Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 306 i problem z centralnym zamkiem

ziko77 01 Maj 2007 18:41 11478 8
  • #1 01 Maj 2007 18:41
    ziko77
    Poziom 23  

Witam wszystkich,

posiadam peugeota 306 99r. ktoremu ostatnio zaczal wariowac centralny zamek.
    po telefonie do znajomego podpowiedzial mi ze jest to najczesciej wina zlacza pomiedzy drzwiami a samochodem.
    po rozebraniu okazalo sie, ze faktycznie mial racje, 5 przewodow bylo uszkodzonych. Po przyworceniu tych ze polacxzen zniknal co prawda problem z szybami i glosnikami w drzwiach, jednak zamek nadal wariuje ( zamyki i otwiera na przemian).

Co powinienem jeszcze sprawdzic, lub jaki schemat pomogl by mi?

dziekuje i pozdrawiam.

Łukasz

0 8
  • Pomocny post
    #2 01 Maj 2007 19:35
    andrzejelektryk
    Poziom 19  

sprawdz czujniki drzwiowe być może nie dochodzi sygnał że drzwi zostały zamknięte

2
  • Pomocny post
    #3 01 Maj 2007 20:27
    harnasx
    Poziom 22  

sprawdz również pozostałe kable w wiązce - objaw taki jakby Ci zwierało kabel sterujący z siłownika z masą pojazdu.

0
  • Pomocny post
    #4 01 Maj 2007 23:46
    endrjudp
    Poziom 11  

Zamień przewód brązowy z białym. Jeżeli nie pomoże, a w drugich drzwiach masz też siłownik master to spróbuj tam zamienić brązowy z białym. A jeżeli przewody są innego koloru to musisz zamienić te które wyzwalają masą siłowniki.

1
  • Pomocny post
    #5 03 Maj 2007 09:21
    fil edward
    Poziom 11  

Witam
    Proponuję sprawdzić sygnały sterujące jakie wychodzą z masterów, bo wygląda to tak jakby moduł zamka centralnego dostawał sygnał otwarcia a za chwile zamknięcia w efekcie zamknie i za chwilę otworzy, często wystarczy tylko przesunąć siłownik względem zamka
    Powodzenia

0
  • Pomocny post
    #6 04 Maj 2007 13:51
    WITOLD
    Poziom 9  

Jeżeli w tym samochodzie central działał i sytuacja opisana wystąpiła niejako samoczynnie po jakimś czasie urzytkowania , to przesunąl się siłownik w drzwiach kierowcy lub cięgno jeżeli zamek był dokładany.
    Drugi powod też możliwy , to jeden ze sterowników master ma sklejony styk sterujący .
    Obiawiaćsię to może własnie w ten sposób .Cześć powodzenia

0
  • Pomocny post
    #7 04 Maj 2007 19:05
    mansky
    Poziom 18  

najprawdopodobniej jest zlamany jezyczek plastikowy na suwaku mastera ,jezyczek ten steruje mikroprzelacznikami w masteze

0
  • #8 17 Lip 2009 13:06
    portek1977
    Poziom 1  

Witam
    Mam Peugeota 306 1,4 1995r 5D. Jest w nim seryjny centralny zamek, jakiś czas temu założyłem mu autoalarm z centralką centralnego zamka, i działało elegancko z pilota i kluczyka przekręcanego w drzwiach, do póki nie trafił szlak wiązki w drzwiach kierowcy, która to ma takie widzimisie, iż uwielbia pękać, i się przerywać. Na początku coś w niej zwierało bo centralny przy lekko uchylonych drzwiach próbował je zamknąć, aż po paru razach przestał w ogóle reagować na pilota i na kluczyk przekręcany w drzwiach, naprawiłem tą nieszczęsną wiązkę, lutując kolejno wszystkie przerwane przewody (6szt pękniętych) na długo to nie pomoże, ostatnia moja taka naprawa utrzymała się przez 3,5 roku, ale do rzeczy sprawdziłem napięcie dochodzi do siłownika zamka, lecz nie ma żadnej reakcji, czy mógł się on spalić od tego zwarcia, dodam, iż ani jeden zamek nie działa z pilota. Po stronie pasażera też mam zamek master i z tamtej strony też nie mogę zamknąć wszystkich, dodam jeszcze, iż krańcówka w drzwiach od kierowcy też nie działa już jakiś czas, ale po podaniu na nią masy zamek też nie działa. Proszę o pomoc, co mogło się popsuć.

0
  • #9 17 Lip 2009 13:48
    766630
    Użytkownik usunął konto