słuchania muzyki z komputera ;-)

Mój wybór jest między:
    1) Creative Inspire T6100 5.1

2) Wzmacniacz/amplituner z allegro za ok. 200zł (więc stary) + kolumny które posiadam - do wyboru 2xOnkyo SC-370(100watt, zamknięte) lub 2xTechnics SB-EH60(80watt, bas reflex)

Nie mogę się zdecydować co będzie lepsze. Potrzebne mi właściwie tylko i wyłącznie do słuchania muzyki (rock we wszystkich odmianach + to co aktualnie leci w radiu).
    Czy zestaw 5.1 ma sens jeśli chce się tylko słuchać muzyki? (raz na miesiąc/dwa film na dvd)
    Czy amplituner z allegro za 200zł (czyli pewnie koło 20 lat) długo pochodzi jeszcze?

No i jak jest z dźwiękiem z T6100, to się w ogóle nadaje? Bo z wyglądu to te głośniczki strasznie mizernie wyglądają w porównaniu z kolumnami :P Zaleta to subwoofer, którego bym nie miał przy wyborze wzmacniacz/amplituner.

0 3
  • #2 12 Gru 2007 22:58
    Davka
    Poziom 11  

Ja się przesiadłem z Logitechów Z-2300 THX na amplituner Thomson DPL 500S + 2x STX F-100 i do słuchania muzyki są wyraźnie lepsze (no może jak ktoś słucha TYLKO hiphopu, rapu i innych basowych gatunków to bez suba może być gorzej).
    Jak masz kolumny to polecam dokupić wzmak/ampli :D

PS. Ja kupiłem Thomsona który jest 5.1 za 270zł.

0
  • #3 12 Gru 2007 23:11
    Eliminator
    Poziom 24  

Ten model creativa jest lipny ( mówie bo słyszałem / kumpel z osiedla ma ) Troszke pukania i sub który buczy a gdy odkrecisz na połowe i dasz podbicie basu na full to jest istny swist z wylotu rodem na 3,5 - 4 cm a głośnik zaczyna latać jak szalony... Moze i filmy da sie ogladac w miare przyjemnie ( jesli nie jestes wymagający ale muzyka naprawde lipnie wypada ). Sam mam zestaw logitecha i załuje ze kupiłem bo wydałem 200 zł w bloto ( nie sprawdza sie w muzie bo bardzo dudni i zamula ). Na twoim miejscu zastanowił bym się nad wzmakiem stereo i możliwość złożenia kolumn ( jak bedzie kasa )a te które masz powinny Ci wystarczyc.

Jeżeli zależy Ci na zestawie to Genius ma jeden naprawde fajny ale cena to 339 zł chyba ( wyglada jak kino domowe i ma sporą moc ( 150 watt ) a głośniki zastosowane są minimum 10 cm... ). Poszukaj na forum tutaj bo ktos sie juz nad nim zastanawiał...

0
  • #4 13 Gru 2007 13:33
    radekgers
    Poziom 10  

Ok, zakupiłem więc amplituner Technicsa, mam nadzieję, że się sprawdzi :-)

Dziękuje za pomoc!

0