Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP LJ1020 - brudzi przy druku dwustronnym.

01 May 2007 22:52 2111 7
 • Level 13  
  Witam.

  Przed miesiącem kupiłem nową drukarkę LJ1020 i występuje problem z brudzeniem kartek podczas wydruku.
  Początkowo podczas wydruku na kartce oprócz tekstu który był drukowany prawidłowo znajdowały sie czarne brudzące kropki.
  Obecnie występuje taki problem że kartki są brudzone ale tylko
  gdy drukuję dwustronnie.
  Drukuję strony nieparzyste i wszystko jest prawidłowo. Odwracam kartki i drukuję strony parzyste i wtedy to początek każdej kartki /gdzie rozpoczyna się jej wciąganie do drukarki / na długości około 15mm posiada wybrudzenie. Są to ślady jakby wałka lub kilku wąskich linii.
  Może ktoś poradzi mi jak ten problem pokonać.
  Czy może to być uszkodzenie samej drukarki ????
  Dodam iż używam jeszcze oryginalnego tonera który był w komplecie.
  Bardzo proszę o pomoc.
 • Photocopiers specialist
  A może to ślad po rolce podającej papier? Zacznij od jej przeczyszczenia. Sprawdź też czy gdzieś się nie osypuje toner do środka drukarki. Już taką jedną "nówkę" miałem. A niby oryginalny toner HP... heh...

  C.
 • Level 21  
  Niestety, ale ten model nie nadaje się do druku dwustronnego o nienagannej jakości. Ten sam problem wystepował , z tego co pamiętam , w HP LJ 1100.
 • Photocopiers specialist
  Sądze że zalezne jest to od jakosci technicznej samej kasety z tonerem.
  Stwierdzam to po tym , ze gdy regeneruje kasety do tej drukarki to róznie się one zachowują i taki efekt jak opisujesz wystepuje , wystarczy , ze załoze druga kasetę i efekt brudzenia co poisujesz znika całkowicie .
 • Level 15  
  Witam może toner z kartki się ściera i zostawia ślad na kartce ze spodu, spróbuj przetrzeć drukiem po czystej kartce jak zostawia ślad to może taki jest właśnie powód.
 • Level 13  
  Witajcie wszyscy i dziękuje za wszelkie informacje

  pawelzet - a wg Ciebie to co jest powodem takiego brudzenia ??
  gdyz jak wczesniej napisałem :"Drukuję strony nieparzyste i wszystko jest prawidłowo. Odwracam kartki i drukuję strony parzyste i wtedy to początek każdej kartki /gdzie rozpoczyna się jej wciąganie do drukarki / na długości około 15mm posiada wybrudzenie. Są to ślady jakby wałka lub kilku wąskich linii" Nie wydaje mi się azeby to toner który został nałożony na stronie nieparzystej - gdyż jest juz on utrwalony ???

  krystian k - jeśli miałeś takie problemy z niektórymi kasetami to moze
  doszedłeś do jakiś wniosków co w samej kasecie moze byc
  przyczyną brudzenia. Czy to moze wałek światłoczuły lub
  inny element jest tego powodem

  W dalszym ciągu oczekuje konkretnego rowiązania problemu.

 • Level 15  
  Konkretne rozwiązanie problemu? Wyczyść rolkę pobierającą papier i separator. Problem na jakiś czas zniknie. Przy druku dwustronnym toner z pierwszej strony jest rozmazywany przez separator. Przy druku jednostronnym, pobierana kartka jest czysta i nie brudzi pickupa i separatora.
 • Level 21  
  powyższy pomysł przerabiałem na HP LJ 1100, niestety, nowa rolka i nowy separator nic tu nie pomogły, toner oryginalny nowy również nic nie wskórał, ani też dokładne rozebranie i konserwacja całego toru transportu papieru (umycie, wytarcie szmatką nawilżona Printerem). Widać, ten typ tak ma.